Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Utajený kolaps Jakuba Železného: Pád až na samé dno po dvou lahvích vína denně Utajený kolaps Jakuba Železného: Pád až na samé dno po dvou lahvích vína denně Zprávař zmizel na začátku léta z obrazovky. Nešlo ale o plánovanou dovolenou, nýbrž psychický a fyzický… číst článek
Tyson míří do Prahy! Legenda tu bude vyprávět svůj neskutečný příběh Tyson míří do Prahy! Legenda tu bude vyprávět svůj neskutečný příběh Obdivovaný i nenáviděný. Prostě Mike Tyson. Možná žádný jiný boxer nedokázal v lidech vzbuzovat tak… číst článek
Exmanželka ředitele Železného Marta Davouze (†73): Rozloučení v Česku nebude! Exmanželka ředitele Železného Marta Davouze (†73): Rozloučení v Česku nebude! Čeští čtenáři zesnulé spisovatelky a exmanželky bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného (73)… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Zuzana Belohorcová
Zuzana Belohorcová