Jana Nagyová-Nečasová

Datum narození: 21.7.1964
Místo narození: Chodov
Profese: asistentka a později manželka expremiéra Nečase
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jana Nagyová, od roku 2013 Nečasová, je bývalá asistentka a druhá manželka bývalého premiéra Petra Nečase, který kvůli ní přišel o kariéru.

Jana Nečasová, rozená Nagyová je bývalá vysoká státní úřednice a členka ODS. S šéfem strany a tehdejší vlády Petrem Nečasem měla poměr a de facto kvůli tomu se v roce 2013 Nečasův kabinet položil. Policie totiž začala Janu Nečasovou-Nagyovou stíhat kvůli tomu, že nařídila vojenské rozvědce, aby sledovala Nečasovu tehdejší manželku Pavlu. Dokonce si kvůli tomu pár týdnů v létě 2013 pobyla ve vazbě. V listopadu ji pak ODS ze svých řad vyloučila.

Jana Nečasová-Nagyová udělala díky politice a svému ženskému charismatu a cílevědomosti rychlou kariéru. V 80. a začátkem 90. let ještě pracovala jako obyčejná mzdová účetní ve strojírnách Chodos, později jako vedoucí odbytu porcelánky Leander a jako vedoucí obchodního oddělení skláren West Bohemia Glass–Kerpo.

V polovině 90. let vstoupila Jana Nečasová-Nagyová do ODS a z oblastní manažerky v Karlových Varech se vypracovala až na asistentku Petra Nečase (předtím byla asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka a od září 2005 do prosince 2006 vedoucí provozního oddělení hlavní kanceláře ODS).

Že má Jana Nečasová-Nagyová s Petrem Nečasem poměr se ve sněmovních kuloárech šeptalo už v dobách, kdy byla jeho poslaneckou asistentkou. Od září 2006 do srpna 2009 dělal Jana Nečasová-Nagyová svému budoucímu manželovi ředitelku odboru kanceláře ministra, když Petr Nečas šéfoval rezort práce a sociálních věcí v Topolánkově vládě. Po jejím pádu působila v roce 2010 jako poradkyně ministra obrany Martina Bartáka (do úřednické vlády nominovaného za ODS; jí místo zajistil Nečas). A na vrchol se dostala v červnu 2010, kdy byl Petr Nečas  jmenován premiérem a udělal Janu Nagyovou vrchní ředitelkou kabinetu předsedy vlády (zároveň si podržela funkci jeho poslanecké asistentky).

Petra Nečase si Jana Nagyová doslova omotala kolem prstu. Muž s pověstí čistého a poctivého politika musel čelit opakované kritice za nepřiměřeně vysoké odměny, které své asistentce nechal vyplatit (jeden příklad za všechny: k základnímu platu 33 500 korun dostala na jaře 2011 osobní ohodnocení 49 600 korun a ještě mimořádnou odměnu 190 000 korun).

Další kontroverzí z životopisu Jany Nagyové je její vzdělání. Nikdy o něm nechtěla mluvit a vysokou školu si udělala až v letech 2006 až 2011 na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, přičemž její diplomka byla podle odborníků mírně řečno odbytá a částečně opsaná.

Janu Nagyovou si Petr Nečas vzal poté, co ji v létě 2013 propustili z vazby (zadržena byla v noci na čtvrtek 13. června 2013; propuštěna 19. července, svatba se konala v září). Z prvního manželství má Jana Nagyová-Nečasová dvě dcery.

 

Články o celebritě

Nečasová doplatila daně za kožichy a kabelky. Dárky ji stály 736 tisíc Nečasová doplatila daně za kožichy a kabelky. Dárky ji stály 736 tisíc Manželka expremiéra Petra Nečase Jana doplatila daně ze všech luxusních darů, kvůli kterým čelí žalobě… číst článek
Pelikán podal žalobu na soudkyni Nečasové: „Ohrozila důvěru v nezávislé soudy“ Pelikán podal žalobu na soudkyni Nečasové: „Ohrozila důvěru v nezávislé soudy“ Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová, známá z kauz údajného zneužití Vojenského zpravodajství… číst článek
Tresty pro Nečasovou a Rittiga neplatí. Soud zpochybnil odposlechy Tresty pro Nečasovou a Rittiga neplatí. Soud zpochybnil odposlechy Bývalé šéfce kabinetu premiéra Petra Nečase Janě Nečasové (dříve Nagyové) a lobbistovi Ivo Rittigovi… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší