Jolana Voldánová

Datum narození: 12.1.1969
Místo narození: Pardubice
Profese: moderátorka

Související celebrity

Životopis

Jolana Voldánová po 18 let uváděla Události ČT a v kategorii Osobnost TV zpravodajství také čtyřikrát zvítězila v anketě TýTý.

Jolana Voldánová vystudovala pardubické gymnázium. Od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase, v roce 1993 přešla do České televize. Zpočátku uváděla Denní zprávy a Večerník, později moderovala „21“. Od roku 1995 jsme ji mohli pravidelně vídat v Událostech a Událostech Plus, ze kterých oznámila svůj odchod přímo po svém posledním odvysílaném díle 16. 6. 2013. Po odchodu ji v relaci nahradila Daniela Písařovicová. U moderování Událostí dále zůstali Marcela Augustová, Aneta Savarová a Jakub Železný.

Po Událostech se Jolana Voldánová začala věnovat na Českém rozhlasu Pardubice talk show Rande s Jolanou, jejíž podstatou jsou zajímavé osobnosti se vztahem k regionu. V roce 2014 začala také pracovat jako moderátorka pro Český rozhlas Dvojka. Podle jejích vyjádření by s Českou televizí ráda spolupracovala i nadále a pravděpodobně se ještě objeví v jiném pořadu. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," řekl o Voldánové generální ředitel České televize Petr Dvořák pro iDnes.cz. 

Jolana Voldánová získala za svou kariéru několik ocenění. V letech 1998 (pár dní před porodem syna), 2005, 2006 a 2010 zvítězila v anketě TýTý v kategorii Osobnost TV zpravodajství. Získala také cenu Novinářská křepelka za významný žurnalistický počin novináři do 33 let. V mládí se sice pokusila dostat na DAMU, nakonec to ale nevyšlo. I tak se objevila ve filmu Santiniho jazyk v roli hlasatelky a v seriálu Vyprávěj si zahrála sama sebe. Účinkovala v první řadě soutěže StarDance.

Jolana Voldánová je vdaná za podnikatele Petra Císařovského. Společně vychovávají tři děti, dceru Terezu z prvního manželství Císařovského, syna Voldánové Vojtu a společnou nejmladší dceru Kačenku. Žijí v obci Nepřevázka u Mladé Boleslavi.

 

Články o celebritě

Oceněná Catherine Deneuve na Febiofestu: Kristián je největší cenou, kterou má ve sbírce! Oceněná Catherine Deneuve na Febiofestu: Kristián je největší cenou, kterou má ve sbírce! Na zahájení Febiofestu nepřijela kvůli nemoci, při jeho závěru si odnesla významnou cenu Kristiána.… číst článek
Jolana Voldánová se po pěti letech vrací do České televize Jolana Voldánová se po pěti letech vrací do České televize Moderátorka Jolana Voldánová (49) před pěti lety na vlastní žádost skončila v České televizi, kde… číst článek
Voldánová slaví 49. narozeniny: Její největší tajemství a šok od Krause! Voldánová slaví 49. narozeniny: Její největší tajemství a šok od Krause! V dnešní den 12. 1. 2018 slaví moderátorka Jolana Voldánová krásných 49 let! Letos tak bude oslavička… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková