Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Zasnoubená moderátorka Primy Sandra Parmová odkládá svatbu Zasnoubená moderátorka Primy Sandra Parmová odkládá svatbu Miminko nadevše! Sandra Parmová (31) kvůli prvnímu potomku posouvá svatbu se snoubencem Pavlem (36),… číst článek
Herečka Choděrová o svém expříteli Čermákovi: Nečekala jsem, že odejde Herečka Choděrová o svém expříteli Čermákovi: Nečekala jsem, že odejde Zatímco v práci se herečce Daniele Choděrové (42) mimořádně daří a v Divadle ABC má i štěstí na výrazné… číst článek
Neteř seriálové hvězdy Lukáše Vaculíka: Šárce nahota nevadí Neteř seriálové hvězdy Lukáše Vaculíka: Šárce nahota nevadí Její hereckou kariéru od začátku provází milostné scény, což bere Šárka Vaculíková (29) jako součást… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Meghan Markle
Meghan Markle
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná