Vica Kerekes

Datum narození: 28.3.1981
Místo narození: Fiľakovo, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Vica Kerekes je známá i českému - především mužskému publiku - svými půvaby. Nahá se objevila např. ve snímku Muži v naději.

Za uměleckým jménem Vica Kerekes (zkratka z Évica) se skrývá slovenská herečka Éva Kerekesová, která se narodila mamince Maďarce a otci, který je napůl Slovák a napůl Maďar. Herečka Vica Kerekes se k divadlu dostala už jako malá, neboť její matka byla ochotnická režisérka.

Vica Krekes vystudovala bratislavskou VŠMU (obdobu české AMU), nicméně herecké profesi se rozhodla věnovat v Maďarsku. Přestěhovala se do Budapešti, kde se jako divadelní herečka prosadila. Pokud jde o filmové role, natáčí se slovenskými, českými i maďarskými filmaři, a na kontě má přes tři desítky filmů.

Před kamerou se Vica Kerekes poprvé objevila ve třiadvaceti letech ve filmu Konečná stanice. České publikum jí zná především jako milenku Jiřího Macháčka (ovšem jen filmovou), a to z komedií Nestyda a Muži v naději. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý (zahráli si spolu i v Příběhu kmotra), v Křídlech Vánoc zase Richard Krajčo a v Discopříběhu 3 Rudolf Hrušínský nejml.

Vica Kerekes se v roce 2011 po šestileté známosti provdala za uměleckého fotografa Csabu Vigha (ostatně za ním se právě stěhovala do Budapešti), s nímž se ale už po roce manželství rozvedla.

 

Články o celebritě

Chudé Vánoce Jiřího Dvořáka: Neměl ani na stromeček! Chudé Vánoce Jiřího Dvořáka: Neměl ani na stromeček! Smutné vzpomínky na dětství má Jiří Dvořák (49) neboli čert Uriáš z pohádky Anděl Páně. Vyrůstal… číst článek
Jiří Dvořák alias čert Uriáš jako dítě nesnášel svátky! Kvůli válce rodičů Jiří Dvořák alias čert Uriáš jako dítě nesnášel svátky! Kvůli válce rodičů Špatné vzpomínky z dětství na Štědrý večer má Jiří Dvořák (49) neboli čert Uriáš z pohádky Anděl… číst článek
Svůdná herečka Vica Kerekes: Prozradila, co si myslí o českých mužích Svůdná herečka Vica Kerekes: Prozradila, co si myslí o českých mužích Slovensko-maďarská sexy herečka Vica Kerekes (35) už poznala mnoho českých mužů. Nyní prozradila,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody