Antonio Banderas

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: Herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

José Antionio Domínquez Banderas známý jako Antonio Banderas je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák, který úspěšně prorazil v Hollywoodu.

Antonio Banderas se narodil ve španělské Málaze v roce 1960. O herectví začal poprvé uvažovat ve čtrnácti letech, poté co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy.

Antonio Banderas vystudoval herectví ve svém rodném městě a po absolutoriu začal hrát v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném debutu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě!, kterým na sebe Banderas upoutal pozornost v Hollywoodu.

Jeho americkým debutem se stal film Králové mamba, kde ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky a dialogy se učil slovo od slova foneticky. Tento počáteční hendikep ale Banderas brzy pokořil a začal získávat další a další role v amerických filmech. Nejprve se objevil jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii, pak jako upír v Interview s upírem a nakonec přišel legendární Desperado, následovaný Evitou (nominace na Zlatý glóbus), Zorrem tajemná tvář a řadou dalších úspěšných filmů. V roce 1993 si s ním zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini tehdy začínající sedmnáctiletá česká herečka Aňa Geislerová.

Antonio Banderas je od roku 1996 ženatý s herečkou Melanie Griffith.

 

Články o celebritě

Ten vám to osolí! Sexy kuchař s miliony fanoušků okořenil jídlo už i DiCapriovi a Banderasovi Ten vám to osolí! Sexy kuchař s miliony fanoušků okořenil jídlo už i DiCapriovi a Banderasovi Jeho styl solení a porcování masa je natolik svůdný a sexy, že ho proslavil po celém světě. Po zveřejnění… číst článek
Antonio Banderas (56) prodělal infarkt! Už je mi lépe, svěřil se Antonio Banderas (56) prodělal infarkt! Už je mi lépe, svěřil se Španělský fešák Antonio Banderas (56) už asi za život zlomil srdce mnohým ženám a fanynkám. Jenže… číst článek
Antonio Banderas přiznal: Prodělal jsem srdeční příhodu! Antonio Banderas přiznal: Prodělal jsem srdeční příhodu! Ta zpráva vyděsila všechny pravověrné fanoušky Antonia Banderase (56) k smrti. Herec měl infarkt… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo