Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

Calgary? Klub starý jako Jágr, parta nadaných mladíků i známý kouč Calgary? Klub starý jako Jágr, parta nadaných mladíků i známý kouč Je mu pětačtyřicet let a už má na kontě třiadvacet sezon v NHL. Přesto se teď Jaromír Jágr chystá… číst článek
Finská evoluce versus česká stagnace. Seveřané se těší na budoucnost Finská evoluce versus česká stagnace. Seveřané se těší na budoucnost Dva zajímavé hokejové rozhovory vyšly v nedělním, respektive pondělím vydání deníku Sport. Oba se… číst článek
Žralok Hertl ladí formu před důležitou sezonou: Vykopat brambory, pak do NHL! Žralok Hertl ladí formu před důležitou sezonou: Vykopat brambory, pak do NHL! Větší dřina než na přípravném kempu! Hokejista Tomáš Hertl (23) si před startem nového ročníku NHL… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle