Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Fotograf hvězd Richardson (52): Obtěžoval modelky,  přišel o kšefty... Fotograf hvězd Richardson (52): Obtěžoval modelky, přišel o kšefty... Fotil snad všechny, kdo ve světě šoubyznysu něco znamenají. Teď má ale fotograf hvězd Terry Richardson… číst článek
Princ Harry zpovídal jako reportér Obamu. Pozve ho na svatbu? Princ Harry zpovídal jako reportér Obamu. Pozve ho na svatbu? Od chvíle, kdy ho v čele Spojených států nahradil Donald Trump, neposkytl Barack Obama mnoho rozhovorů.… číst článek
Princ Harry zpovídal jako reportér Obamu. Pozve ho na svatbu? Princ Harry zpovídal jako reportér Obamu. Pozve ho na svatbu? Od chvíle, kdy ho v čele Spojených států nahradil Donald Trump, neposkytl Barack Obama mnoho rozhovorů.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Eliška Kaplicky
Eliška Kaplicky
zobrazit profil Simon Konecki
Simon Konecki
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Bořek Slezáček
Bořek Slezáček
zobrazit profil Jiří  Bláha
Jiří Bláha
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes