Olga Sobotková

Datum narození: 18.5.1981
Přezdívka: paní Columbová
Místo narození: Měšice u Tábora
Profese: manželka premiéra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Olga Sobotková nemá ráda popularitu. Před objektivy kamer a fotoaparátů se nerada objevovala i poté, co se její manžel Bohuslav Sobotka stal premiérem.

Olga Sobotková se narodila jako Olga Pekárková v jižních Čechách. Vystudovala Střední zemědělskou školu v Táboře (ukončila ji v roce 1999) a v podstatě hned, jako mladá dvacetiletá slečna, začala pracovala na sekretariátu poslaneckého klubu ČSSD. Tam poznala svého budoucího manžela, Bohuslava Sobotku, jemuž ostatně dělala asistentku, když se stal v roce 2001 předsedou sociálně demokratického poslaneckého klubu.

Vzali se v dubnu 2003 na zámku Hluboká (to už byl Sobotka ministrem financí) a Olga Sobotková si díky úspěšné kariéře svého manžela může dovolit luxus zůstat ženou v domácnosti. Zvláště po lednu 2014, kdy pomyslně vystřídala Ivetu Rusnokovou ve "funkci" paní premiérové.

S manželem Bohuslavem má Olga Sobotková dva syny, Davida (narozen 2003) a Martina (narozen 2009).

Olga Sobotková si od médií vykoledovala přezdívku záhadná paní Columbová (podle slavného detektivního seriálu Columbo, jehož hlavní představitel má manželku, o níž se téměř v každém díle mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl), neboť nemá ráda publicitu a svého manžela málokdy někam doprovází. To se nezměnilo ani poté, co se Bohuslav Sobotka stal předsedou vlády. Olga Sobotková se jako jedna z mála partnerek českých vrcholných politiků nenchá přimět k tomu, aby se zapojila např. do předvolebních kampaní. ČSSD na Sobotku několikrát tlačila, aby svoji půvabnou manželku a někdejší asistentku stranicky "zapřáhl". Ale nepodařilo se.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Petr Pavel
Petr Pavel
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Jackie Chan
Jackie Chan
zobrazit profil Melanie Knaussová Trumpová
Melanie Knaussová Trumpová