Kate Moss

Datum narození: 16.1.1974
Místo narození: Addiscombe, Surrey, Anglie
Výška: 170 cm
Profese: topmodelka

Související celebrity

Životopis

Kate Moss je jedna z největších ikon módního průmyslu, která se navíc už více než 25 let drží mezi nejžádanějšími modelkami světa.

Kde se vzala na módním mole, je vlastně už jedna z legendárních historek. V roce 1988 si ji na letišti cestou z dovolené všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. Kate Moss bylo tehdy 14 let. Její první fotky pro časopis The Face, který dnes už neexistuje, znamenaly průlom v celosvětovém modelingu. Typově jiná Kate Moss nekorespondovala s tehdejším typem supermodelek a odstartovala vlnu waif look models. Neupravená dokonalost, skoro až hrubá něžnost křehké dívky v ležérním stylu.

Její kariéra se rozjela naplno a doposud se drží stále mezi nejžádanějšími modelkami světa. Kate Moss fotilo mnoho prestižních fotografů, mezi jinými třeba Mario Sorrenti nebo Steven Klein. Stala se tváří titulních stran nejznámějších světových časopisů včetně toho nejproslulejšího – Vogue, a to ve všech světových variantách magazínu. V britském Vogue se objevila doposud dokonce 24krát.

Kromě modelingu se Kate Moss věnuje i návrhářství, spolupracuje s firmou Topshop a úspěšně produkuje vlastní parfémy. Tvář propůjčila desítkám reklamních kampaní velmi prestižních módních domů a kosmetickým firmám. Své srdce nabídla také hned několikrát, ne vždy ale úspěšně.

Její pravděpodobně největší životní láskou byl Johnny Depp. Od roku 1994 do roku 1997 spolu prožívali divoký a bouřlivý vztah plný vášní a drog. Johnny Depp jednou uvedl, že Kate Moss musel nechat jít, protože je pro něho příliš dobrá. Dalším mužem v jejím životě byl Jefferson Hack, se kterým se jí v roce 2002 narodila dcera Lila Grace. Necelý rok strávila s Petem Dohertym. Jejich vztah ukončil skandál, kdy byla Kate Moss přistižena v jeho zkušebně při šňupání kokainu. To bylo v roce 2005. Trvalo další dva roky, než Kate Moss našla životního partnera. Od roku 2007 se jím stal Jamie Hince z kapely The Kills. V roce 2011 spolu uzavřeli manželství na pompézní svatbě, která trvala tři dny a vyšla v přepočtu na 13,5 milionů korun.

 

Články o celebritě

Módní ikony na pohřbu šéfredaktorky Vogue (†66)! Módní ikony na pohřbu šéfredaktorky Vogue (†66)! Zatímco v Los Angeles panuje veselá nálada po rozdávání Oscarů a s ním spojenými večírky, v italském… číst článek
Ze zákulisí filmu Masaryk: Herzigová oblékla šaty až z Londýna Ze zákulisí filmu Masaryk: Herzigová oblékla šaty až z Londýna Jako hollywoodská hvězda si musela připadat Eva Herzigová (43). Topmodelka si sice ve filmu Masaryk… číst článek
Modelka Kate Moss opět provokuje: Nechala se nafotit nahá Modelka Kate Moss opět provokuje: Nechala se nafotit nahá Britská modelka Kate Moss (43) se opět předvedla. Tentokrát ale proto, aby podpořila ženy z celého… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Veronika Chmelířová
Veronika Chmelířová
zobrazit profil Lucie Králová
Lucie Králová
zobrazit profil Iveta Lutovská-Vítová
Iveta Lutovská-Vítová
zobrazit profil Daniela Frantzová
Daniela Frantzová
zobrazit profil Diana Kobzanová
Diana Kobzanová
zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová
zobrazit profil Michaela Bakala-Maláčová
Michaela Bakala-Maláčová
zobrazit profil Adéla  Rezková
Adéla Rezková