Martin Zounar

Datum narození: 26.5.1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Martin Zounar je český herec, moderátor a dabér. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Martin Zounar je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k herectví nikdy nevedl. Martin se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru a dát se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce je jednou z hlavních rolí a je divácky velmi oblíbena.

Právě z Novy je i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a mají spolu dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na jeho levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si tvář o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Chudák Zounar: Dostal nakládačku od kolegy! Chudák Zounar: Dostal nakládačku od kolegy! Tvrdé rány, let vzduchem do talířů plných jídla! Takové natáčení má za sebou hvězda Ordinace v růžové… číst článek
Martin Zounar ukázal svoji princeznu: Jaký otec, taková dcera Martin Zounar ukázal svoji princeznu: Jaký otec, taková dcera Herec Martin Zounar (49) je nejenom oblíbeným hercem, ale také tatínkem, který se o svoji dceru Claudii… číst článek
Zounarova dieta: Jsem tlustý jako prase! Zounarova dieta: Jsem tlustý jako prase! Kdysi kluk jako proutek, dnes šedivý cvalík. Není divu, že herci došla se sebou samým trpělivost… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková