Markéta Fialová

Datum narození: 5.2.1971
Místo narození: Praha
Profese: moderátorka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jedna z tváří Novy Markéta Fialová je moderátorkou hlavní relace Televizních novin. Jelikož je divácky velmi oblíbená, dostala možnost moderovat zprávy sama i poté, kdy byl z Novy vyhozen její dlouholetý spolumoderátor Pavel Voříšek.

Markéta Fialová je absolventkou Fakulty sociálních věd (Univerzita Karlova), konkrétně oboru masová komunikace. Svou kariéru ale odstartovala už před nástupem na vysokou školu v deníku Mladá fronta. Po škole psala Markéta Fialová do mnohých časopisů a novin, dělala pomocnou redaktorku v České televizi a od roku 1993 byla moderátorkou zpráv v nově vzniklé televizi Premiéra (později Prima).

V roce 2001 Markéta Fialová odešla na mateřskou dovolenou. Po třech letech se na televizní obrazovky sice vrátila, ale tentokrát jako nová tvář televize Nova. Nejsledovanější zpravodajskou relaci moderovala spolu s Karlem Voříškem.

Na konci úspěšného roku zasáhlo Markétu Fialovou těžké onemocnění krvetvorby a z televizních obrazovek se kvůli dlouhodobé léčbě musela stáhnout. Po zhruba půl roce se ale úspěšně vrátila a se svým kolegou Pavlem Voříškem zažívala nejlepší léta kariéry. Byli oceňováni v mnohých diváckých anketách a byli na vrcholu své popularity.

V listopadu 2012 ale nastává drsný zlom. Markéta Fialová přichází o svého moderátorského kolegu, kvůli jeho spolupráci s StB. Po pauze, kterou je nucena si dát, se na Novu vrací a moderuje úspěšný pořad Cesta na Hrad, moderované diskuse před historicky první přímou volbou prezidenta.

Kvůli divácké oblíbenosti se Markéta Fialová vrací do zpravodajské relace alespoň na dva dny v týdnu, kdy Televizní noviny uvádí sama. Se sháněním partnera pro Fialovou Nova ale nepočítá.

Markéta Fialová je šťastně vdaná a má dvě dcery – Almu a Emmu. A jak sama říká, ony dvě jí byly největší oporou při překonávání těžké nemoci. Každou volnou chvíli Markéta Fialová nejraději tráví se svou rodinou.

 

Články o celebritě

Panenky slavných šly na dračku: Čvančarová se Saudkem střelili každou za 100 tisíc! Panenky slavných šly na dračku: Čvančarová se Saudkem střelili každou za 100 tisíc! Šedesát, osmdesát, ale i sto tisíc. To byly částky, které padaly na benefiční aukci panenek českých… číst článek
Markéta Fialová zmizela ze Střepin: Kvůli nemoci! Markéta Fialová zmizela ze Střepin: Kvůli nemoci! Už druhý týden se místo moderátorky Střepin Markéty Fialové (45) objevuje na televizních obrazovkách… číst článek
Moderátorka Markéta Fialová parkovala před nemocnicí! Udeřila opět zákeřná nemoc? Moderátorka Markéta Fialová parkovala před nemocnicí! Udeřila opět zákeřná nemoc? Nejen Karel Gott (76), který bojuje s rakovinou mízních uzlin, se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Jana Adamcová Nováková
Jana Adamcová Nováková
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský