Tiger Woods

Datum narození: 30.12.1975
Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: golfista

Související celebrity

Životopis

Tiger Woods je americký profesionální golfista, patří mezi nejúspěšnější golfisty všech dob. Mimo svůj um je také známý početnými milostnými skandály.

Tiger Woods, vlastním jménem Eldrick Tont Woods, je žijící golfovou legendou. Profesionálem se stal v roce 1996 a už v dubnu 1997 vyhrál svůj první major, turnaj Masters s rekordním výsledkem. V červnu téhož roku se poprvé stal světovou jedničkou. Od začátku tisíciletí byl v golfu dominantní postavou. Mezi lety 1997 - 2010 strávil Woods na postu světové jedničky 623 týdnů.

Tiger Woods vyhrál čtrnáct profesionálních majorů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě. Má víc vyhraných majorů a turnajů na PGA Tour než jakýkoli jiný aktivní hráč. Je nejmladším golfistou, který dosáhl kariérního Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje (majory) - Masters, US Open, British Open a US PGA Championship) a nejmladším golfistou, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour.

Tiger Woods byl podle časopisu Forbes po několik let jedním z nejlépe placených sportovců na světě. V roce 2007 byl nejlépe placeným sportovcem světa, když vydělal 122 milionů dolarů. Podle Golf Digest jeho finanční příjmy v letech 1996 - 2007 dosáhly výše 769 440 709 USD a časopis předpokládal, že do roku 2010 se stane prvním sportovcem historie, který by měl překročit výdělek jedné miliardy dolarů.

Tiger Woods se v roce 2004 oženil s bývalou švédskou modelkou Elin Nordegren, se kterou má dvě děti. Manželství krachlo v roce 2010 po Woodsových milostných skandálech. Svou manželku údajně podvedl s několika ženami, mezi něž patřila i známá pornoherečka Joslyn James, vlastním jménem Veronica Siwik-Daniels. Od března 2013 je Tiger Woods oficiálně ve vztahu s americkou lyžařkou Lindsey Vonn.

 

Články o celebritě

Woods prožil hrozivé chvíle, nemohl se hýbat. Červené tričko je ale zpět! Woods prožil hrozivé chvíle, nemohl se hýbat. Červené tričko je ale zpět! Americký golfista Tiger Woods se po téměř šestnácti měsících vrátil do hry. Na turnaji v Albany skončil… číst článek
Rozchod s Vonnovou je zapomenutý: Golfista Woods si nabrnkl jinou blondýnu! Rozchod s Vonnovou je zapomenutý: Golfista Woods si nabrnkl jinou blondýnu! Nejdříve prasklo jeho užívání si s prostitutkami, pak se dal dohromady s americkou lyžařskou ikonou… číst článek
SEX jako odměna za vítězství? Hamilton laškoval s rajcovní Vonnovou SEX jako odměna za vítězství? Hamilton laškoval s rajcovní Vonnovou Jedny fanoušky zklamala a jiné potěšila. Nejlepší sjezdařka historie Lindsey Vonnová vynechala o… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Martin Zeman
Martin Zeman
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho

Nejnovější profily celebrit