Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Hana Vagnerová začala studovat v Americe: Nerozumím jim, koukají na mě dost divně Hana Vagnerová začala studovat v Americe: Nerozumím jim, koukají na mě dost divně  Za sebou má desítky filmových i seriálových rolí, ale pořád jí je to málo. Herečka Hana Vagnerová… číst článek
Utrpení Hany Vagnerové (35): Smutnou novinu prozradila kámoška! Utrpení Hany Vagnerové (35): Smutnou novinu prozradila kámoška! Hana Vagnerová se s přítelem Martinem Žiarem ve společnosti nikdy neobjevovala. Roky spolu byli zasnoubení,… číst článek
Koleník (38) v seriálu 1890: Historický seriálový rekord! Koleník (38) v seriálu 1890: Historický seriálový rekord! Zlatá medaile za výkon! Tu by si zasloužil Ján Koleník (38). Za vše může úvodní scéna včerejší epizody… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Oldřich Hajlich
Oldřich Hajlich
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Jiří Laštovka
Jiří Laštovka