Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Hynek Čermák je český herec, režisér a dabér oceněný Českým lvem. Jako jeden z mála českých herců se věnuje i světové koprodukci.

Po vystudovaní činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. V druhé polovině devadesátých let poté působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech - Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde excelovali spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si Hynek Čermák zahrál hlavní roli. V českých filmech se objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve filmu Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show.

Od roku 2010 má Hynek Čermák stálé angažmá v Dejvickém divadle, kde vystupuje například ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová