Iva Hüttnerová

Datum narození: 17.12.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, malířka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Iva Hüttnerová je nejen herečka (známá je třeba z Ordinace v růžové zahradě jako paní Lepařová), ale také uznávaná malířka, která vystavuje i v zahraničí.

Iva Hüttnerová zaznamenala nejeden převrat. Krátce poté, co spatřila světlo světa, se její rodiče rozvedli a ona zůstala bydlet u babičky. Ve třinácti letech začala navštěvovat dramatický kroužek, kde si zahrála i roli Barunky v Babičce od Boženy Němcové. O dva roky později zemřela i její babička – Iva se přestěhovala do Domova mládeže a začala studovat gymnázium, které pak po dvou letech opustila.

Iva Hüttnerová se zajímala o studium na DAMU a AMU. Poté, co zjistila, že maturita k přijetí není třeba, podala přihlášky na obě školy. DAMU o sobě dala vědět první a Iva Hüttnerová najednou byla součástí většího celku. Na koleji se seznámila s Janem Kanyzou, který ji zasvětil do tajů olejových barev. Pořádně začala malovat ale až během těhotenství, kdy dostala olejové barvy od svého tehdejšího manžela a režiséra Ivana Rajmonta. Narodil se jim syn Matouš. Kromě herectví a malířství miluje také zahradničení.

V roce 1974 získala Iva Hüttnerová angažmá v karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala, kde měla i svou první profesionální výstavu.

Poprvé ve filmu na sebe Iva Hüttnerová upozornila ve snímku Dny zrady, poté následovaly filmy Neohlížej se, jde za námi kůň nebo například Pětka s hvězdičkou, díky čemuž rozšířila svůj repertoár i o učitelské role. Po boku Zdeňka Svěráka se objevila ve filmu Co je Vám, doktore? Od roku 2010 jsme ji mohli vidět v seriálech Ach, ty vraždy či Ordinace v růžové zahradě.

Iva Hüttnerová prošla ještě několika dalšími divadly, v 90. letech opustila stálé angažmá a začala se plně věnovat malířství. Dodnes ukázala světu na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku.

Zdánlivě jednoduché motivy Ivy Hüttnerové dokáží vystihnout emoce i děj. Sama vydala 4 knihy – stejný název jako nese jedna z knih (Domácí štěstí), nesl i nějakou dobu televizní pořad České televize, který Iva Hüttnerová moderovala, předtím než přešla k moderování Barev života speciál.

Iva Hüttnerová je vdaná za podnikatele Petra Mändla. Mají spolu dceru Kláru. Hüttnerová má z prvního manželství ještě syna Matouše. Mezi její vnuky patří i úspěšný český golfista, Adam Rajmont, kterého ale Hüttnerová plánuje vydědit

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace Hüttnerová: Syna stíhá policie! Hvězda Ordinace Hüttnerová: Syna stíhá policie! Plnou hlavu starostí má teď Iva Hüttnerová (68)! Policie totiž obvinila jednatele agentury Hera,… číst článek
Zahradní party Petra Jandy v hippie stylu: Jeho Alici odrovnaly koňské koblihy! Zahradní party Petra Jandy v hippie stylu: Jeho Alici odrovnaly koňské koblihy! Tradiční tématická zahradní party na zahradě Petra Jandy (75) letos proběhla v hippie stylu! A rocker… číst článek
Hüttnerová se chlubí oázou klidu v Praze! Hüttnerová se chlubí oázou klidu v Praze! Herečka Iva Hüttnerová, kterou můžete znát především ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, tvrdí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay