Kate Moss

Datum narození: 16.1.1974
Místo narození: Addiscombe, Surrey, Anglie
Výška: 170 cm
Profese: topmodelka

Související celebrity

Životopis

Kate Moss je jedna z největších ikon módního průmyslu, která se navíc už více než 25 let drží mezi nejžádanějšími modelkami světa.

Kde se vzala na módním mole, je vlastně už jedna z legendárních historek. V roce 1988 si ji na letišti cestou z dovolené všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. Kate Moss bylo tehdy 14 let. Její první fotky pro časopis The Face, který dnes už neexistuje, znamenaly průlom v celosvětovém modelingu. Typově jiná Kate Moss nekorespondovala s tehdejším typem supermodelek a odstartovala vlnu waif look models. Neupravená dokonalost, skoro až hrubá něžnost křehké dívky v ležérním stylu.

Její kariéra se rozjela naplno a doposud se drží stále mezi nejžádanějšími modelkami světa. Kate Moss fotilo mnoho prestižních fotografů, mezi jinými třeba Mario Sorrenti nebo Steven Klein. Stala se tváří titulních stran nejznámějších světových časopisů včetně toho nejproslulejšího – Vogue, a to ve všech světových variantách magazínu. V britském Vogue se objevila doposud dokonce 24krát.

Kromě modelingu se Kate Moss věnuje i návrhářství, spolupracuje s firmou Topshop a úspěšně produkuje vlastní parfémy. Tvář propůjčila desítkám reklamních kampaní velmi prestižních módních domů a kosmetickým firmám. Své srdce nabídla také hned několikrát, ne vždy ale úspěšně.

Její pravděpodobně největší životní láskou byl Johnny Depp. Od roku 1994 do roku 1997 spolu prožívali divoký a bouřlivý vztah plný vášní a drog. Johnny Depp jednou uvedl, že Kate Moss musel nechat jít, protože je pro něho příliš dobrá. Dalším mužem v jejím životě byl Jefferson Hack, se kterým se jí v roce 2002 narodila dcera Lila Grace. Necelý rok strávila s Petem Dohertym. Jejich vztah ukončil skandál, kdy byla Kate Moss přistižena v jeho zkušebně při šňupání kokainu. To bylo v roce 2005. Trvalo další dva roky, než Kate Moss našla životního partnera. Od roku 2007 se jím stal Jamie Hince z kapely The Kills. V roce 2011 spolu uzavřeli manželství na pompézní svatbě, která trvala tři dny a vyšla v přepočtu na 13,5 milionů korun.

 

Články o celebritě

Akné trápí i slavné: Salmu Hayek, Cameron Diaz, Justina Biebera a další Akné trápí i slavné: Salmu Hayek, Cameron Diaz, Justina Biebera a další Ani slavným ženám se nevyhýbají problémy s pletí. Velké hvězdy, které jsou známé po celém světě,… číst článek
Topmodelka Kate Moss slaví 44! Fotila se víc nahá než oblečená? Topmodelka Kate Moss slaví 44! Fotila se víc nahá než oblečená? Britská topmodelka a věčná skandalistka Kate Moss dnes slaví 44. narozeniny. Zda její oslava bude… číst článek
Kate Moss na odvykačce, aby jí neutekl zajíček! Co brala? Kate Moss na odvykačce, aby jí neutekl zajíček! Co brala? Prostopášná modelka Kate Moss (43) odletěla do luxusní kliniky The Cabin v thajských horách, aby… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Kateřina Stočesová
Kateřina Stočesová
zobrazit profil Hana Chymčáková
Hana Chymčáková
zobrazit profil Agáta Hanychová-Prachařová
Agáta Hanychová-Prachařová
zobrazit profil Dominika Košťálová
Dominika Košťálová
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Petra Faltýnová
Petra Faltýnová
zobrazit profil Martina Dvořáková
Martina Dvořáková
zobrazit profil Klára Medková
Klára Medková