Olga Sobotková

Datum narození: 18.5.1981
Přezdívka: paní Columbová
Místo narození: Měšice u Tábora
Profese: manželka premiéra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Olga Sobotková nemá ráda popularitu. Před objektivy kamer a fotoaparátů se nerada objevovala i poté, co se její manžel Bohuslav Sobotka stal premiérem.

Olga Sobotková se narodila jako Olga Pekárková v jižních Čechách. Vystudovala Střední zemědělskou školu v Táboře (ukončila ji v roce 1999) a v podstatě hned, jako mladá dvacetiletá slečna, začala pracovala na sekretariátu poslaneckého klubu ČSSD. Tam poznala svého budoucího manžela, Bohuslava Sobotku, jemuž ostatně dělala asistentku, když se stal v roce 2001 předsedou sociálně demokratického poslaneckého klubu.

Vzali se v dubnu 2003 na zámku Hluboká (to už byl Sobotka ministrem financí) a Olga Sobotková si díky úspěšné kariéře svého manžela může dovolit luxus zůstat ženou v domácnosti. Zvláště po lednu 2014, kdy pomyslně vystřídala Ivetu Rusnokovou ve "funkci" paní premiérové.

S manželem Bohuslavem má Olga Sobotková dva syny, Davida (narozen 2003) a Martina (narozen 2009).

Olga Sobotková si od médií vykoledovala přezdívku záhadná paní Columbová (podle slavného detektivního seriálu Columbo, jehož hlavní představitel má manželku, o níž se téměř v každém díle mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl), neboť nemá ráda publicitu a svého manžela málokdy někam doprovází. To se nezměnilo ani poté, co se Bohuslav Sobotka stal předsedou vlády. Olga Sobotková se jako jedna z mála partnerek českých vrcholných politiků nenchá přimět k tomu, aby se zapojila např. do předvolebních kampaní. ČSSD na Sobotku několikrát tlačila, aby svoji půvabnou manželku a někdejší asistentku stranicky "zapřáhl". Ale nepodařilo se.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Zdeněk Kaufmann
Zdeněk Kaufmann
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová

Nejnovější profily celebrit