Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

Hertl se před zápasem omlouval Winnipegu. Pak ho rychle vyloučili Hertl se před zápasem omlouval Winnipegu. Pak ho rychle vyloučili Na začátku ledna byl do světa vypuštěno video, ve kterém hráči San Jose popisovali, které město jim… číst článek
České hvězdy si užily pauzu v NHL v luxusu: Havaj, lochneska i sexy Gudasová! České hvězdy si užily pauzu v NHL v luxusu: Havaj, lochneska i sexy Gudasová! Celý rok se zpocení honí po promrzlém ledě, takže je na čase si užít vodu i v tekutém skupenství.… číst článek
Ve Winnipegu je tma a zima, řekl Hertl. S parťáky to pěkně schytal Ve Winnipegu je tma a zima, řekl Hertl. S parťáky to pěkně schytal Jak nepříjemné občas může být vyjádřit svůj názor zjistili někteří hokejisté San Jose Sharks v čele… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek
zobrazit profil David Egydy
David Egydy
zobrazit profil Mario Lemieux
Mario Lemieux
zobrazit profil Martin Adamský
Martin Adamský
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Jaroslav Kopřiva
Jaroslav Kopřiva
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek