Marilyn Monroe

Datum narození: 1.6.1926
Datum úmrtí: 5.8.1962
Přezdívka: MM
Místo narození: Los Angeles, USA
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Sladká Sugar z filmu Někdo to rád horké a milenka amerického prezidenta JFK. Marilyn Monroe byla slavná, krásná i divoká. A její život předčasně ukončily drogy.

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortenson a dětství měla tvrdé - matka se o ni nedokázala postarat, takže vyrůstala v pěstounské péči a později strávila dokonce dva roky v sirotčinci. Byla ale překrásná, takže už ve 20 letech se Marilyn Monroe začala věnovat modelingu. A následovaly desítky filmů, v nichž nejen hrála, ale později byla i jejich producentkou (např. s Laurencem Olivierem dali v roce 1957 dohromady film Princ a tanečnice, v němž si oba zahráli hlavní role. Platila a dodnes platí za sexsymbol - společnost TV Guide Network ji v roce 2009, tedy téměř půl století po její smrti, vyhlásila „nejvíce sexy herečku všech dob“.

Život půvabné a svůdné Marilyn Monroe byl tvrdý a divoký. Během života trpěla migrénami, chronickou nespavostí, dyslexií, velkými menstruačními bolestmi, bojovala s alkoholem, depresemi a drogami, které se staly (s největší pravděpodobností, okolnosti její smrti nebyly nikdy plně objasněny) důvodem její předčasné smrti v roce 1962, tedy v jejích 36 letech. Oficiální závěr zněl: pravděpodobně sebevražda akutní otravou barbituráty (mnozí ale byli přesvědčeni, že šlo o vraždu). V roce 1961 například skončila na psychiatrické klinice v pokoji pro nejtěžší případy, který neměl ani okna a normální dveře.

Za svůj krátký život se stihla Marilyn Monroe třikrát vdát a třikrát rozvést a krom toho prožít i románky se slavnými muži. Jejím milencem byl i prezident John F. Kennedy a zřejmě i jeho bratr Robert. První svatbu slavila s opět let starším policistou Jamesem Doughertym už ve svých 16 letech. Vydržela s ním ale jen čtyři roky. Další v pořadí byl legendární hráč baseballu Joe DiMaggio, s kterým se rozvedla už po 274 dnech (jejich vztah byl však poté nadále přátelský a zdá se, že krátce před Marilyninou smrtí plánovali opět svatbu). Posledním manželem Marilyn Monroe byl spisovatel a dramatik Arthur Miller (byli svoji v letech 1956–1961).

Marilyn Monroe neměla děti, neboť to její zdravotní stav nedovoloval. Prodělala několik potratů, v manželství s DiMaggiem jednou, s Millerem měla zase dvakrát mimoděložní těhotenství.

 

Články o celebritě

Mladík toužil mít rty jako Marilyn Monroe! Výsledek je tragikomický! Mladík toužil mít rty jako Marilyn Monroe! Výsledek je tragikomický! Cyrila Rouxe (32) z francouzského Toulonu rodiče už asi ani nepoznají. Muž přiznal závislost… číst článek
Triky filmových hvězd... Jak si Marylin Monroe vylepšovala podprsenku Triky filmových hvězd... Jak si Marylin Monroe vylepšovala podprsenku Staré recepty, co se dědí z generace na generaci, bývají nejlepší, protože jsou zaručené, odzkoušené!… číst článek
(NAKONEC NEDALI) Sexy Eva Perkausová šla do naha: Šlape na paty Hollywoodu (NAKONEC NEDALI) Sexy Eva Perkausová šla do naha: Šlape na paty Hollywoodu Sice si nevydělává v továrně na sny, aspoň před objektivem ale chtěla být za hvězdu Hollywoodu. A… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová