Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Vagnerová o herectví za oceánem: Lidé tam jsou v depresích a zkoušejí to přes postel! Vagnerová o herectví za oceánem: Lidé tam jsou v depresích a zkoušejí to přes postel! Hana Vagnerová (34) patří mezi naše nejvyhledávanější herečky. Má za sebou hodně významných rolí… číst článek
Natáčí se další Lajna. Zahraje si Jágr? Scénář se mu líbí a Hašek roli bere Natáčí se další Lajna. Zahraje si Jágr? Scénář se mu líbí a Hašek roli bere Nejen ruský Nižněkamsk by měl zájem o služby Jaromíra Jágra. Tvůrci internetového seriálu Lajna,… číst článek
Sexy Hana Vagnerová ukázala dokonale pevné bříško Sexy Hana Vagnerová ukázala dokonale pevné bříško Herečka Hana Vagnerová (34) patří mezi naše nejkrásnější herečky. A to nejenom díky svému zajímavému… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach