Ľubomír Focko

Ľubomír Focko

Datum narození: 10.6.1954
Profese: právník a podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Milionář Ľubomír Focko je úspěšný slovenský podnikatel žijící v Praze, který se řadu let objevuje po boku Jiřiny Bohdalové jako její společník na společenských akcích.

Slovák Ľubomír Focko je právník a podnikatel, který v Praze provozuje advokátní kancelář nesoucí jeho jméno. Sídlí v centru metropole v malebném prostředí Starého Města. Na téže adrese jsou ostatně i další firmy, v nichž Ľubomír Focko působí. Namátkou: akciová společnost ADD CZ, která se zabývá realitní činností. Nebo akciovka Transtech CZ, která nabízí služby v oblasti telematiky (tj. výpočetní, bezpečnostní či měřící technika).

Ľubomír Focko je také spolumajitelem firmy Amona Group, jejímž hlavním oborem podnikání je demolice a příprava stavenišť, ale zabývá se i dalšími obory. Sedí i v představenstvu společností Pražská teplárenská či I.C.S.

Vysoký a sportovně založený právník Ľubomír Focko se stal veřejně známým především tím, že často doprovází na nejrůznější společenské akce (Karlovarský filmový festival, předávání cen TýTý apod.) přední českou herečku Jiřinu Bohdalovou.

Jejich vztah se zdá být více než přátelský, mají se k sobě a netají se tím, že si spolu vyrazili například do USA či na Slovensko. Dali se dohromady jako aktivní příznivci agentury Amfora, která ročně produkuje stovky kulturních a sportovních akcí, na nichž se podílí i fotbalový klub Amfora.

 

Články o celebritě

Bronzový Muž roku Mikuláš (20): Tajně ho přijela podpořit Bohdalová! Je to její... Bronzový Muž roku Mikuláš (20): Tajně ho přijela podpořit Bohdalová! Je to její... Překvapivou hvězdou letošního Muže roku byla samotná Jiřina Bohdalová (86)! Co nejpopulárnější českou… číst článek
Bohdalová dostala čestné občanství! Dekorovali ji tam, kde si brala Brzobohatého! Bohdalová dostala čestné občanství! Dekorovali ji tam, kde si brala Brzobohatého! Jiřina Bohdalová (86) zažila velkou slávu v historických prostorách pražské Staroměstské… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Michaela Nosková Bábor
Michaela Nosková Bábor
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil David Vávra
David Vávra
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková