Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Jakub Železný: Hrozilo mi vězení! Táta mi pomohl... Jakub Železný: Hrozilo mi vězení! Táta mi pomohl... V létě mu zemřela maminka, spisovatelka Marta Davouze (†73), což moderátora Jakuba Železného (45)… číst článek
ČT ve znamení 50. výročí 21. srpna 1968: Oživila Palacha (†20) i Dubčeka (†70) ČT ve znamení 50. výročí 21. srpna 1968: Oživila Palacha (†20) i Dubčeka (†70) Návrat do nejtemnější minulosti. Tak bude díky České televizi vypadat 21. srpen padesát let po invazi… číst článek
Železný o smrti mámy Marty Davouze (†73): Když umírala, připravoval jsem si pohřební řeč Železný o smrti mámy Marty Davouze (†73): Když umírala, připravoval jsem si pohřební řeč Po téměř desetiletém boji s nemocí začátkem července zemřela spisovatelka a bývalá manželka exředitele… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Alexandra Mynářová
Alexandra Mynářová
zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo