Zdeněk Macura

Datum narození: 6.5.1974
Profese: obdivovatel Ivety Bartošové
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Macura se zapsal do povědomí veřejnosti jako samozvaný ochránce Ivety Bartošové, její únosce a sok v lásce Josefa Rychtáře.

Dokud se Zdeněk Macura (údajně softwarový inženýr) nestal nekritickým obdivovatelem Ivety Bartošové, nikdo o něm nevěděl. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal především jejím "únosem" do Itálie v létě 2013, který začala vyšetřovat i policie. Nebylo zřejmé, zda s ním Iveta Bartošová odjela dobrovolně, přesněji při plném vědomí, nebo byla pod prášky či opilá. Vyšetřovací verze ale naznačuje, že jela dobrovolně, byť ona sama to popírala. „Policie případ údajného únosu odložila. Po zhodnocení všech okolností případu dospěl vyšetřovatel k rozhodnutí, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ zhodnotila okolnosti policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli Ivetě Bartošové se Zdeněk Macura opakovaně před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů pohádal a dokonce i porval s jejím manželem Josefem Rychtářem. Jejich konflikty dokonce řešily soudy (například kvůli napadení, kdy se Rychtář do Macury pustil pěstmi na pozemku psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde se Iveta Bartošová léčila; Macura soud vyhrál, Rychtář začátkem roku 2014 dostal 80 hodin veřejně prospěšných prací, odvolal se však).

Zdeněk Macura buď miluje pozornost médií, nebo není duševně zcela zdráv. Opakovaně oznamoval, že Ivetu Bartošovou zachrání a vyléčí ze závislostí, jimiž je proslulá, "svou láskou". Josefu Rychtářovi dokonce nabídl za Bartošovou 300 000 korun. A například na Nový rok 2014 vystoupil jako panovník Zdeněk Macura I. s papírovou korunou na hlavě a na trůnu z dřevěných palet s novoročním poselstvím. Začal také na svém pozemku v Líbeznicích u Prahy budovat z dřevěných palet nízkonákladový azylový domek pro Ivetu a pro týrané ženy vůbec.

Ještě před rozvodem se svojí bývalou ženou Petrou Macurovou založil Zdeněk Macura politickou stranu Ježíš je Pán, jejímž heslem je "Nechme se vést Duchem Svatým a ať je Ježíš naším Pánem", přičemž ale Zdeněk Macura tvrdí, že nejde o náboženský projekt.

 

Články o celebritě

Macura se pochlubil bazénem! Betonovou "hrobku" kachličkoval 20 dnů Macura se pochlubil bazénem! Betonovou "hrobku" kachličkoval 20 dnů Údajný únosce Ivety Bartošové (✝48) a nezastavitelný bojovník za týrané ženy Zdeněk… číst článek
Zdeněk Macura se kvůli stavbě bazénu stal terčem posměchu! Nic podobného jste neviděli… Zdeněk Macura se kvůli stavbě bazénu stal terčem posměchu! Nic podobného jste neviděli… Letošní léto je tak žhavé, že jen málokdo pohrdne nějakým zchlazením. Ale jsou i tací, jako proslulý… číst článek
Tři roky od sebevraždy Bartošové (†48): Drsné okamžiky, které předcházely její smrti! Tři roky od sebevraždy Bartošové (†48): Drsné okamžiky, které předcházely její smrti! Jsou to tři roky, co se zpěvačka Iveta Bartošová (†48) rozhodla skoncovat se životem. Krátce před… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Andrea Bezděková
Andrea Bezděková
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Lucie Petrišková
Lucie Petrišková
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný