Biser Arichtev

Datum narození: 12.10.1976
Místo narození: Ostrava
Profese: režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Biser Arichtev se proslavil zejména natočením nejdéle trvajícího seriálu České televize - Vyprávěj. Je ale také zakládajícím členem skupiny Kryštof.

Režisér bulharské národnosti Biser Arichtev nejprve vystudoval obchodní akademii, až poté SVOŠ filmovou a přípravný ročník FAMU. Podílel se na několika filmových projektech, za všechny můžeme zmínit válečné drama režiséra Welnera Kinglera, Lebensborn – pramen života, historické drama Bathory, Tobruk, pohádka Dešťová víla nebo česká komedie Vy nám taky, šéfe. Filmy a inscenace jako například Kobova garáž, O Ječmínkovi, Byla láska, Spirála nenávisti aj. dostaly díky jeho iniciativě nové upoutávky a hudební snímky.

Plné pozornosti a vedení režiséra samotného dosáhl pak seriál Horákovi. Nebývalý ohlas si vysloužil retro seriál Vyprávěj, ve kterém můžeme mimo jiné spatřit herečku Bětku Stankovou, a který Biser Arichtev zpočátku odmítal režírovat.

Češi obecně moc nevědí o historii a kultuře svého národa. Hrdí bývají jen v okamžicích, kdy Česko vyhrává mezinárodní utkání v hokeji nebo ve fotbale. To je smutné,“ řekl k seriálu Biser Arichtev. Producenti si ale stáli s režírováním na svém, a tak se konečně podvolil a právě tento seriál mu pak mohl zajistit cenu TýTý za Seriál roku. Druhá série nese statut Absolutní vítěz TýTý. V Monte Carlu dostal cenu Nejlepší evropský televizní producent. A navíc při natáčení poznal svoji budoucí ženu.

V roce 2014 se objevil na televizních obrazovkách další historický seriál – První republika, kam do jedné z hlavních rolí obsadil Biser Arichtev i svou manželku, herečku Veroniku Novou. Herečka se musela tvrdě bránit před nařčením z „protekční role“ a ukázat, že roli dostala právem. Těžké pro ni bylo i točit milostné scény s hereckým kolegou Jánem Koleníkem, při kterých jí její manžel bedlivě pozoroval.

Biser Arichtev je i úzce spojován s postavou Richarda Krajča, frontmana skupiny Kryštof. Sám totiž v kapele hrál na kytaru, po narození syna Teodosia (jehož má ze vztahu, který manželství s Veronikou Novou předcházel) ho v kapele vystřídal bratr Nikolaj (baskytara).

 

Články o celebritě

Velká zpráva o sexuálním zneužívání českých hereček: Patrasová, Bočanová a další promluvily! Velká zpráva o sexuálním zneužívání českých hereček: Patrasová, Bočanová a další promluvily! Amerikou otřásla kauza kolem zvrhlého producenta Harveyho Weinsteina (65), který prý herečkám role… číst článek
Veronika Arichteva v obležení těhulek: Dočká se miminka i ona? Veronika Arichteva v obležení těhulek: Dočká se miminka i ona? Hvězda seriálu První republika je už čtyři roky šťastně vdaná, a tak se nabízí otázka, zda si náhodou… číst článek
Válka herců První republiky! Která hvězda odmítla točit? Válka herců První republiky! Která hvězda odmítla točit? Každá mladá herečka by byla šťastná, kdyby dostala roli v divácky oblíbeném seriálu! Anna Fialová… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Jožo Halászek
Jožo Halászek
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Ben Falcone
Ben Falcone
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland