Martin Zounar

Datum narození: 26.5.1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Martin Zounar je český herec, moderátor a dabér. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Martin Zounar je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k herectví nikdy nevedl. Martin se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru a dát se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce je jednou z hlavních rolí a je divácky velmi oblíbena.

Právě z Novy je i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a mají spolu dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na jeho levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si tvář o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Záchvaty smíchu při natáčení Ordinace: Zounar s Randovou u psycholožky Záchvaty smíchu při natáčení Ordinace: Zounar s Randovou u psycholožky Jsou scény, které prakticky není možné natočit s vážnou tváří. Jednou takovou byla i ta, kterou diváci Ordinace… číst článek
Ordinace v ohrožení: Kvůli Zounarovi! Ordinace v ohrožení: Kvůli Zounarovi! Otrava jídlem, opuchlý obličej, kolaps! To všechno Martina Randová (45) zažila jako bláznivá Heluš… číst článek
Vážná otrava v Ordinaci: Martina Randová alias Heluš doplatí na ústřice! Vážná otrava v Ordinaci: Martina Randová alias Heluš doplatí na ústřice! Obličej opuchlý jako po útoku sršní, potíže s dýcháním a strach ze smrti. To je následek otravy z ústřic,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman