Martin Erat

Datum narození: 29.8.1981
Přezdívka: Špenát
Místo narození: Třebíč
Váha: 91 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Martin Erat, který má ve sbírce stříbro a bronz z mistrovství světa a také třetí místo ze ZOH v Turíně, byl nominován na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Univerzální křídelník Martin Erat dlouhou dobu patřil k předním českým hokejistům v kanadsko-americké NHL. V draftu roku 1999 si ho vybral tým Nashville Predators. Téhož roku odešel do zámoří, kde se přes juniorské soutěže probil do prvního týmu Nashvillu.

MARTIN ERAT - ROZHOVOR NEJEN O VÍTĚZSTVÍ

Ve své první sezoně 2001/2002 Martin Erat vytvořil spolu s Vladimírem Országhem a Denisem Archipovem tzv. Vowel line a stanovil nováčkovský rekord klubu v odehraných zápasech (80), v asistencích (24) a v bodech (33). V Nashvillu strávil 11 sezon a patřil k oporám klubu.

V průběhu ročníku 2012/2013 byl Martin Erat vyměněn do Washingtonu Capitals, kde působil necelý rok, než přišel trejd do Phoenixu. Za ten odehrál ještě jeden celý rok a v září 2015 přešel do Avangardu Omsk. V sozoně 2015/2016 začal útočit za HC Kometa Brno.

Martin Erat je držitelem zlaté medaile z juniorského mistrovství v roce 2001. V seniorské reprezentaci debutoval v roce 2006. Třikrát startoval na MS (2006 - stříbro, 2008, 2012 - bronz) a dvakrát na olympijských hrách (2006 - bronz, 2010). Svůj třetí olympijský start v řadě přidal na ZOH 2014 v Soči, kde v nominaci Aloise Hadamczika nahradil zraněného Vladimíra Sobotku.

O MARTINU ERATOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho bratrem je též hokejový útočník Roman Erat. Martin Erat má syna Sebastiana a dceru Victorii Bellu.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Růžička už Třinci ve finále nepomůže, opora Ocelářů je po operaci ramena Růžička už Třinci ve finále nepomůže, opora Ocelářů je po operaci ramena Třinečtí hokejisté se budou muset v bojích o extraligový titul obejít stejně jako v semifinále… číst článek
Malletův příběh: jak došel ze zámořské ligy o ničem až k úspěchu v Kometě Malletův příběh: jak došel ze zámořské ligy o ničem až k úspěchu v Kometě Číslo 95 na ledě zvedne ruce nad hlavu a na tribuně naproti domácí střídačce vytáhne jeden z fanoušků… číst článek
Kometa je brutální! Čiliak totiž chytá, Svoboda spíš machruje  Kometa je brutální! Čiliak totiž chytá, Svoboda spíš machruje Tak a máme tady extraligové finále. Nedá mi to, musím se nejprve vyjádřit ke Kometě Brno. Jestliže… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj
zobrazit profil Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný