Jolana Voldánová

Datum narození: 12.1.1969
Místo narození: Pardubice
Profese: moderátorka

Související celebrity

Životopis

Jolana Voldánová po 18 let uváděla Události ČT a v kategorii Osobnost TV zpravodajství také čtyřikrát zvítězila v anketě TýTý.

Jolana Voldánová vystudovala pardubické gymnázium. Od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase, v roce 1993 přešla do České televize. Zpočátku uváděla Denní zprávy a Večerník, později moderovala „21“. Od roku 1995 jsme ji mohli pravidelně vídat v Událostech a Událostech Plus, ze kterých oznámila svůj odchod přímo po svém posledním odvysílaném díle 16. 6. 2013. Po odchodu ji v relaci nahradila Daniela Písařovicová. U moderování Událostí dále zůstali Marcela Augustová, Aneta Savarová a Jakub Železný.

Po Událostech se Jolana Voldánová začala věnovat na Českém rozhlasu Pardubice talk show Rande s Jolanou, jejíž podstatou jsou zajímavé osobnosti se vztahem k regionu. V roce 2014 začala také pracovat jako moderátorka pro Český rozhlas Dvojka. Podle jejích vyjádření by s Českou televizí ráda spolupracovala i nadále a pravděpodobně se ještě objeví v jiném pořadu. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," řekl o Voldánové generální ředitel České televize Petr Dvořák pro iDnes.cz. 

Jolana Voldánová získala za svou kariéru několik ocenění. V letech 1998 (pár dní před porodem syna), 2005, 2006 a 2010 zvítězila v anketě TýTý v kategorii Osobnost TV zpravodajství. Získala také cenu Novinářská křepelka za významný žurnalistický počin novináři do 33 let. V mládí se sice pokusila dostat na DAMU, nakonec to ale nevyšlo. I tak se objevila ve filmu Santiniho jazyk v roli hlasatelky a v seriálu Vyprávěj si zahrála sama sebe. Účinkovala v první řadě soutěže StarDance.

Jolana Voldánová je vdaná za podnikatele Petra Císařovského. Společně vychovávají tři děti, dceru Terezu z prvního manželství Císařovského, syna Voldánové Vojtu a společnou nejmladší dceru Kačenku. Žijí v obci Nepřevázka u Mladé Boleslavi.

 

Články o celebritě

Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová je stálice České televize. Od roku 1998 moderuje Události ČT a později také začala… číst článek
Oceněná Catherine Deneuve na Febiofestu: Kristián je největší cenou, kterou má ve sbírce! Oceněná Catherine Deneuve na Febiofestu: Kristián je největší cenou, kterou má ve sbírce! Na zahájení Febiofestu nepřijela kvůli nemoci, při jeho závěru si odnesla významnou cenu Kristiána.… číst článek
Jolana Voldánová se po pěti letech vrací do České televize Jolana Voldánová se po pěti letech vrací do České televize Moderátorka Jolana Voldánová (49) před pěti lety na vlastní žádost skončila v České televizi, kde… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová