Iva Hüttnerová

Datum narození: 17.12.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, malířka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Iva Hüttnerová je nejen herečka (známá je třeba z Ordinace v růžové zahradě jako paní Lepařová), ale také uznávaná malířka, která vystavuje i v zahraničí.

Iva Hüttnerová zaznamenala nejeden převrat. Krátce poté, co spatřila světlo světa, se její rodiče rozvedli a ona zůstala bydlet u babičky. Ve třinácti letech začala navštěvovat dramatický kroužek, kde si zahrála i roli Barunky v Babičce od Boženy Němcové. O dva roky později zemřela i její babička – Iva se přestěhovala do Domova mládeže a začala studovat gymnázium, které pak po dvou letech opustila.

Iva Hüttnerová se zajímala o studium na DAMU a AMU. Poté, co zjistila, že maturita k přijetí není třeba, podala přihlášky na obě školy. DAMU o sobě dala vědět první a Iva Hüttnerová najednou byla součástí většího celku. Na koleji se seznámila s Janem Kanyzou, který ji zasvětil do tajů olejových barev. Pořádně začala malovat ale až během těhotenství, kdy dostala olejové barvy od svého tehdejšího manžela a režiséra Ivana Rajmonta. Narodil se jim syn Matouš. Kromě herectví a malířství miluje také zahradničení.

V roce 1974 získala Iva Hüttnerová angažmá v karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala, kde měla i svou první profesionální výstavu.

Poprvé ve filmu na sebe Iva Hüttnerová upozornila ve snímku Dny zrady, poté následovaly filmy Neohlížej se, jde za námi kůň nebo například Pětka s hvězdičkou, díky čemuž rozšířila svůj repertoár i o učitelské role. Po boku Zdeňka Svěráka se objevila ve filmu Co je Vám, doktore? Od roku 2010 jsme ji mohli vidět v seriálech Ach, ty vraždy či Ordinace v růžové zahradě.

Iva Hüttnerová prošla ještě několika dalšími divadly, v 90. letech opustila stálé angažmá a začala se plně věnovat malířství. Dodnes ukázala světu na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku.

Zdánlivě jednoduché motivy Ivy Hüttnerové dokáží vystihnout emoce i děj. Sama vydala 4 knihy – stejný název jako nese jedna z knih (Domácí štěstí), nesl i nějakou dobu televizní pořad České televize, který Iva Hüttnerová moderovala, předtím než přešla k moderování Barev života speciál.

Iva Hüttnerová je vdaná za podnikatele Petra Mändla. Mají spolu dceru Kláru. Hüttnerová má z prvního manželství ještě syna Matouše. Mezi její vnuky patří i úspěšný český golfista, Adam Rajmont, kterého ale Hüttnerová plánuje vydědit

 

Články o celebritě

Šulcová v péči Jágrova lékaře! Šulcová v péči Jágrova lékaře! Už třetí den pilně cvičí, aby mohla odhodit chodítko! Jana Šulcová (69) podstupuje různé procedury… číst článek
Pawlowská promluvila o válce s Renčem: Ustoupila i kvůli čtenářům Blesku Pawlowská promluvila o válce s Renčem: Ustoupila i kvůli čtenářům Blesku Tohle by do kuchařky a spisovatelky nikdo neřekl. Halina Pawlowská (61) se dala na módu. A šaty pro… číst článek
Slavné partnerky oslavence Zdeňka Svěráka: Zklamání i vášnivý poměr! Slavné partnerky oslavence Zdeňka Svěráka: Zklamání i vášnivý poměr! Scenárista, spisovatel a hlavně herec Zdeněk Svěrák slaví osmdesátiny. Přestože má pověst velkého… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová