Olga Sobotková

Datum narození: 18.5.1981
Přezdívka: paní Columbová
Místo narození: Měšice u Tábora
Profese: manželka premiéra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Olga Sobotková nemá ráda popularitu. Před objektivy kamer a fotoaparátů se nerada objevovala i poté, co se její manžel Bohuslav Sobotka stal premiérem.

Olga Sobotková se narodila jako Olga Pekárková v jižních Čechách. Vystudovala Střední zemědělskou školu v Táboře (ukončila ji v roce 1999) a v podstatě hned, jako mladá dvacetiletá slečna, začala pracovala na sekretariátu poslaneckého klubu ČSSD. Tam poznala svého budoucího manžela, Bohuslava Sobotku, jemuž ostatně dělala asistentku, když se stal v roce 2001 předsedou sociálně demokratického poslaneckého klubu.

Vzali se v dubnu 2003 na zámku Hluboká (to už byl Sobotka ministrem financí) a Olga Sobotková si díky úspěšné kariéře svého manžela může dovolit luxus zůstat ženou v domácnosti. Zvláště po lednu 2014, kdy pomyslně vystřídala Ivetu Rusnokovou ve "funkci" paní premiérové.

S manželem Bohuslavem má Olga Sobotková dva syny, Davida (narozen 2003) a Martina (narozen 2009).

Olga Sobotková si od médií vykoledovala přezdívku záhadná paní Columbová (podle slavného detektivního seriálu Columbo, jehož hlavní představitel má manželku, o níž se téměř v každém díle mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl), neboť nemá ráda publicitu a svého manžela málokdy někam doprovází. To se nezměnilo ani poté, co se Bohuslav Sobotka stal předsedou vlády. Olga Sobotková se jako jedna z mála partnerek českých vrcholných politiků nenchá přimět k tomu, aby se zapojila např. do předvolebních kampaní. ČSSD na Sobotku několikrát tlačila, aby svoji půvabnou manželku a někdejší asistentku stranicky "zapřáhl". Ale nepodařilo se.