Chuck Norris

Datum narození: 10.3.1940
Místo narození: Ryan, Oklahoma, USA
Profese: americký akční herec, autor bojového vlastního umění
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Chuck Norris je populární americký herec a nepřemožitelný akční hrdina, o němž kolují vtipy po stovkách. Třeba že udělá všechny kliky a dokáže zneškodnit bombu i po výbuchu.

Je tak rychlý, že dokáže oběhnout Zemi a plácnout se do zad. Nenosí hodinky, protože když chce, prostě určí, kolik je hodin. Švýcarsko je kvůli němu neutrální, protože čeká, na kterou stranu se přidá. Letadla sestřeluje tak, že na ně namíří dva prsty a řekne: „Bang!“ Pivo vypije i se sklenicí a dokáže rozbrečet cibuli. Americký akční hrdina, tvůrce vlastního bojového umění Chun Kuk Do a držitel černého pásu 8. danu v taekwondu Chuck Norris (vlastním jménem Carlos Ray Norris Jr.) stal se celosvětově známou ikonou nepřemožitelného a neohroženého siláka, jehož legenda je dnes skoro populárnější, než filmy, které natočil. Chuck Norris je mimochodem také odpůrcem potratů, členem evangelikální církve a stoupencem biblického kreacionalismu. Několikrát kritizoval potratová stanoviska amerického prezidenta Baracka Obamy a v prezidentské kampani právě s odkazem na potraty podpořil senátora McCaina.

Během své kariéry se Chuck Norris stal námětem tisíců vtipů, které si dělají legraci z jeho "nepřemožitelnosti". Sám jich pár označil za své oblíbené. Tyto anekdoty v Americe doslova zdomácněny a tradičně se nazývají Chuck Norris facts (Fakta o Chucku Norrisovi). Vtipy, které Chuck Norris označil jako své oblíbené, jsou například:

– Jedině Chuck Norris zazpívá duet sám.

– Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že neplakal. Nikdy.

Chuck Norris postavil přístřešek, aby ho jeho matka měla kde porodit.

Mezi zajímavosti rozhodně patří i to, že v roce 2010 točil Chuck Norris reklamu pro T-Mobile přímo v Praze. Byly to vánoční spoty. Ve stejném roce byl jmenován čestným Texas Rangerem samotným texaským guvernérem Rickem Perrym.

Chucka Norrise známe ze seriálu Walker Texas Ranger, z filmu Cesta draka, kde si zahrál po boku Bruce Lee, nebo třeba ze snímků Hra smrti či Postradatelní, ve kterých si zahrál po boku hvězd, jakými jsou Bruce Willis, Sylvester Stallone nebo Jean-Claude Van Damme. Popularita mu samozřejmě vynesla i značné jmění, např. sídlo v Dallasu v hodnotě mnoha milionů dolarů.

O jeho celosvětové popularitě svědčí třeba fakt, že když se v roce 2012 Bratislava rozhodla postavit nový most pro cyklisty přes řeku Moravu a vyhlásila anketu, jak se má jmenovat, 68 procent respondentů se vyjádřilo pro název Most Chucka Norrise. Krajští zastupitelé se lekli a rozhodli, že lávka vedoucí do Rakouska ponese název Cyklomost slobody. A na Slovensku se začal vyprávět nový vtip: Když chce Chuck Norris překročit řeku, nepotřebuje k tomu most. Nicméně vyhledavač google.maps je dodnes nastaven tak, že zadáte-li heslo Chuck Norris Bridge, najde vám most spojující cyklostezky mezi Rakouskem a Slovenskem.

A mimochodem, Chuck Norris bytostně nesnáší papírování, zvláště pak faktury.

 

Články o celebritě

Legendární Chuck Norris: Soud o 600 milionů! Legendární Chuck Norris: Soud o 600 milionů! To si dovolili moc – pustili se do křížku se samotným Chuckem Norrisem! „Obrali mě o 30 milionů dolarů,“… číst článek
Chuck Norris končí kariéru! Chce naplno pečovat o otrávenou manželku Chuck Norris končí kariéru! Chce naplno pečovat o otrávenou manželku Akční hrdina Chuck Norris (77) ohlásil konec kariéry! Chce se soustředit výhradně na péči o svou… číst článek
Drsňák Chuck Norris (77) prožívá nejhorší dny života: Otrávili mi manželku! Drsňák Chuck Norris (77) prožívá nejhorší dny života: Otrávili mi manželku! Hvězda akčních filmů Chuck Norris (77) žaluje výrobce kontrastních látek, které údajně v nemocnici… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson