Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Obamová promluvila o životě po Bílém domě. A uťala řeči o souboji s Trumpem Obamová promluvila o životě po Bílém domě. A uťala řeči o souboji s Trumpem Bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová prohlásila, že nikdy nehodlá kandidovat na prezidentku… číst článek
Trumpová po módních přešlapech vrací úder: Lidé by místo šatů měli řešit mou práci Trumpová po módních přešlapech vrací úder: Lidé by místo šatů měli řešit mou práci První dáma USA Melania Trumpová vystoupila na svou obranu a postavila se kritice, kterou sklidila… číst článek
Melania odešla od Trumpa. Na jehlách s leopardím vzorem letěla do Afriky na týden Melania odešla od Trumpa. Na jehlách s leopardím vzorem letěla do Afriky na týden První dáma Spojených států Melania Trumpová vyrazila na svou první sólo cestu mimo Severní Ameriku.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Burak Oymen
Burak Oymen
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Diana Kratochvílová
Diana Kratochvílová