Bohuš Matuš

Bohuš Matuš

Datum narození: 17.8.1973
Místo narození: Písek
Profese: zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bohuš Matuš je český zpěvák, který účinkoval v mnoha českých muzikálech a nazpíval několik písní na soundtrack k filmu Rebelové.

Bohuš Matuš se po základní škole rozhodl studovat vojenskou školu v Liptovském Mikuláši a nakonec se vyučil dokonce kominíkem. Jeho srdce ale tíhlo k hudbě, a tak se rozhodl ještě pro brněnskou a později pražskou konzervatoř. Z konzervatoře ho vyhodili, ale hudbě se i tak začal věnovat naplno.

Bohuš Matuš účinkoval v mnoha českých muzikálech, z nichž nejznámějšími jsou Dracula, Pomáda, Noc na Karlštějně, Johanka z Arku, Monte Cristo nebo Angelika.

Mimo muzikálovou tvorbu se Bohuš Matuš podílel na soundtracku k filmu Rebelové, kde nazpíval písně Stín katredrál a Já budu chodit po špičkách. Kromě Rebelů propůjčil svůj hlas ústřední písni k televiznímu seriálu Rodinná pouta, kterou složil český skladatel Karel Svoboda.

Bohuš Matuš vydal celkem čtyři alba, z nichž album s názvem "Bohuš Matuš" bylo jeho první zlatou deskou. Největší úspěch zaznamenal v roce 2003, kdy obsadil také třetí místo v anketě TýTý a byl nominován na zpěváka roku v anketě Český Slavík.

Dnes známý zpěvák má za sebou pestrou minulost. Bohuš Matuš se v mládí z nešťastné lásky pokusil o sebevraždu. Spolykal trojnásobnou dávku rulíku zlomocného a několik dní ležel v nemocnici na ARO. Kvůli pokusu o sebevraždu přišel o vlasy, už mi nikdy nenarostly.

Přestože kariéra zpěváka Bohuše Matuše začala skvěle, slávu a peníze neunesl. Zpěv ho přestal bavit a osobní problémy řešil marihuanou. Naštěstí se vzpamatoval a šel do sebe, chce se vrátit na výsluní.

Dnes je Bohuš Matuš spojován s kontroverzní zpěvačkou Marií Pojkarou, údajně jsou milenci.

 

Články o celebritě

Český Freddie Mercury se jmenuje Jaroslav Břeský: Rozplakal i asistenta zesnulého zpěváka Český Freddie Mercury se jmenuje Jaroslav Břeský: Rozplakal i asistenta zesnulého zpěváka Jaroslav Břeský (27) z Hořic má velmi podobnou barvu hlasu jako slavný zpěvák kapely Queen Freddie… číst článek
Vražedný dekolt dračice Noskové: Kostýmy pro Ples upírů budou stát 7 milionů! Vražedný dekolt dračice Noskové: Kostýmy pro Ples upírů budou stát 7 milionů! Sólisté chystané muzikálové pecky Ples upírů za sebou mají zkoušku kostýmů, které ve finále… číst článek
Hvězda Fantoma a Plesu upírů Bohuš Matuš: Rozsekl si hlavu! Hvězda Fantoma a Plesu upírů Bohuš Matuš: Rozsekl si hlavu! Na kostýmové zkoušce pro chystaný muzikálový trhák Ples upírů musel jeden z představitelů hlavní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner