Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Trump střídá Obamu v Bílém domě. Personál má na výměnu nábytku i fotek 5 hodin Trump střídá Obamu v Bílém domě. Personál má na výměnu nábytku i fotek 5 hodin Pečlivě zabalit a odvézt věci Obamovy rodiny, změnit koberce, nábytek, popřípadě i rozložení pokojů… číst článek
Trump se v pátek stane americkým prezidentem. Známe detaily slavnostního dne Trump se v pátek stane americkým prezidentem. Známe detaily slavnostního dne Pátek 20. ledna 2017 je dnem, kdy Donald Trump oficiálně vystřídá ve funkci Baracka Obamu a stane… číst článek
Krátké věty, nahé fotky a málo emocí. Kdo je Trumpova žena Melanie? Krátké věty, nahé fotky a málo emocí. Kdo je Trumpova žena Melanie? Narodila se ve Slovinsku, tehdy součásti socialistické Jugoslávie, kariéru udělala jako modelka.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka