Dominika Cibulková

Datum narození: 6.5.1989
Místo narození: Bratislava
Váha: 55 kg
Výška: 159 cm
Profese: tenistka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Dominika Cibulková je půvabná slovenská tenistka, vítězka Hopmanova poháru z roku 2009 a grandslamová finalistka z Australian Open 2014, která se nebála nechat nafotit nahá.

Dominika Cibulková je dcerou někdejšího vodního lyžaře Milana Cibulky a bývalé poslankyně slovenské Národní rady Kataríny Cibulkové. Je jedináček. Narodila se v Bratislavě, ale vyrůstala v Piešťanech, kde také s tenisem v osmi letech začala. Ve svých jedenácti se s rodinou přestěhovala zpět do Bratislavy.

KRÁSNÁ A NADANÁ TENISTKA DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková je slovenskou tenisovou nadějí. Na profesionální okruh se dostala v roce 2004. Během své kariéry vyhrála čtyři turnaje na okruhu WTA a dva turnaje nižší ITF. Společně s Dominikem Hrbatým získali v roce 2009 pro Slovensko Hopmanův pohár. Jejím největším grandslamovým úspěchem je finále Australian Open 2014, kde podlehla čínské tenistce Li Na. Stala se tak historicky první slovenskou tenistkou, která hrála grandslamové finále. Na žebříčku WTA byla nejvýše ve dvouhře v březnu 2014 na 11. místě a ve čtyřhře pak v srpnu 2012 na 59. místě. Dosud na okruhu vydělala 5,5 milionu dolarů.

Dominika Cibulková společně s basketbalistkou Bronislavou Borovičkovou založily občanské sdružení Aby hviezdy nezhasli. V minulosti tvořila pár s francouzským tenistou Gaëlem Monfilsem nebo s Rakušanem Jürgenem Melzerem. Jejím manželem je slovenský úředník státní správy Michal Navara, vzala si ho v roce 2016. Seznámili se na diskotéce v roce 2010.

V roce 2011 se Dominika Cibulková ve svých 22 letech nebála ukázat své půvaby, když se nechala nafotit nahá pro slovenský deník Nový čas. Patří totiž mezi nejkrásnější tenistky světa, podobně jako například Ana Ivanovičová, Maria Šarapovová, Maria Kirilenková či  Anna Kurnikovová.

 

Články o celebritě

Strýcová je po triumfu v Linci na 25. místě žebříčku, stoupá i Šarapovová Strýcová je po triumfu v Linci na 25. místě žebříčku, stoupá i Šarapovová Česká tenistka Barbora Strýcová se po triumfu na turnaji v Linci posunula ve světovém žebříčku… číst článek
Kvůli daním žít mimo Slovensko? Sagan a Cibulková budou mít smůlu Kvůli daním žít mimo Slovensko? Sagan a Cibulková budou mít smůlu Bývalo to tak jednoduché. Bohatí sportovci se stěhovali například do malého monackého knížectví,… číst článek
Šafářová si v žebříčku polepšila o pět míst, čtyřhru stále vede Šafářová si v žebříčku polepšila o pět míst, čtyřhru stále vede Lucie Šafářová si po semifinálové účasti na turnaji v Québecu polepšila v žebříčku dvouhry WTA o… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick