Michaela Marksová-Tominová

Datum narození: 20.3.1969
Místo narození: Praha
Profese: politička ČSSD
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička Michaela Marksová-Tominová, členka ČSSD, se ve vládě premiéra Bohuslava Sobotky stala ministryně práce a socialních věcí.

Absolventka Přírodovědecké fakulty UK v Praze Michaela Marksová-Tominová v polovině 90. let 20. století byla několik roků redaktorkou časopisu Cosmopolitan ve vydavatelství Stratosféra. V letech 1997 až 2004 pracovala jako ředitelka pro styk s veřejností v obecně prospěšné společnosti Gender Studies.

MICHAELA MARKSOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

V letech 2004 až 2006 Michaela Marksová působila ve funkci ředitelky odboru rodinné politiky na ministerstvu práce a sociálních věcí. Ve státní správě pak ještě pracovala od dubna 2009 do září 2010, kdy vedla odbor rovných příležitostí na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Michaela Marksová se veřejně vyjadřuje k postavení mužů a žen ve společnosti, k otázkám ženských práv a k rodinné politice. Na tato témata publikuje články a vystupuje v médiích. Je spoluautorkou knihy Na cestě do Evropské unie: průvodkyně nejen pro ženy a autorkou publikace Rodina a práce - jak je sladit a nezbláznit se.

MICHAELA MARKSOVÁ A HOMEOFFICE STRES

V roce 1997 vstoupila do ČSSD. Za tuto stranu pak neúspěšně kandidovala v komunálních volbách v roce 1998 do zastupitelstva městské části Praha 10. Michaela Marksová-Tominová uspěla až ve volbách 2006, kdy se dostala do zastupitelstva městské části Praha 2. Znovu zvolena byla ve volbách 2010. V letech 2010 až 2012 pak zastávala funkci místostarostky Prahy 2.

V rámci stínové vlády ČSSD působila jako mluvčí pro lidská práva a menšiny. Ve volbách 2013 kandidovala v hlavním městě Praze za ČSSD na 11. místě, ale do Sněmovny se nedostala. V lednu 2014 ji Bohuslav Sobotka poté, co se vzdal nominace Petr Krčál, vybral z pěti kandidátek jako nominantku na ministryni práce a sociálních věcí do své vznikající vlády. Dne 29. ledna 2014 byla Michaela Marksová-Tominová do této funkce jmenována.

O MICHAELE MARKSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Michaela Marksová-Tominová stala lídryní kandidátky sociálních demokratů v Libereckém kraji. 

Michaela Marksová-Tominová je vdaná a má dvě dcery. Je neteří filozofa Julia Tomina a jeho manželky, spisovatelky Zdeny Tominové, bývalé mluvčí Charty 77.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Nárůst minimální mzdy na 12 200 Kč? Marksová to navrhne po vládních prázdninách Nárůst minimální mzdy na 12 200 Kč? Marksová to navrhne po vládních prázdninách O růstu minimální mzdy od 1. ledna 2018 by vláda měla rozhodnout v srpnu. Ministryně práce a sociálních… číst článek
U Marksové žalují exšéfa sociální správy. „Přihrál“ si služební byt v Praze U Marksové žalují exšéfa sociální správy. „Přihrál“ si služební byt v Praze Ministerstvo práce podalo trestní oznámení na exředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ)… číst článek
Marksová lituje vyhazovu Babiše a chyb ČSSD. Sněmovnu má za „žvanírnu“ Marksová lituje vyhazovu Babiše a chyb ČSSD. Sněmovnu má za „žvanírnu“ Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se kritiky mířené do vlastních řad nebojí.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala