Bohuš Matuš

Bohuš Matuš

Datum narození: 17.8.1973
Místo narození: Písek
Profese: zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bohuš Matuš je český zpěvák, který účinkoval v mnoha českých muzikálech a nazpíval několik písní na soundtrack k filmu Rebelové.

Bohuš Matuš se po základní škole rozhodl studovat vojenskou školu v Liptovském Mikuláši a nakonec se vyučil dokonce kominíkem. Jeho srdce ale tíhlo k hudbě, a tak se rozhodl ještě pro brněnskou a později pražskou konzervatoř. Z konzervatoře ho vyhodili, ale hudbě se i tak začal věnovat naplno.

Bohuš Matuš účinkoval v mnoha českých muzikálech, z nichž nejznámějšími jsou Dracula, Pomáda, Noc na Karlštějně, Johanka z Arku, Monte Cristo nebo Angelika.

Mimo muzikálovou tvorbu se Bohuš Matuš podílel na soundtracku k filmu Rebelové, kde nazpíval písně Stín katredrál a Já budu chodit po špičkách. Kromě Rebelů propůjčil svůj hlas ústřední písni k televiznímu seriálu Rodinná pouta, kterou složil český skladatel Karel Svoboda.

Bohuš Matuš vydal celkem čtyři alba, z nichž album s názvem "Bohuš Matuš" bylo jeho první zlatou deskou. Největší úspěch zaznamenal v roce 2003, kdy obsadil také třetí místo v anketě TýTý a byl nominován na zpěváka roku v anketě Český Slavík.

Dnes známý zpěvák má za sebou pestrou minulost. Bohuš Matuš se v mládí z nešťastné lásky pokusil o sebevraždu. Spolykal trojnásobnou dávku rulíku zlomocného a několik dní ležel v nemocnici na ARO. Kvůli pokusu o sebevraždu přišel o vlasy, už mi nikdy nenarostly.

Přestože kariéra zpěváka Bohuše Matuše začala skvěle, slávu a peníze neunesl. Zpěv ho přestal bavit a osobní problémy řešil marihuanou. Naštěstí se vzpamatoval a šel do sebe, chce se vrátit na výsluní.

Dnes je Bohuš Matuš spojován s kontroverzní zpěvačkou Marií Pojkarou, údajně jsou milenci.

 

Články o celebritě

Ples upírů roztančí, pobaví i vyděsí: Maskování zombíků zabere hodiny! Ples upírů roztančí, pobaví i vyděsí: Maskování zombíků zabere hodiny! Diváci se budou občas bát, ale pro maskérky to bude hotová noční můra! Muzikál Ples upírů, který… číst článek
Premiéra krvelačného muzikálu Ples upírů se blíží: Takhle zmalovali upíry! Premiéra krvelačného muzikálu Ples upírů se blíží: Takhle zmalovali upíry! Slavnostní premiéra nejočekávanějšího muzikálu sezony Ples upírů se kvapem blíží a jeho hlavní hvězdy… číst článek
Natálka Grossová (14), dcera expremiéra Grosse (†45): Útěk od vzpomínek! Natálka Grossová (14), dcera expremiéra Grosse (†45): Útěk od vzpomínek! Zimní splín odjela rodina zesnulého expremiéra Stanislava Grosse (†45) – manželka Šárka (47) a dcery… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek

Nejnovější profily celebrit