Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Princezna z nové pohádky Nejlepší přítel: Při natáčení zažívala peklo! Princezna z nové pohádky Nejlepší přítel: Při natáčení zažívala peklo! Hlavními hvězdami nové vánoční pohádky České televize Nejlepší přítel jsou Zdeněk Piškula (19) coby… číst článek
Hana Vagnerová: Už pět let si dávám předsevzetí, že se naučím vařit Hana Vagnerová: Už pět let si dávám předsevzetí, že se naučím vařit Hanka Vagnerová (34) nám přiznala, že absolutně nezvládá vaření. Cukroví tedy nepeče a nejvíc se… číst článek
Vztahový expert Jágr v Lajně. Striptýzová tanečnice se mu vybrečela do telefonu Vztahový expert Jágr v Lajně. Striptýzová tanečnice se mu vybrečela do telefonu Když jste ve vztahové krizi, tak voláte většinou těm nejbližším lidem. V oblíbeném seriálu Lajna… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Andrej Hryc
Andrej Hryc
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková