Eliška Balzerová

Datum narození: 25.5.1949
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Skvělá a oblíbená herečka Eliška Balzerová ztvárnila desítky nezapomenutelných rolí před kamerou i na divadelních prknech.

Lásku k divadlu jí předala maminka, která sama hrála v ochotnickém spolku. Po absolvování brněnské konzervatoře a katedry herectví a režie na JAMU spoluzaložila Eliška Balzerová brněnské divadlo Husa na provázku (ačkoli v něm nikdy nehrála). Konečně získala i své první angažmá - v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla na celých 20 sezon členkou Divadla na Vinohradech.

ELIŠKA BALZEROVÁ: JSEM UŽ STARÁ BÁBA

Zlomová byla 90. léta. Eliška Balzerová se začala tvrdě bít za záchranu divadla Fidlovačka a společně s Tomášem Töpferem se jí to i povedlo. Fidlovačka se stala jejím zázemím, kde ztvárnila velké množství rolí. Potlesk sklízí hlavně za vystoupení, v nichž sama zvládá několik rolí najednou. Není žádnou výjimkou, že hraje úplně sama.

Filmoví režiséři si mladého talentu všimli již během jejího prvního angažmá. V roce 1971 přišla první role ve filmu Svět otevřený náhodám a již o rok později se představila v novém filmu Lupič legenda. Diváci herečku začali vnímat především díky hlavní roli v historickém filmu Břetislav a Jitka, a ačkoli se chtěla Eliška Balzerová věnovat spíše divadlu, vzápětí přišla nabídka, která ji vystřelila kupředu – role doktorky Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy ji začali registrovat i zahraniční producenti.

O ELIŠTĚ BALZEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve světě filmů a seriálů zůstala. Následovaly snímky Zlatí úhoři, Vrchní, prchni, S Tebou mě baví svět a konečně postava babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení, za kterou sklidila dokonce ocenění Modrá kostka a Český lev za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Eliška Balzerová se sama k dynamické Vilmě přirovnává. Roku 2017 byla nominována na tuto cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Radka Bajgara Teorie tygra.

Eliška Balzerová se věnuje i dabingu. Za namluvení Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách získala Cenu Františka Filipovského.

Ačkoli Eliška Balzerová lámala mužská srdce napříč generacemi, i ona nakonec našla své zázemí. Společně s manželem Janem Balzerem vychovala dvě děti – syna Jana a dceru Adélu.

 

Články o celebritě

Eliška Balzerová: Napravuje chyby z mládí Eliška Balzerová: Napravuje chyby z mládí Oblíbená česká herečka Eliška Balzerová (68) ještě před mnoha lety těžko dělila čas mezi své dvě… číst článek
Tohle o Balzerové možná nevíte... Tohle o Balzerové možná nevíte... Eliška Balzerová rozhodně patří mezi naše nejlepší a nejoblíbenější herečky. Některé její role se… číst článek
"Blbá blondýna" Iva Pazderková: Zásadní životní zvrat! "Blbá blondýna" Iva Pazderková: Zásadní životní zvrat! Není to tak dávno, co Iva Pazderková (38) kvůli vlně kritiky od diváků skončila na postu porotkyně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý