Marilyn Monroe

Datum narození: 1.6.1926
Datum úmrtí: 5.8.1962
Přezdívka: MM
Místo narození: Los Angeles, USA
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Sladká Sugar z filmu Někdo to rád horké a milenka amerického prezidenta JFK. Marilyn Monroe byla slavná, krásná i divoká. A její život předčasně ukončily drogy.

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortenson a dětství měla tvrdé - matka se o ni nedokázala postarat, takže vyrůstala v pěstounské péči a později strávila dokonce dva roky v sirotčinci. Byla ale překrásná, takže už ve 20 letech se Marilyn Monroe začala věnovat modelingu. A následovaly desítky filmů, v nichž nejen hrála, ale později byla i jejich producentkou (např. s Laurencem Olivierem dali v roce 1957 dohromady film Princ a tanečnice, v němž si oba zahráli hlavní role. Platila a dodnes platí za sexsymbol - společnost TV Guide Network ji v roce 2009, tedy téměř půl století po její smrti, vyhlásila „nejvíce sexy herečku všech dob“.

Život půvabné a svůdné Marilyn Monroe byl tvrdý a divoký. Během života trpěla migrénami, chronickou nespavostí, dyslexií, velkými menstruačními bolestmi, bojovala s alkoholem, depresemi a drogami, které se staly (s největší pravděpodobností, okolnosti její smrti nebyly nikdy plně objasněny) důvodem její předčasné smrti v roce 1962, tedy v jejích 36 letech. Oficiální závěr zněl: pravděpodobně sebevražda akutní otravou barbituráty (mnozí ale byli přesvědčeni, že šlo o vraždu). V roce 1961 například skončila na psychiatrické klinice v pokoji pro nejtěžší případy, který neměl ani okna a normální dveře.

Za svůj krátký život se stihla Marilyn Monroe třikrát vdát a třikrát rozvést a krom toho prožít i románky se slavnými muži. Jejím milencem byl i prezident John F. Kennedy a zřejmě i jeho bratr Robert. První svatbu slavila s opět let starším policistou Jamesem Doughertym už ve svých 16 letech. Vydržela s ním ale jen čtyři roky. Další v pořadí byl legendární hráč baseballu Joe DiMaggio, s kterým se rozvedla už po 274 dnech (jejich vztah byl však poté nadále přátelský a zdá se, že krátce před Marilyninou smrtí plánovali opět svatbu). Posledním manželem Marilyn Monroe byl spisovatel a dramatik Arthur Miller (byli svoji v letech 1956–1961).

Marilyn Monroe neměla děti, neboť to její zdravotní stav nedovoloval. Prodělala několik potratů, v manželství s DiMaggiem jednou, s Millerem měla zase dvakrát mimoděložní těhotenství.

 

Články o celebritě

Po otci Playboye bude štědře dědit i vdova: Odkázal jí vilu a 112 milionů! Po otci Playboye bude štědře dědit i vdova: Odkázal jí vilu a 112 milionů! Celé roky se soudilo, že Crystal Harris (31) podepsala předmanželskou smlouvu a není zmíněna v závěti… číst článek
Od Marilyn po Madonnu: Kdo toužil být na titulce Hefnerova Playboye? Od Marilyn po Madonnu: Kdo toužil být na titulce Hefnerova Playboye? Král sexu Hugh Hefner tento týden zemřel ve svých jednadevadesáti letech. A zřejmě si do  posledního… číst článek
Vdova po Hughu Hefnerovi neuvidí ani floka! Miliardové dědictví po otci Playboye si rozdělí jeho čtyři děti Vdova po Hughu Hefnerovi neuvidí ani floka! Miliardové dědictví po otci Playboye si rozdělí jeho čtyři děti Vdova po miliardáři Hughu Hefnerovi (†91) z dědictví neuvidí ani pětník! Miliardové jmění si rozdělí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet