Eliška Balzerová

Datum narození: 25.5.1949
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Skvělá a oblíbená herečka Eliška Balzerová ztvárnila desítky nezapomenutelných rolí před kamerou i na divadelních prknech.

Lásku k divadlu jí předala maminka, která sama hrála v ochotnickém spolku. Po absolvování brněnské konzervatoře a katedry herectví a režie na JAMU spoluzaložila Eliška Balzerová brněnské divadlo Husa na provázku (ačkoli v něm nikdy nehrála). Konečně získala i své první angažmá - v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla na celých 20 sezon členkou Divadla na Vinohradech.

ELIŠKA BALZEROVÁ: JSEM UŽ STARÁ BÁBA

Zlomová byla 90. léta. Eliška Balzerová se začala tvrdě bít za záchranu divadla Fidlovačka a společně s Tomášem Töpferem se jí to i povedlo. Fidlovačka se stala jejím zázemím, kde ztvárnila velké množství rolí. Potlesk sklízí hlavně za vystoupení, v nichž sama zvládá několik rolí najednou. Není žádnou výjimkou, že hraje úplně sama.

Filmoví režiséři si mladého talentu všimli již během jejího prvního angažmá. V roce 1971 přišla první role ve filmu Svět otevřený náhodám a již o rok později se představila v novém filmu Lupič legenda. Diváci herečku začali vnímat především díky hlavní roli v historickém filmu Břetislav a Jitka, a ačkoli se chtěla Eliška Balzerová věnovat spíše divadlu, vzápětí přišla nabídka, která ji vystřelila kupředu – role doktorky Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy ji začali registrovat i zahraniční producenti.

O ELIŠTĚ BALZEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve světě filmů a seriálů zůstala. Následovaly snímky Zlatí úhoři, Vrchní, prchni, S Tebou mě baví svět a konečně postava babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení, za kterou sklidila dokonce ocenění Modrá kostka a Český lev za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Eliška Balzerová se sama k dynamické Vilmě přirovnává. Roku 2017 byla nominována na tuto cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Radka Bajgara Teorie tygra.

Eliška Balzerová se věnuje i dabingu. Za namluvení Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách získala Cenu Františka Filipovského.

Ačkoli Eliška Balzerová lámala mužská srdce napříč generacemi, i ona nakonec našla své zázemí. Společně s manželem Janem Balzerem vychovala dvě děti – syna Jana a dceru Adélu.

 

Články o celebritě

Přiznání Elišky Balzerové: Prožila si PEKLO! Přiznání Elišky Balzerové: Prožila si PEKLO! Hvězda filmového hitu Tátova volha Eliška Balzerová (69) se na prahu sedmdesátky rozpovídala o svém… číst článek
Zemřel herec Břetislav Slováček (†70), hvězda Života na zámku, Arabely nebo Pitavala Zemřel herec Břetislav Slováček (†70), hvězda Života na zámku, Arabely nebo Pitavala Ve věku 70 let zemřel ve středu v kruhu své rodiny herec Břetislav Slováček. ČTK to dnes sdělil jeho… číst článek
Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek: Skončil na vozíku kvůli špatnému pohybu! Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek: Skončil na vozíku kvůli špatnému pohybu! Na filmový festival v Karlových Varech se obvykle sjíždějí i režiséři, aby představili svá nejnovější… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar