Tiger Woods

Datum narození: 30.12.1975
Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: golfista

Související celebrity

Životopis

Tiger Woods je americký profesionální golfista, patří mezi nejúspěšnější golfisty všech dob. Mimo svůj um je také známý početnými milostnými skandály.

Tiger Woods, vlastním jménem Eldrick Tont Woods, je žijící golfovou legendou. Profesionálem se stal v roce 1996 a už v dubnu 1997 vyhrál svůj první major, turnaj Masters s rekordním výsledkem. V červnu téhož roku se poprvé stal světovou jedničkou. Od začátku tisíciletí byl v golfu dominantní postavou. Mezi lety 1997 - 2010 strávil Woods na postu světové jedničky 623 týdnů.

Tiger Woods vyhrál čtrnáct profesionálních majorů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě. Má víc vyhraných majorů a turnajů na PGA Tour než jakýkoli jiný aktivní hráč. Je nejmladším golfistou, který dosáhl kariérního Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje (majory) - Masters, US Open, British Open a US PGA Championship) a nejmladším golfistou, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour.

Tiger Woods byl podle časopisu Forbes po několik let jedním z nejlépe placených sportovců na světě. V roce 2007 byl nejlépe placeným sportovcem světa, když vydělal 122 milionů dolarů. Podle Golf Digest jeho finanční příjmy v letech 1996 - 2007 dosáhly výše 769 440 709 USD a časopis předpokládal, že do roku 2010 se stane prvním sportovcem historie, který by měl překročit výdělek jedné miliardy dolarů.

Tiger Woods se v roce 2004 oženil s bývalou švédskou modelkou Elin Nordegren, se kterou má dvě děti. Manželství krachlo v roce 2010 po Woodsových milostných skandálech. Svou manželku údajně podvedl s několika ženami, mezi něž patřila i známá pornoherečka Joslyn James, vlastním jménem Veronica Siwik-Daniels. Od března 2013 je Tiger Woods oficiálně ve vztahu s americkou lyžařkou Lindsey Vonn.

 

Články o celebritě

Šokující podrobnosti ze života otce golfisty Tigera Woodse: sexuální posedlost v genech?! Šokující podrobnosti ze života otce golfisty Tigera Woodse: sexuální posedlost v genech?! Jaký otec, takový syn. Golfista Tiger Woods neprožil zrovna idylické dětství. Kromě desítek tisíc… číst článek
Stará láska nerezaví? Vonnová poslala vzkaz nevěrnému Woodsovi! Stará láska nerezaví? Vonnová poslala vzkaz nevěrnému Woodsovi! Táhli to spolu tři roky a za rozpadem jejich vztahu stála nevěra. Tiger Woods (42) prý opět neudržel… číst článek
Lyžařka Vonnová o svých mužích: Kdy se cítila zneuctěná? Proč si nezměnila příjmení? Lyžařka Vonnová o svých mužích: Kdy se cítila zneuctěná? Proč si nezměnila příjmení? Americká lyžařka Lindsey Vonnová v rozhovoru pro Sports Illustrated promluvila o svém bývalém vztahu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný