Antonio Banderas

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: Herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

José Antionio Domínquez Banderas známý jako Antonio Banderas je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák, který úspěšně prorazil v Hollywoodu.

Antonio Banderas se narodil ve španělské Málaze v roce 1960. O herectví začal poprvé uvažovat ve čtrnácti letech, poté co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy.

Antonio Banderas vystudoval herectví ve svém rodném městě a po absolutoriu začal hrát v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném debutu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě!, kterým na sebe Banderas upoutal pozornost v Hollywoodu.

Jeho americkým debutem se stal film Králové mamba, kde ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky a dialogy se učil slovo od slova foneticky. Tento počáteční hendikep ale Banderas brzy pokořil a začal získávat další a další role v amerických filmech. Nejprve se objevil jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii, pak jako upír v Interview s upírem a nakonec přišel legendární Desperado, následovaný Evitou (nominace na Zlatý glóbus), Zorrem tajemná tvář a řadou dalších úspěšných filmů. V roce 1993 si s ním zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini tehdy začínající sedmnáctiletá česká herečka Aňa Geislerová.

Antonio Banderas je od roku 1996 ženatý s herečkou Melanie Griffith.

 

Články o celebritě

Těhotná »zoufalka« Longoria bude mít kluka! Pohlaví prozradila barva dárků Těhotná »zoufalka« Longoria bude mít kluka! Pohlaví prozradila barva dárků »Zoufalá manželka» Eva Longoria (43) už se pomalu připravuje na porod prvního potomka. Její manžel… číst článek
Překvapivá podpora vdově po Formanovi (†86): Utěšuje ji nejmocnější muž Česka Překvapivá podpora vdově po Formanovi (†86): Utěšuje ji nejmocnější muž Česka Vdově po oscarovém Miloši Formanovi (†86) kondolují zástupy režisérových přátel a kolegů z celého… číst článek
Podnikavá dívka Melanie Griffith na vídeňském Plesu v Opeře: Zaplatil si ji starý miliardář! Podnikavá dívka Melanie Griffith na vídeňském Plesu v Opeře: Zaplatil si ji starý miliardář! Na pozvání rakouského miliardáře Richarda Lugnera (85) na vídeňský Ples v Opeře přiletěla hollywoodská… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl