Aneta Savarová

Datum narození: 19.2.1986
Místo narození: Uherský Brod
Profese: bývalá moderátorka a fotomodelka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bývalá fotomodelka Aneta Savarová se nakonec rozhodla raději pro dráhu moderátorky. Televizní diváci ji znají z hlavní zpravodajské relace ČT a ČT24 Události.

Po vystudování gymnázia v rodném Uherském Brodě zamířila Aneta Savarová do Prahy na Fakultu sociálních věd, kde studovala obor žurnalistika a následně obor mediální a komunikační studia. Novinařině se ale věnovala už od 16 let, kdy začala přispívat do MF Dnes do regionální rubriky. Během studia v Praze se věnovala moderování na Českém rozhlasu 4 – Wave. Než ale nastoupila skutečně profesionální novinářskou dráhu, živila se Aneta Savarová jako fotomodelka a tehdy vznikla série jejích odvážných fotografií v rajcovním spodním prádle.

V roce 2007 začala Aneta Savarová pracovat pro Českou televizi, kde se stala moderátorkou na kanálu ČT24. V roce 2010 přešla do televize Z1, kde uváděla hlavní zprávy a věnovala se ekonomice. Další rok ale opět nastoupila v České televizi, nejprve ve studiu Brno, poté byla přeložená do pražské redakce kanálu ČT24 a v roce 2012 se stala novou tváří hlavní zpravodajské relace na ČT1, spolu s Jakubem Železným, Marcelou Augustovou či Danielou Písařovicovou. Její charisma jí dokonce vyneslo ocenění: MF DNES ji vybrala mezi české osobnosti roku 2012.

O ANETĚ SAVAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Aneta Savarová má za sebou i pár skandálů. Jednou ji hrozil vyhazov z televize, protože se nevhodně oblékla na veřejnosti, a to tak, že ji přes bílé minišatičky prosvítalo černé spodní prádlo. Nakonec to spravila "jen" pokuta 45 tisíc korun. Mnoho lidí ji odsoudilo i za změnu jejího albánského jména (Hajrullahiová) a další skandál přišel, když Aneta Savarová obvinila svého kolegu Jana Hrubeše ze stalkingu (pronásledování) poté, co skončil jejich milostný románek. Policie ale stalking nepotvrdila. Běhěm tohoto období zhubla o 8 kilo a bylo to pro ni opravdu vyčerpávající.

Aneta Savarová se provadala za kontroverzního podnikatele Jana Harangozzu. Krach manželství přišel roku 2016, tedy po dvou letech. Exmoderátorka Událostí ČT Aneta Savarová v červnu 2017 porodila svému druhému manželovi Patriku Flaišingerovi syna.