Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Skandální životopis Baracka Obamy: Drogy, sex a nevěra Michelle! Skandální životopis Baracka Obamy: Drogy, sex a nevěra Michelle! Sex, drogy, homosexuální pletky a nevěra! Mládí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy (55)… číst článek
Jak Hillary rozsekla Billovi čelo lampou! A další pikantnosti z prezidentských ložnic...  Jak Hillary rozsekla Billovi čelo lampou! A další pikantnosti z prezidentských ložnic... Hillary Clinton byla další v řadě protivných metres Bílého domu a hodně si vymýšlela. Za přezdobení… číst článek
První dáma Ameriky Melania Trump očima Františky: Dobrá stafáž militantního hulváta První dáma Ameriky Melania Trump očima Františky: Dobrá stafáž militantního hulváta Spojené státy americké mají nejen nového prezidenta, republikána Donalda Trumpa, ale i novou… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Kateřina Matásková
Kateřina Matásková
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza