Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

Hlinka o Spartě a kariéře: S Břízou jsem si to musel vyříkat. Volal i Jágr Hlinka o Spartě a kariéře: S Břízou jsem si to musel vyříkat. Volal i Jágr Je označovaný za největšího sparťana klubové historie. A nejspíš to tak bude. Čtyři mistrovské korunovace… číst článek
Češi bez smlouvy v NHL: Kaše by měl podepsat. Co Pavelec a Hemský? Češi bez smlouvy v NHL: Kaše by měl podepsat. Co Pavelec a Hemský? Česká stopa v NHL se postupem let začíná výrazně tenčit. V minulé sezoně jich do hry naskočilo 37.… číst článek
Trenér vítěze NHL Vrány: V první třídě přišel jako brankář a pustil 12 gólů Trenér vítěze NHL Vrány: V první třídě přišel jako brankář a pustil 12 gólů Když Jakub Vrána představil Stanley Cup v Letňanech, nezapomněl zmínit jeho jméno. Svého dlouholetého… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham