Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Hynek Čermák je český herec, režisér a dabér oceněný Českým lvem. Jako jeden z mála českých herců se věnuje i světové koprodukci.

Po vystudovaní činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. V druhé polovině devadesátých let poté působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech - Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde excelovali spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si Hynek Čermák zahrál hlavní roli. V českých filmech se objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve filmu Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show.

Od roku 2010 má Hynek Čermák stálé angažmá v Dejvickém divadle, kde vystupuje například ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

 

Články o celebritě

Čermákovi píší: Jsi šmírák! Čermákovi píší: Jsi šmírák! Špatně snáší kritiku! Herec Hynek Čermák (43, na snímku), který se věnuje amatérskému focení aktů,… číst článek
Úspěšný seriál Rapl: Porovnání se skutečnými policisty z Jáchymova! Úspěšný seriál Rapl: Porovnání se skutečnými policisty z Jáchymova! Policisté v luxusních autech či moderní, prostorná služebna. Tak je tomu v kriminálním seriálu Rapl.… číst článek
Úspěšný seriál Rapl: Porovnání se skutečnými policisty z Jáchymova! Úspěšný seriál Rapl: Porovnání se skutečnými policisty z Jáchymova! Policisté v luxusních autech či moderní, prostorná služebna. Tak je tomu v kriminálním seriálu Rapl.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná