Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Železný o smrti mámy Marty Davouze (†73): Když umírala, připravoval jsem si pohřební řeč Železný o smrti mámy Marty Davouze (†73): Když umírala, připravoval jsem si pohřební řeč Po téměř desetiletém boji s nemocí začátkem července zemřela spisovatelka a bývalá manželka exředitele… číst článek
Moderátor ČT Jakub Železný: Finanční potíže, zhroucení, alkohol a hledání pomoci! Moderátor ČT Jakub Železný: Finanční potíže, zhroucení, alkohol a hledání pomoci! Televizní diváci Jakuba Železného (45) znají z České televize, kde moderuje Události, ale začátkem… číst článek
Utajený kolaps Jakuba Železného: Pád až na samé dno po dvou lahvích vína denně Utajený kolaps Jakuba Železného: Pád až na samé dno po dvou lahvích vína denně Zprávař zmizel na začátku léta z obrazovky. Nešlo ale o plánovanou dovolenou, nýbrž psychický a fyzický… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Terezie Kašparovská
Terezie Kašparovská