Ivan Jonák

Datum narození: 7.3.1956
Datum úmrtí: 24.2.2016
Místo narození: Praha
Profese: podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Jonák je český kontroverzní podnikatel odsouzený na osmnáct let za nájemnou vraždu své manželky. Zemřel pouhé dva roky poté, co byl propuštěn z vězení.

Ivan Jonák byl v 90. letech majitelem populárního pražského baru Discoland Sylvie. Žil v luxusu. Měl rád krásné ženy,  drahá auta a exotická zvířata (pořídil si medvěda a krokodýla). Za své peníze si pořídil nejen krokodýla, ale i medvěda, kterého si ochočil a často i vodil po Praze na procházky. Přátelil se s tzv. pražskou smetánkou, která hojně navštěvovala jeho podnik. Mezi jeho dlouholeté kamarády patří například herec Roman Skamene. Režisér Vít Olmer ho obsadil i do svého filmu Nahota na prodej. V souvislosti s Ivanem Jonákem se hodně spekulovalo i o jeho přátelských vztazích s pražskou mafií.

IVAN JONÁK A JEHO DISCOPŘÍBĚH

7. dubna 1994 byla zastřelena jeho manželka Ludvika Jonáková. Policie vyloučila loupežný motiv. Vraha si udajně někdo najal. Podezření padlo na Ivana Jonáka, ten skončil roku 1998 ve vazbě, z níž ho ale zanedlouho pustili pro nedostatek důkazů. Situace se změnila v únoru 1999, kdy se před soud dostala příprava nájemné vraždy bývalého milence Ludviky Jonákové (k vraždě nakonec nedošlo, najatý vrah se lekl a nespáchal ji). Tehdy už trestní senát shledal důkazy dostatečné a Ivan Jonák byl nakonec odsouzen za objednávku obou vražd na 18 let (vrah jeho ženy Jiří Tokár dostal 14 let). Jeho trest vypršel v květnu roku 2014. Po propuštění se Jonák vrhnul do víru večírků, alkoholu a sexu (i když pokud jde o sex, postěžoval si, že osmnáctiletý žalář se na něm podepsal a on svou partnerku zklamal).

Ivan Jonák se k činu nikdy nepřiznal. Tvrdí, že vraždu manželky objednal jeho německý společník Helmut Huger. Na jeho nevinně trvá i dcera Sylvie Jonáková, která založila internetové stránky, kde se snaží svého otce urputně hájit.

Ivan Jonák byl sám málem zavražděn. A to hned několikrát: kdosi po něm v roce 1992 střílel z brokovnice, v roce 1994 mu nejprve někdo nastražil bombu pod auto a později byl postřelen do obličeje. Případy zůstaly neobjasněny. Zemřel relativně mladý, v nedožitých šedesáti letech, pouhé dva roky poté, co byl propuštěn z vězení.

 

Články o celebritě

Jonákova diskotéka byla provizorní stavbou: Discolandu hrozí zbourání! Jonákova diskotéka byla provizorní stavbou: Discolandu hrozí zbourání! Obří dluhy až 40 milionů korun po sobě zanechal Ivan Jonák (†59), jeho Discolandu navíc hrozí zbourání.… číst článek
Odsouzený vrah a Jonákův kamarád vysoudil 200 tisíc! Kvůli kouření ve vězení Odsouzený vrah a Jonákův kamarád vysoudil 200 tisíc! Kvůli kouření ve vězení Na šestnáct let odsouzenému vrahovi Albertu Žirovnickému (47) má český stát zaplatit 200 tisíc korun!… číst článek
Ivan Jonák (†59) je 42 dní po smrti: Už draží jeho Discoland! Ivan Jonák (†59) je 42 dní po smrti: Už draží jeho Discoland! Je 42 dní po smrti, a už se bude dražit jeho Discoland Sylvie! Král diskoték Ivan Jonák (†59) neměl… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ida Saudková
Ida Saudková
zobrazit profil Miroslav Zdeněk
Miroslav Zdeněk
zobrazit profil Josef Kokta
Josef Kokta
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels