Sophia Loren

Datum narození: 20.9.1934
Přezdívka: Párátko
Místo narození: Řím
Váha: 64 kg
Míry: 96-61-96
Výška: 174 cm
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sexysymbol své doby, italská herečka Sophia Loren, neztratila své kouzlo do vysokého věku. Ještě v 71 letech nafotila kalendář pro společnost Pirelli.

Získala Oskara, Zlatý glóbus, Zlatého medvěda, Cenu BAFTA, Césara, Grammy a řadu dalších světových ocenění. Sophia Loren je zkrátka bez nadsázky hereckou legendou, kráskou, po níž toužili a jíž obdivovali miliony mužů celého světa.

Rodným jménem byla Sofia Villani Scicolonea a narodila se jako nemanželské dítě do chudé rodiny - vyrůstala v chudé rybářské vesnici. Proto byla později terčem posměchu, stejně tak pro svoji vyhublou postavu (měla přezdívku Párátko). Do světa šoubyznysu vstoupila polehounku ve čtrnácti letech, kdy se v soutěži krásy probojovala mezi 12 nejkrásnějších dívek Itálie. V sedmnácti si pak zahrála svoji první filmovou roli, a to otrokyni ve snímku Quo Vadis. Pak působila Sophia Loren i jako modelka - fotila se pro módní časopisy a získávala další body v soutěžích krásy (např. Miss Řím).

Během své herecké kariéry se stali jejími partnery na plátně takové postavy, jako Frank Sinatra, Marcello Mastroianni, Paul Newman, Peter O'Tool, Richard Burton, Marlon Brando, Gregory Peck či Cary Grant, s nímž si byli velmi blízcí a on si chtěl Sophii Loren dokonce vzít. Ta se ale rozhodla po o 22 let staršího producenta Carla Pontiho, jehož si vzala v roce 1966 (Sophia Loren si kvůli němu musela změnit občanství na francouzské, aby si ho mohla vzít, protože Ponti byl ženatý a italská církev ani stát rozvody v té době neuznávaly; spolu pak vydrželi až do Pontiho smrti v roce 2007).

Sophia Loren má dva syny, Carla a Edoarda. Ještě než se narodili, byla těhotná dvakrát, pokaždé potratila. Zajímavostí z jejích rodinných vztahů je, že její sestra Anna Maria byla manželkou Romana Mussoliniho, nejmladšího syna diktátora Benita Mussoliniho.

 

Články o celebritě

Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Astrologické konstelace ovlivňují mnoho věcí. Víte, která karta tarotu charakterizuje vaše znamení,… číst článek
Zemřel režisér Ettore Scola (†84): Mezi jeho hvězdy patřily Sophia Lorenová nebo Ornella Muttiová Zemřel režisér Ettore Scola (†84): Mezi jeho hvězdy patřily Sophia Lorenová nebo Ornella Muttiová V Itálii zemřel světoznámý italský režisér Ettore Scola. Tvůrci filmů jako Vášeň lásky či Zvláštní… číst článek
Absolonová před 20 lety: Krásná jako božská Sophia! Absolonová před 20 lety: Krásná jako božská Sophia! Která je která? Monika Absolonová (39) ve svých devatenácti letech jako by z oka vypadla božské Sophii… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová