Robert Šlachta

Místo narození: Boskovice
Profese: policista, ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

Související celebrity

Životopis

Plukovník Robert Šlachta je český policista, v lednu 2008 se stal ředitelem elitní protimafiánské policejní složky - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V červnu 2016 na svou funkci rezignoval.

Robert Šlachta se narodil v Boskovicích, kde vystudoval střední zemědělskou školu. Poté studoval na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity obor sociální pedagogika, kde získal bakalářský a navazující magisterský titul.

Robert Šlachta nejprve sloužil jako řadový policista na služebně v jihomoravských Pohořelicích. V roce 1992 pak přešel k Zásahové jednotce Policie ČR Správy Jihomoravského kraje. O tři roky později začal působit jako řadový policista v jednotce brněnské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V roce 1998 povýšil na vedoucího oddělení zpracovávajícího drogovou trestnou činnost a v roce 2002 se stal vedoucím brněnské expozitury Národní protidrogové centrály.

Další povýšení Roberta Šlachty následovalo v roce 2004, kdy odešel do Prahy jako zástupce ředitele pro výkon a trestní řízení Národní protidrogové centrály. Později se přesunul na místo zástupce ředitele Úřadu kriminální policie a vyšetřování. V roce 2007 se stal velitelem roku Policie ČR.

Od ledna 2008 nahradil Jana Kubiceho na postu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Robert Šlachta čelil spoustě pokusům o jeho odvolání z funkce. Bylo podezření, že varoval známého před zatčením. Robert Šlachta obvinění jednoznačně odmítl.

Nejkontroverznější akcí, kterou ÚOOZ pod velením Roberta Šlachty uskutečnil, byl v červnu 2013 zásah na Úřadu vlády ČR a na mnoha dalších místech, při kterém byli zatčeni mimo jiné i šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová a tři exposlanci ODS Petr TluchořMarek Šnajdr a Ivan Fuksa. Tzv. kauza Nagyová vedla i k pádu vlády Petra Nečase.

Elitní policista Robert Šlachta ustál mnoho ataků na svou osobu. "Osudným" se mu stala až reorganizace policie, konkrétně sloučení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování finanční kriminality a korupce, s níž na jaře 2016 vyrukoval policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho šéf,ministr vnitra Milan Chovanec. Rober Šlachta na protest proti reorganizaci na svou funkci rezignoval a požádal o odchod do civilu. 

Robert Šlachta je svobodný a bezdětný.

ROBERT ŠLACHTA A JEHO KAUZY

 

Články o celebritě

Zeman se omluvil Nečasovi: Uvěřil jsem provokaci Šlachty a Ištvána, kál se kvůli Nagyové Zeman se omluvil Nečasovi: Uvěřil jsem provokaci Šlachty a Ištvána, kál se kvůli Nagyové Prezident Miloš Zeman se v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech omluvil expremiérovi Petru Nečasovi… číst článek
Pelikán u komise vyměkl: Žalobci nakonec odemkl ústa! Pelikán u komise vyměkl: Žalobci nakonec odemkl ústa! Nedovolím nejvyššímu žalobci promluvit. S takovým odhodláním šel včera ke sněmovní komisi, který… číst článek
Pelikán zbavil mlčenlivosti nejvyššího státního zástupce. Kvůli únikům ze spisů Pelikán zbavil mlčenlivosti nejvyššího státního zástupce. Kvůli únikům ze spisů Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) trvá na tom, že žádost o vydání jeho stranického šéfa… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump