Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Moderátor Železný musí dávat pozor na jména! Ostrý jazyk Jany Postlerové: Moderátor Železný musí dávat pozor na jména! Jedno jméno slyší z úst Jakuba Železného (44) a jeho kolegů pokaždé jinak. Jazyková lektorka Jana… číst článek
Bývalý vládce Novy Železný o návratu do televize: Jsem už poněkud použité zboží Bývalý vládce Novy Železný o návratu do televize: Jsem už poněkud použité zboží Na jeho úspěch na obrazovce už nedokázal nikdo navázat. Vladimír Železný (72), který začínal jako… číst článek
Exmanželka zakladatele Novy Železného Marta Davouze: Rakovina jater! Exmanželka zakladatele Novy Železného Marta Davouze: Rakovina jater! Už patnáct let jsou rozvedeni. Přesto mu nemůže být její zdravotní stav lhostejný! Exmanželka zakladatele… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová