Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Meghan a Harry: Proč na svatbu nepozvali Obamu? Meghan a Harry: Proč na svatbu nepozvali Obamu? Řeklo se bez politiků! Britský princ Harry (33) a Meghan Markle (36) na svatbě nebudou mít žádné… číst článek
Harry s Meghan zveřejnili, koho nepozvou na svatbu! Británie s USA jsou v šoku Harry s Meghan zveřejnili, koho nepozvou na svatbu! Británie s USA jsou v šoku Dlouho se spekulovalo, zda na veselku britského prince Harryho (33) a Meghan Markle (36) náhodou… číst článek
Obamova děvčata se rozjela k mořím: Jejda, ty rostou! Obamova děvčata se rozjela k mořím: Jejda, ty rostou! Když se Barack Obama (56) v roce 2009 stal americkým prezidentem a s celou rodinkou se nastěhoval… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Tomáš Topolánek
Tomáš Topolánek
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová