Bohuš Matuš

Bohuš Matuš

Datum narození: 17.8.1973
Místo narození: Písek
Profese: zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bohuš Matuš je český zpěvák, který účinkoval v mnoha českých muzikálech a nazpíval několik písní na soundtrack k filmu Rebelové.

Bohuš Matuš se po základní škole rozhodl studovat vojenskou školu v Liptovském Mikuláši a nakonec se vyučil dokonce kominíkem. Jeho srdce ale tíhlo k hudbě, a tak se rozhodl ještě pro brněnskou a později pražskou konzervatoř. Z konzervatoře ho vyhodili, ale hudbě se i tak začal věnovat naplno.

Bohuš Matuš účinkoval v mnoha českých muzikálech, z nichž nejznámějšími jsou Dracula, Pomáda, Noc na Karlštějně, Johanka z Arku, Monte Cristo nebo Angelika.

Mimo muzikálovou tvorbu se Bohuš Matuš podílel na soundtracku k filmu Rebelové, kde nazpíval písně Stín katredrál a Já budu chodit po špičkách. Kromě Rebelů propůjčil svůj hlas ústřední písni k televiznímu seriálu Rodinná pouta, kterou složil český skladatel Karel Svoboda.

Bohuš Matuš vydal celkem čtyři alba, z nichž album s názvem "Bohuš Matuš" bylo jeho první zlatou deskou. Největší úspěch zaznamenal v roce 2003, kdy obsadil také třetí místo v anketě TýTý a byl nominován na zpěváka roku v anketě Český Slavík.

Dnes známý zpěvák má za sebou pestrou minulost. Bohuš Matuš se v mládí z nešťastné lásky pokusil o sebevraždu. Spolykal trojnásobnou dávku rulíku zlomocného a několik dní ležel v nemocnici na ARO. Kvůli pokusu o sebevraždu přišel o vlasy, už mi nikdy nenarostly.

Přestože kariéra zpěváka Bohuše Matuše začala skvěle, slávu a peníze neunesl. Zpěv ho přestal bavit a osobní problémy řešil marihuanou. Naštěstí se vzpamatoval a šel do sebe, chce se vrátit na výsluní.

Dnes je Bohuš Matuš spojován s kontroverzní zpěvačkou Marií Pojkarou, údajně jsou milenci.

 

Články o celebritě

Ples upírů na Matějské: Hvězda muzikálu Natálka Grossová riskovala záchvat Ples upírů na Matějské: Hvězda muzikálu Natálka Grossová riskovala záchvat Na jevišti jim to nestačí! Parta zpěváků z veleúspěšného muzikálu Ples upírů společně vyrazila na… číst článek
Deprese kvůli přítelkyni: Bohuše Matuše vzkřísil až Ples upírů Deprese kvůli přítelkyni: Bohuše Matuše vzkřísil až Ples upírů Propadal těžkým depresím. Bohuš Matuš (43) v talkshow Markéta dráždí celebrity svěřil, že ho zpět… číst článek
Z premiéry Plesu upírů: Kdo nepřišel, jakoby nebyl! Z premiéry Plesu upírů: Kdo nepřišel, jakoby nebyl! Nejočekávanější premiéra sezony je tady! V sobotu 12. února se na premiéře muzikálu Ples upírů představí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil