Jana Nagyová-Nečasová

Datum narození: 21.7.1964
Místo narození: Chodov
Profese: asistentka a později manželka expremiéra Nečase
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jana Nagyová, od roku 2013 Nečasová, je bývalá asistentka a druhá manželka bývalého premiéra Petra Nečase, který kvůli ní přišel o kariéru.

Jana Nečasová, rozená Nagyová je bývalá vysoká státní úřednice a členka ODS. S šéfem strany a tehdejší vlády Petrem Nečasem měla poměr a de facto kvůli tomu se v roce 2013 Nečasův kabinet položil. Policie totiž začala Janu Nečasovou-Nagyovou stíhat kvůli tomu, že nařídila vojenské rozvědce, aby sledovala Nečasovu tehdejší manželku Pavlu. Dokonce si kvůli tomu pár týdnů v létě 2013 pobyla ve vazbě. V listopadu ji pak ODS ze svých řad vyloučila.

Jana Nečasová-Nagyová udělala díky politice a svému ženskému charismatu a cílevědomosti rychlou kariéru. V 80. a začátkem 90. let ještě pracovala jako obyčejná mzdová účetní ve strojírnách Chodos, později jako vedoucí odbytu porcelánky Leander a jako vedoucí obchodního oddělení skláren West Bohemia Glass–Kerpo.

V polovině 90. let vstoupila Jana Nečasová-Nagyová do ODS a z oblastní manažerky v Karlových Varech se vypracovala až na asistentku Petra Nečase (předtím byla asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka a od září 2005 do prosince 2006 vedoucí provozního oddělení hlavní kanceláře ODS).

Že má Jana Nečasová-Nagyová s Petrem Nečasem poměr se ve sněmovních kuloárech šeptalo už v dobách, kdy byla jeho poslaneckou asistentkou. Od září 2006 do srpna 2009 dělal Jana Nečasová-Nagyová svému budoucímu manželovi ředitelku odboru kanceláře ministra, když Petr Nečas šéfoval rezort práce a sociálních věcí v Topolánkově vládě. Po jejím pádu působila v roce 2010 jako poradkyně ministra obrany Martina Bartáka (do úřednické vlády nominovaného za ODS; jí místo zajistil Nečas). A na vrchol se dostala v červnu 2010, kdy byl Petr Nečas  jmenován premiérem a udělal Janu Nagyovou vrchní ředitelkou kabinetu předsedy vlády (zároveň si podržela funkci jeho poslanecké asistentky).

Petra Nečase si Jana Nagyová doslova omotala kolem prstu. Muž s pověstí čistého a poctivého politika musel čelit opakované kritice za nepřiměřeně vysoké odměny, které své asistentce nechal vyplatit (jeden příklad za všechny: k základnímu platu 33 500 korun dostala na jaře 2011 osobní ohodnocení 49 600 korun a ještě mimořádnou odměnu 190 000 korun).

Další kontroverzí z životopisu Jany Nagyové je její vzdělání. Nikdy o něm nechtěla mluvit a vysokou školu si udělala až v letech 2006 až 2011 na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, přičemž její diplomka byla podle odborníků mírně řečno odbytá a částečně opsaná.

Janu Nagyovou si Petr Nečas vzal poté, co ji v létě 2013 propustili z vazby (zadržena byla v noci na čtvrtek 13. června 2013; propuštěna 19. července, svatba se konala v září). Z prvního manželství má Jana Nagyová-Nečasová dvě dcery.

 

Články o celebritě

Zeman je po pobytu v Číně vyčerpán: Proč neposlal jen své zástupce jako jiní prezidenti? Zeman je po pobytu v Číně vyčerpán: Proč neposlal jen své zástupce jako jiní prezidenti? Je mu dvaasedmdesát let, trpí cukrovkou a neuropatií, tedy necitlivostí nohou. Na návštěvě v Číně… číst článek
Zeman na vozíku zdržel i Putina. Unavený prezident v Číně často hledal oporu Zeman na vozíku zdržel i Putina. Unavený prezident v Číně často hledal oporu Hůlka jako povinná výbava, opora v bodyguardech nebo šéfovi hradního protokolu Miroslavu Sklenářovi. Při… číst článek
Zeman ústavu „znásilnil“ už s Rusnokem. Klaus podržel Bártovy „véčkaře“ Zeman ústavu „znásilnil“ už s Rusnokem. Klaus podržel Bártovy „véčkaře“ Smršti kritiky čelí prezident Miloš Zeman kvůli porušování ústavních zvyklostí, když odmítá odvolat… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius