Zdeněk Macura

Datum narození: 6.5.1974
Profese: obdivovatel Ivety Bartošové
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Macura se zapsal do povědomí veřejnosti jako samozvaný ochránce Ivety Bartošové, její únosce a sok v lásce Josefa Rychtáře.

Dokud se Zdeněk Macura (údajně softwarový inženýr) nestal nekritickým obdivovatelem Ivety Bartošové, nikdo o něm nevěděl. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal především jejím "únosem" do Itálie v létě 2013, který začala vyšetřovat i policie. Nebylo zřejmé, zda s ním Iveta Bartošová odjela dobrovolně, přesněji při plném vědomí, nebo byla pod prášky či opilá. Vyšetřovací verze ale naznačuje, že jela dobrovolně, byť ona sama to popírala. „Policie případ údajného únosu odložila. Po zhodnocení všech okolností případu dospěl vyšetřovatel k rozhodnutí, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ zhodnotila okolnosti policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli Ivetě Bartošové se Zdeněk Macura opakovaně před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů pohádal a dokonce i porval s jejím manželem Josefem Rychtářem. Jejich konflikty dokonce řešily soudy (například kvůli napadení, kdy se Rychtář do Macury pustil pěstmi na pozemku psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde se Iveta Bartošová léčila; Macura soud vyhrál, Rychtář začátkem roku 2014 dostal 80 hodin veřejně prospěšných prací, odvolal se však).

Zdeněk Macura buď miluje pozornost médií, nebo není duševně zcela zdráv. Opakovaně oznamoval, že Ivetu Bartošovou zachrání a vyléčí ze závislostí, jimiž je proslulá, "svou láskou". Josefu Rychtářovi dokonce nabídl za Bartošovou 300 000 korun. A například na Nový rok 2014 vystoupil jako panovník Zdeněk Macura I. s papírovou korunou na hlavě a na trůnu z dřevěných palet s novoročním poselstvím. Začal také na svém pozemku v Líbeznicích u Prahy budovat z dřevěných palet nízkonákladový azylový domek pro Ivetu a pro týrané ženy vůbec.

Ještě před rozvodem se svojí bývalou ženou Petrou Macurovou založil Zdeněk Macura politickou stranu Ježíš je Pán, jejímž heslem je "Nechme se vést Duchem Svatým a ať je Ježíš naším Pánem", přičemž ale Zdeněk Macura tvrdí, že nejde o náboženský projekt.

 

Články o celebritě

Ochránce žen Macura má nové povolání: Živí se jako taxikář! Ochránce žen Macura má nové povolání: Živí se jako taxikář! Samozvaný ochránce Ivety Bartošové (†48) a týraných žen Zdeněk Macura (42) má nový džob: živí se… číst článek
»Ctitel« Bartošové (†48): Z Macury je taxikář! »Ctitel« Bartošové (†48): Z Macury je taxikář! Odvoz za všechny prachy! S Ivetou Bartošovou (†48) ujel až do Itálie. Nyní samozvaný ochránce týraných… číst článek
Svatba? Macura to s Reginou myslí vážně! Svatba? Macura to s Reginou myslí vážně! Zdeněk Macura (42) a exVyvolená Regina Agia (38) se seznámili při natáčení pořadu Prostřeno. Samozvaný… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Jindřich Forejt
Jindřich Forejt
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Kate Moss
Kate Moss
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová