Vica Kerekes

Datum narození: 28.3.1981
Místo narození: Fiľakovo, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Vica Kerekes je známá i českému - především mužskému publiku - svými půvaby. Nahá se objevila např. ve snímku Muži v naději.

Za uměleckým jménem Vica Kerekes (zkratka z Évica) se skrývá slovenská herečka Éva Kerekesová, která se narodila mamince Maďarce a otci, který je napůl Slovák a napůl Maďar. Herečka Vica Kerekes se k divadlu dostala už jako malá, neboť její matka byla ochotnická režisérka.

Vica Krekes vystudovala bratislavskou VŠMU (obdobu české AMU), nicméně herecké profesi se rozhodla věnovat v Maďarsku. Přestěhovala se do Budapešti, kde se jako divadelní herečka prosadila. Pokud jde o filmové role, natáčí se slovenskými, českými i maďarskými filmaři, a na kontě má přes tři desítky filmů.

Před kamerou se Vica Kerekes poprvé objevila ve třiadvaceti letech ve filmu Konečná stanice. České publikum jí zná především jako milenku Jiřího Macháčka (ovšem jen filmovou), a to z komedií Nestyda a Muži v naději. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý (zahráli si spolu i v Příběhu kmotra), v Křídlech Vánoc zase Richard Krajčo a v Discopříběhu 3 Rudolf Hrušínský nejml.

Vica Kerekes se v roce 2011 po šestileté známosti provdala za uměleckého fotografa Csabu Vigha (ostatně za ním se právě stěhovala do Budapešti), s nímž se ale už po roce manželství rozvedla.

 

Články o celebritě

Šílenosti festivalu ve Zlíně: Pizingerová v psycho sandálech a Čenský na koloběžce! Šílenosti festivalu ve Zlíně: Pizingerová v psycho sandálech a Čenský na koloběžce! Ta se v davu neztratí. Vendula Pizingerová (45) vyrazila na filmový festival ve Zlíně a obula na… číst článek
Nová hvězda Ordinace Hana Kusnjerová: Vsadila jsem na svoje tělo! Nová hvězda Ordinace Hana Kusnjerová: Vsadila jsem na svoje tělo! Její otec je operní pěvec v Národním divadle a matka bývalá baletka, není divu, že se vydala uměleckou… číst článek
Tajemství oblíbené herečky: Kerekes se práskla sama! Tajemství oblíbené herečky: Kerekes se práskla sama! Herečka Vica Kerekes, jejíž obliba neustále roste i v Česku, má malé tajemství. Její jméno Vica se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián