Ivo Šmoldas

Ivo Šmoldas

Datum narození: 23.7.1955
Místo narození: Prostějov
Profese: filozof, překladatel, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

PhDr Ivo Šmoldas je všestranně nadaný člověk, který dnes pracuje jako umělec na volné noze. Je spoluzakladatel soukromého vydavatelství Apsida.

Ivo Šmoldas je renesanční člověk. Vystudovaný a velmi uznávaný český filozof je zároveň básník, nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scénárista, moderátor a překladatel.

Po absolutoriu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pracoval v nakladatelství Český spisovatel jako nakladatelský redaktor a manažer, poté krátce působil v nakladatelství Columbus a později se stal spoluzakladatelem soukromého vydavatelství Apsida.

Dnes pracuje Ivo Šmoldas spíš jako umělec na volné noze a věnuje se překladům z angličtiny a slovenštiny. Spolupracuje s Českou televizí, kde nepravidelně moderuje některé pořady s kulturní tematikou a připravuje pořad Knižní klub. Pravidelně spolupracuje s rádiem Impuls při glosování aktuálních Témat dne a na rádiové stanici Český rozhlas 2 moderuje vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.

Ačkoliv je Ivo Šmoldas vážený a uznávaný filozof, dnes se do povědomí veřejnosti dostává především jako moderátor. Na tuto jeho skrytou vlohu přišli lidé okolo kameramana Ondřeje Procházky a režiséra Jiřího Věrčáka při natáčení zábavného pořadu Dementi.

To, že je Ivo Šmoldas nejen výborný filozof, překladatel nebo moderátor, ale i bavič, zjistil moderátor Leoš Mareš. Ivo Šmoldas byl totiž několikrát hostem jeho zábavného pořadu QI - na vše máme odpověď.

 

Články o celebritě

Ani Mareš není dokonalý: Pohořel ve své QI show! Ani Mareš není dokonalý: Pohořel ve své QI show! Zaslouží si Leoš Mareš závratné honoráře? V televizi předvedl, že i on má jako moderátor své nedostatky.… číst článek
Ivo Šmoldas: Zašel mezi srandisty! Ivo Šmoldas: Zašel mezi srandisty! PRAHA – Populární publicista, moderátor a bavič Ivo Šmoldas zašel mezi fanoušky britského humoru!… číst článek
Halina Pawlowská - Banánové rybičky končí! Halina Pawlowská - Banánové rybičky končí! PRAHA/BRNO – Úspěšná moderátorka Halina Pawlowská (52) už dá brzy poslední sbohem svým televizním… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Jaroslav  Tuček
Jaroslav Tuček
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg