Vica Kerekes

Datum narození: 28.3.1981
Místo narození: Fiľakovo, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Vica Kerekes je známá i českému - především mužskému publiku - svými půvaby. Nahá se objevila např. ve snímku Muži v naději.

Za uměleckým jménem Vica Kerekes (zkratka z Évica) se skrývá slovenská herečka Éva Kerekesová, která se narodila mamince Maďarce a otci, který je napůl Slovák a napůl Maďar. Herečka Vica Kerekes se k divadlu dostala už jako malá, neboť její matka byla ochotnická režisérka.

Vica Krekes vystudovala bratislavskou VŠMU (obdobu české AMU), nicméně herecké profesi se rozhodla věnovat v Maďarsku. Přestěhovala se do Budapešti, kde se jako divadelní herečka prosadila. Pokud jde o filmové role, natáčí se slovenskými, českými i maďarskými filmaři, a na kontě má přes tři desítky filmů.

Před kamerou se Vica Kerekes poprvé objevila ve třiadvaceti letech ve filmu Konečná stanice. České publikum jí zná především jako milenku Jiřího Macháčka (ovšem jen filmovou), a to z komedií Nestyda a Muži v naději. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý (zahráli si spolu i v Příběhu kmotra), v Křídlech Vánoc zase Richard Krajčo a v Discopříběhu 3 Rudolf Hrušínský nejml.

Vica Kerekes se v roce 2011 po šestileté známosti provdala za uměleckého fotografa Csabu Vigha (ostatně za ním se právě stěhovala do Budapešti), s nímž se ale už po roce manželství rozvedla.

 

Články o celebritě

Vica Kerekes na premiéře filmu Milada: Utekla ze sálu, zapila to tequilou a vínem! Vica Kerekes na premiéře filmu Milada: Utekla ze sálu, zapila to tequilou a vínem! Snad každý zná příběh Milady Horákové. Nyní se o jejím životě a hlavně jeho tragickém závěru natočil… číst článek
Kerekes s Pawlowskou ostrouhaly! Vystříhali je z filmu pro „nadbytečnost“ Kerekes s Pawlowskou ostrouhaly! Vystříhali je z filmu pro „nadbytečnost“ No tohle?! Herečku Vicu Kerekes (36) a Halinu Pawlowskou (62) tvůrci vystřihli z filmů, které natočily.… číst článek
Premiéru filmu Milada ovládly zrzky: Geislerová, Hrubešová, Vagnerová i Kerekes jako ohnivé ženy Premiéru filmu Milada ovládly zrzky: Geislerová, Hrubešová, Vagnerová i Kerekes jako ohnivé ženy Spíš než premiéru světového filmu o popravené právničce Miladě Horákové (†48) s názvem Milada to… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi