Tomáš Hertl

Datum narození: 12.11.1993
Místo narození: Praha
Váha: 95 kg
Výška: 188 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hertl je český hokejista působící v týmu San Jose Sharks. Ve svém prvním ročníku zámořské NHL patří k lídrům týmu a mezi nejlepší nováčky soutěže.

Tomáš Hertl je odchovancem pražského klubu HC Slavia Praha. Pevnou součástí A týmu se stal v ročníku 2011/12, kdy získal cenu za nejlepšího nováčka soutěže. V sezoně 2012/13 patřil k hlavním oporám klubu a stal se nejproduktivnějším hráčem, když v 43 zápasech zaznamenal 30 bodů. V české extralize odehrál celkem 82 zápasů a zaznamenal 55 bodů (30+25).

Svou premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v listopadu 2012 na turnaji Karjala. V roce 2013 se dostal do výběru reprezentačního kouče Aloise Hadamczika na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, o rok později ho do svého výběru zařadil i Vladimír Růžička. Tomáš Hertl také figuroval v širší nominaci pro olympijský turnaj v Soči v roce 2014, kam se ale kvůli zranění kolene nepodíval. 

Cení si ho i v zámoří. Draftem NHL prošel Tomáš Hertl v roce 2012, kdy si ho vybral v 1. kole jako 17. celkově tým San Jose Sharks. V červnu 2013 s týmem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s výdělkem 925 tisíc dolarů ročně. Do svého premiérového ročníku 2013/14 měl Hertl raketový vstup. Už ve svém 3. zápase se stal od sezony 1987/88 nejmladším hráčem (bylo mu 19 let a 330 dnů), který dokázal nastřílet 4 góly v jednom zápase, což přímo na místě oplakala jeho dojatá přítelkyně Aneta Netolická.

Tomáš Hertl se stal nováčkem měsíce října a vedl kanadské bodování nováčků soutěže. V 35 zápasech zaznamenal 25 bodů. Od 19. prosince 2013 je Tomáš Hertl po faulu kolenem Dustina Browna z LA Kings mimo hru. Dobra rekonvalescence se odhaduje na 6 – 9 měsíců.

 

Články o celebritě

Úplně jiná Zlatá hokejka! Hra výstřihů a ženských předností Úplně jiná Zlatá hokejka! Hra výstřihů a ženských předností Vyhlášení ankety Zlatá hokejka jako přehlídka nejlepších českých hráčů? Ne tak docela! Galavečer… číst článek
Zlatou hokejku ozdobily partnerky: Voráček s novou láskou, Hertl se snoubenkou a další! Zlatou hokejku ozdobily partnerky: Voráček s novou láskou, Hertl se snoubenkou a další! Obhajoval post nejlepšího hokejisty Česka a Davidu Pastrňákovi (22) se to ve Foru Karlín povedlo!… číst článek
Trenér Leo Gudas: Proč v Rumunsku nechce vyhrát 50:0 a co radil synovi Trenér Leo Gudas: Proč v Rumunsku nechce vyhrát 50:0 a co radil synovi Zvládl toho v poslední době dost. Na jaře dovedl Leo Gudas klub HSC Czíkszereda z města rumunsky… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Jaroslav Kopřiva
Jaroslav Kopřiva
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna