Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Hynek Čermák s krásnou manželkou: Něžně ji krmil, hladil, a pak vulgární gesto! Hynek Čermák s krásnou manželkou: Něžně ji krmil, hladil, a pak vulgární gesto! Je to "rapl" nejenom v seriálu, ale občas tak trochu i ve skutečnosti. Herec Hynek Čermák (45) měl… číst článek
Šokující přiznání z premiéry: Livia si vycpávala kalhotky polštářky Šokující přiznání z premiéry: Livia si vycpávala kalhotky polštářky Kvůli mrazu neměly zkřehlé jen prsty na rukou. Soňa Norisová (45) a Eva Holubová (59) se na natáčení… číst článek
Kultovní Chalupáři byli od triumfu daleko: Smetli je Liška s Langmajerem a Čermákem Kultovní Chalupáři byli od triumfu daleko: Smetli je Liška s Langmajerem a Čermákem Nedělní televizní souboj svedla komedie na Primě Špunti na vodě s oblíbeným a legendárním seriálem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matt Damon
Matt Damon
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss