Ivan Trojan

Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení:Rak

Související celebrity

Životopis

Ivan Trojan, bratr producenta Ondřeje Trojana, je jedním z nejlepších a nejznámějších českých herců, jenž se stal držitelem pěti Českých lvů.

V mládí se Ivan Trojan aktivně věnoval basketbalu. Vystudoval sportovní gymnázium v Praze a chystal se pokračovat na FTVS Univerzity Karlovy v Praze. Nakonec se ale rozhodl kráčet ve šlépějích svého otce a absolvoval herectví na DAMU. Začínal v roce 1988 v Realistickém divadle, v letech 1990 až 1997 působil v Divadle na Vinohradech. Po roce 1997 odešel do souboru Dejvického divadla. V roce 1998 byl Ivan Trojan nominovám na cenu Thálie za roli Hejtmana ve hře Revizor. Tuto cenu získal až o dva roky později v adaptaci románu I. A. Gončorova Oblomov.

IVAN TROJAN A ROZZUŘENÍ POLÁCI

Ivan Trojan se stal jedním z nejlepších a nejznámějších českých herců. Je držitelem pěti Českých lvů za výborné herecké výkony a ceny TýTý z roku 2007 za nejlepší mužský herecký výkon. Na dalšího lva byl nominován za hlavní roli ve filmové pohádce Anděl Páně 2.

Ačkoliv hercem původně být nechtěl, herectví má v krvi. Jeho otec Ladislav Trojan je herec, bratr Ondřej Trojan režisér a scénárista a manželka Klára Pollertová - Trojanová, sestra olympijského vítěze Lukáše Pollerta, je rovněž herečka.

IVAN TROJAN - KOLAPS PŘI NATÁČENÍ

Herec Ivan Trojan téměž do počátku své kariéry slaví úspěchy na filmových plátnech, televizních obrazovkách, i v dabingu. První filmovou rolí, v níž Ivan Trojan zazářil, byla postava posedlého lékaře Ondřeje ve filmu Samotáři, ve kterém si zahrál společně s Jiřím Macháčkem či Sašou Rašilovem. Díky ní Ivan Trojan získal značnou popularitu a také první nominaci na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Českého lva Ivan Trojan získal až v roce 2002, a to za roli rodiče ve filmu Smradi. Ve stejném roce byl Českým lvem oceněn také za nejlepší mužský herecký výkon za vedlejší roli ve filmu Musím tě svést. Stejný úspěch si zopakoval za roli Zdeňka ve filmu Jedna ruka netleská, který režíroval David OndříčekIvan Trojan se mimo jiné podílel na scénáři tohoto snímku. Zahrál si i pod taktovkou bratra Ondřeje, který ho obsadil do filmu Želary nominováného na Oscara. Ivan Trojan si střihnul zajímavou roli také ve filmu Příběhy obyčejného šílenství.

O IVANU TROJANOVI ČTĚTE ZDE>>

Oblíbený Ivan Trojan se představil v reklamách společnosti T-Mobile. Hlavní roli ztvárnil v seriálu Jiřího Stracha Vraždy v kruhu. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sitcomu České televize Čtvrtá hvězda spoelčně s Václavem Neužilem, Miroslavem Krobotem, Lenkou Krobotovou nebo Martinem Myšičkou či v mysteriózní sérii Svět pod hlavou

Český lev:

Smradi (2002) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Musím tě svést (2002) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Jedna ruka netleská (2003) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Václav (2007) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Ve stínu (2012) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

 

Články o celebritě

Pavla Tomicová nevyhrála StarDance, ale velké peníze ano! Fíha... Pavla Tomicová nevyhrála StarDance, ale velké peníze ano! Fíha... Kuje železo, dokud je žhavé. Své stříbro ve StarDance Pavla Tomicová (56) nevyužila na tanečních… číst článek
Herecká a taneční hvězda Pavla Tomicová: PRVNÍ  VELKÉ PRACHY! Díky StarDance! Herecká a taneční hvězda Pavla Tomicová: PRVNÍ VELKÉ PRACHY! Díky StarDance! Kuje železo, dokud je žhavé. Své stříbro ve StarDance Pavla Tomicová (56) nevyužila na tanečních… číst článek
Ježíšek z pohádky Anděl Páně za roli nedostal ani korunu! Jakubovi je dnes osmnáct Ježíšek z pohádky Anděl Páně za roli nedostal ani korunu! Jakubovi je dnes osmnáct Nebeská charita. Tak popsala nulový honorář Ježíška v pohádce Anděl Páně scenáristka Lucie Konášová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová