Martin Zounar

Datum narození: 26.5.1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Martin Zounar je český herec, moderátor a dabér. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Martin Zounar je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k herectví nikdy nevedl. Martin se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru a dát se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce je jednou z hlavních rolí a je divácky velmi oblíbena.

Právě z Novy je i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a mají spolu dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na jeho levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si tvář o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Rosnička Pletánková po drsném rozchodu s Řandou: Objevila se s novým přítelem! Rosnička Pletánková po drsném rozchodu s Řandou: Objevila se s novým přítelem! Byla to láska jako trám, ale před téměř dvěma lety se bývalá rosnička Tina Pletánková (48) a herec… číst článek
Unikátní snímky celebrit a pejsků: Pomůžete? Unikátní snímky celebrit a pejsků: Pomůžete? Slušivé koncertní róby či herecké kostýmy vyměnili za rytířskou zbroj. Lucie Bílá (52), Martin Zounar… číst článek
Hravý táta Martin Zounar: Svou princeznu bavil celý večer Hravý táta Martin Zounar: Svou princeznu bavil celý večer Už je zase ve formě. Po lednovém pobytu v protialkoholní léčebně Martin Zounar (51) hýří výbornou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná