Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Hvězdy v gala: Sexy Vagnerová, šmrncovní Jirešová a Cina s Bokovou jako z osmdesátek! Hvězdy v gala: Sexy Vagnerová, šmrncovní Jirešová a Cina s Bokovou jako z osmdesátek! Finálový večer Czechoslovak Topmodels se neobešel bez hvězdných tváří, které nelenily a pořádně se… číst článek
Krásná herečka Hana Vagnerová o Kotkovi: Tohle její přítel nechce slyšet! Krásná herečka Hana Vagnerová o Kotkovi: Tohle její přítel nechce slyšet! Herečka Hana Vagnerová (33) si zahrála v debutu Vojty Kotka (29) Padesátka a rozpovídala se o tom,… číst článek
Herečka Hana Vagnerová řádí: Na večírku nemohla odlepit rty od skleničky! Herečka Hana Vagnerová řádí: Na večírku nemohla odlepit rty od skleničky! Hana Vagnerová (33) trpěla dlouhý čas anorexií. Silná herečka hroznou nemoc dokázala překonat, dnes… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett

Nejnovější profily celebrit