Vica Kerekes

Datum narození: 28.3.1981
Místo narození: Fiľakovo, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Vica Kerekes je známá i českému - především mužskému publiku - svými půvaby. Nahá se objevila např. ve snímku Muži v naději.

Za uměleckým jménem Vica Kerekes (zkratka z Évica) se skrývá slovenská herečka Éva Kerekesová, která se narodila mamince Maďarce a otci, který je napůl Slovák a napůl Maďar. Herečka Vica Kerekes se k divadlu dostala už jako malá, neboť její matka byla ochotnická režisérka.

Vica Krekes vystudovala bratislavskou VŠMU (obdobu české AMU), nicméně herecké profesi se rozhodla věnovat v Maďarsku. Přestěhovala se do Budapešti, kde se jako divadelní herečka prosadila. Pokud jde o filmové role, natáčí se slovenskými, českými i maďarskými filmaři, a na kontě má přes tři desítky filmů.

Před kamerou se Vica Kerekes poprvé objevila ve třiadvaceti letech ve filmu Konečná stanice. České publikum jí zná především jako milenku Jiřího Macháčka (ovšem jen filmovou), a to z komedií Nestyda a Muži v naději. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý (zahráli si spolu i v Příběhu kmotra), v Křídlech Vánoc zase Richard Krajčo a v Discopříběhu 3 Rudolf Hrušínský nejml.

Vica Kerekes se v roce 2011 po šestileté známosti provdala za uměleckého fotografa Csabu Vigha (ostatně za ním se právě stěhovala do Budapešti), s nímž se ale už po roce manželství rozvedla.

 

Články o celebritě

Tajemství oblíbené herečky: Kerekes se práskla sama! Tajemství oblíbené herečky: Kerekes se práskla sama! Herečka Vica Kerekes, jejíž obliba neustále roste i v Česku, má malé tajemství. Její jméno Vica se… číst článek
Kerekes se pustila do kolegyň! Co ji vadí? Kerekes se pustila do kolegyň! Co ji vadí? Slovenská kráska se do plastik zrovna nežene. A pro ty,… číst článek
Chudé Vánoce Jiřího Dvořáka: Neměl ani na stromeček! Chudé Vánoce Jiřího Dvořáka: Neměl ani na stromeček! Smutné vzpomínky na dětství má Jiří Dvořák (49) neboli čert Uriáš z pohádky Anděl Páně. Vyrůstal… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger