Markéta Fialová

Datum narození: 5.2.1971
Místo narození: Praha
Profese: moderátorka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jedna z tváří Novy Markéta Fialová je moderátorkou hlavní relace Televizních novin. Jelikož je divácky velmi oblíbená, dostala možnost moderovat zprávy sama i poté, kdy byl z Novy vyhozen její dlouholetý spolumoderátor Pavel Voříšek.

Markéta Fialová je absolventkou Fakulty sociálních věd (Univerzita Karlova), konkrétně oboru masová komunikace. Svou kariéru ale odstartovala už před nástupem na vysokou školu v deníku Mladá fronta. Po škole psala Markéta Fialová do mnohých časopisů a novin, dělala pomocnou redaktorku v České televizi a od roku 1993 byla moderátorkou zpráv v nově vzniklé televizi Premiéra (později Prima).

V roce 2001 Markéta Fialová odešla na mateřskou dovolenou. Po třech letech se na televizní obrazovky sice vrátila, ale tentokrát jako nová tvář televize Nova. Nejsledovanější zpravodajskou relaci moderovala spolu s Karlem Voříškem.

Na konci úspěšného roku zasáhlo Markétu Fialovou těžké onemocnění krvetvorby a z televizních obrazovek se kvůli dlouhodobé léčbě musela stáhnout. Po zhruba půl roce se ale úspěšně vrátila a se svým kolegou Pavlem Voříškem zažívala nejlepší léta kariéry. Byli oceňováni v mnohých diváckých anketách a byli na vrcholu své popularity.

V listopadu 2012 ale nastává drsný zlom. Markéta Fialová přichází o svého moderátorského kolegu, kvůli jeho spolupráci s StB. Po pauze, kterou je nucena si dát, se na Novu vrací a moderuje úspěšný pořad Cesta na Hrad, moderované diskuse před historicky první přímou volbou prezidenta.

Kvůli divácké oblíbenosti se Markéta Fialová vrací do zpravodajské relace alespoň na dva dny v týdnu, kdy Televizní noviny uvádí sama. Se sháněním partnera pro Fialovou Nova ale nepočítá.

Markéta Fialová je šťastně vdaná a má dvě dcery – Almu a Emmu. A jak sama říká, ony dvě jí byly největší oporou při překonávání těžké nemoci. Každou volnou chvíli Markéta Fialová nejraději tráví se svou rodinou.

 

Články o celebritě

Zdravotní kolaps Markéty Fialové před Střepinami: Museli ji vyměnit! Zdravotní kolaps Markéty Fialové před Střepinami: Museli ji vyměnit! Každou neděli moderátorka Markéta Fialová (46) uvádí pořad Střepiny na Nově. Jenže tentokrát za ni… číst článek
Poplach na Nově: Fialová (46) zkolabovala před vysíláním! Poplach na Nově: Fialová (46) zkolabovala před vysíláním! Vylekala kolegy i diváky! Ještě v neděli v podvečer Markéta Fialová (46) počítala s tím, že bude… číst článek
První republika: Nečekaný zvrat ve vztahu Pavla Baťka a Anny Fialové První republika: Nečekaný zvrat ve vztahu Pavla Baťka a Anny Fialové Smyšlené těhotenství jako záchrana před vězením i záminka k vydírání. Pavel Batěk alias veterán… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Jan Musil
Jan Musil
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný