Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Kamarád do deště Lukáš Vaculík: Odhalil hruď! V 55 letech Kamarád do deště Lukáš Vaculík: Odhalil hruď! V 55 letech Studená sprcha a pak nechtěný striptýz! Na tohle natáčení Lukáš Vaculík (55) jen tak nezapomene.… číst článek
Hvězda Dabing Street Hynek Čermák: Posedlost auty! Jeden vůz mu nestačí Hvězda Dabing Street Hynek Čermák: Posedlost auty! Jeden vůz mu nestačí V seriálu Dabing Street jezdí coby technik Karel ve starém ošuntělém kombíku, který má plný kufr… číst článek
Hynek Čermák: Jedno auto nestačí...má rovnou čtyři! Hynek Čermák: Jedno auto nestačí...má rovnou čtyři! V kůži uťáplého technika Karla křižuje v seriálu Dabing Street silnice v ošuntěném kombíku probodnutém… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Václav Liška
Václav Liška
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler