Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Šejkové šmírovali Ivančiny nohy aneb Dívejte se výš, tam oči spatříte spíš! Šejkové šmírovali Ivančiny nohy aneb Dívejte se výš, tam oči spatříte spíš! Obnažené kotníky Ivanky Trump (35) rozproudily krev arabským šejkům. Během návštěvy Saudské Arábie… číst článek
Skandální životopis Baracka Obamy: Drogy, sex a nevěra Michelle! Skandální životopis Baracka Obamy: Drogy, sex a nevěra Michelle! Sex, drogy, homosexuální pletky a nevěra! Mládí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy (55)… číst článek
Jak Hillary rozsekla Billovi čelo lampou! A další pikantnosti z prezidentských ložnic...  Jak Hillary rozsekla Billovi čelo lampou! A další pikantnosti z prezidentských ložnic... Hillary Clinton byla další v řadě protivných metres Bílého domu a hodně si vymýšlela. Za přezdobení… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Barron William Trump
Barron William Trump
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Dana Jandová
Dana Jandová
zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne