Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Odvrácená tvář oštěpaře Železného: Tohle se přece nedělá! Odvrácená tvář oštěpaře Železného: Tohle se přece nedělá! Jan Železný (50) za sebou opět pálí mosty. Poté, co opustil… číst článek
Tohle Bubílková nečekala: Železný (70) promluvil o plastice jejího nosánku! Tohle Bubílková nečekala: Železný (70) promluvil o plastice jejího nosánku! Českým showbyznysem tento týden otřáslo obvinění Zuzany Bubílkové (63), která prý musela kvůli ex-vládci… číst článek
Konec Savarové v ČT: Za vším jsou zdravotní potíže! Nahradí ji moderátor unesený v Iráku Konec Savarové v ČT: Za vším jsou zdravotní potíže! Nahradí ji moderátor unesený v Iráku Moderátorka ČT Aneta Savarová potichoučku zmizela z obrazovky. O důvodech se ale příliš nemluvilo.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Martin Veselovský
Martin Veselovský
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská