Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Vysoké podpatky a sluneční brýle: Melania vyrazila do zaplavené oblasti v luxusním outfitu Vysoké podpatky a sluneční brýle: Melania vyrazila do zaplavené oblasti v luxusním outfitu Americký prezident Donald Trump se s manželkou Melanií rozhodl navštívit Texas, kde řádil hurikán… číst článek
Nouzové signály: Královna Alžběta II. se může »zbavit« Zemana zmáčknutím tlačítka! Nouzové signály: Královna Alžběta II. se může »zbavit« Zemana zmáčknutím tlačítka! Hlavě státu se v pátek podaří drobný triumf. Během pracovní návštěvy Londýna totiž Miloše Zemana… číst článek
Nestydatá Ivanka Trump: Ukázala arabským šejkům svůj holý kotník Nestydatá Ivanka Trump: Ukázala arabským šejkům svůj holý kotník Obnažené kotníky Ivanky Trumpové (35) rozproudily krev arabským šejkům. Během návštěvy Saúdské Arábie… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Diana Kobzanová
Diana Kobzanová
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Jiří Hynek
Jiří Hynek
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Alp Ozscan
Alp Ozscan