Martin Zounar

Datum narození: 26.5.1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Martin Zounar je český herec, moderátor a dabér. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Martin Zounar je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k herectví nikdy nevedl. Martin se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru a dát se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce je jednou z hlavních rolí a je divácky velmi oblíbena.

Právě z Novy je i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a mají spolu dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na jeho levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si tvář o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Zounar v slzách: Pohřeb otevřel staré rány! Zounar v slzách: Pohřeb otevřel staré rány! Emocím neporučíš. Na vlastní kůži se o tom při natáčení Ordinace v Růžové zahradě přesvědčil Martin… číst článek
Velký smutek v Ordinaci: Pohřeb Zawadské proběhl v minus deseti! Velký smutek v Ordinaci: Pohřeb Zawadské proběhl v minus deseti! V úterý večer v seriálu Ordinace v růžové zahradě diváci pohřbí Romanu Babákovou, kterou si… číst článek
Jan Čenský alias primář Suchý z Ordinace: Sebrali mu řidičák! Jan Čenský alias primář Suchý z Ordinace: Sebrali mu řidičák! Přišel o papíry! Jan Čenský (55) je nyní odkázaný na veřejnou dopravu. Aby primář Suchý z Ordinace… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská