Jaroslava Hanušová

Datum narození: 25.2.1949
Datum úmrtí: 22.2.2016
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zemřela herečka Jaroslava Hanušová, která kvůli cukrovce přišla o obě nohy. Diváci ji znali zejména jako Jaruš, fiktivní manželku Jiřího Lábuse z TV show Možná přijde i kouzelník.

"Maminka zkolabovala v sobotu a byla hospitalizována ve Vinohradské nemocnici. Dnes dopoledne podlehla selhání organismu," řekla Blesku v pondělí 22. února 2016 její dcera Klára Hanušová. Před smrtí byla legendární Jaruš upoutána na invalidní vozík. Kvůli silné cukrovce jí lékaři museli amputovat obě dolní končetiny. Smrt nastala díky selhání celého organismu, a to jen tři dny před jejímy 67. narozeninami.

KOUZELNÍK NEPŘIŠEL, JARUŠ ZEMŘELA

Bývalá učitelka z mateřské školky Jaroslava Hanušová o herecké dráze snila od dětství - hrála v dětském souboru. Nakonec ale vykročila jiným směrem (kromě práce s dětmi také tři roky studovala práva). Když jí bylo 32 let, oslovil ji bývalý spolužák Jiří Lábus a nabídl jí roli v komedii o tom, jak se dá ukrást Karlštejn Velká sázka o malé pivo. Ostatně s Jířím Lábusem se pojí i start její široké popularity a kariéry komediální herečky v oblíbeném televiznímu pořadu Možná přijde i kouzelník.

Její vlohy nemohl přehlédnout režisér Zdeněk Troška, takže se pak Jaroslava Hanušová objevila (mimo jiné) v jeho komedii Slunce, seno, erotika. Její herecký talent ale zazářil i ve vážných snímcích, připomeňme sadistickou vychovatelku v Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče. A díky své oblibě se samozřejmě objevila i v řadě seriálů - např. Život na zámku či Náměstíčko, které točil její tehdejší manžel, režisér Jaroslav Hanuš (vychovala s ním syna Jaroslava a dcery Barboru a Kláru; poslední jmenovaná je rovněž herečkou). Poté, co manžel Jaroslavu Hanušovou opustil, utápěla svůj žal v alkoholu a to její slibnou kariéru de facto ukončilo.

V důchodovém věku potkalo Jaroslavu Hanušovou neštěstí. Kvůli silné cukrovce musela podstoupit amputaci obou dolních končetin. I v těžké situaci osvědčila svoje komediální založení a s jejím souhlasem pro ni získávali kamarádi Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus podporu prostřednictvím černého humoru (tak například zorganizovali recesistickou dražbu boty po Jaroslavě Hanušové, která vynesla 120 000 korun apod.). Sklidili za to od části veřejnosti odsouzení a kritiku. Hanušové dcera ale byla ráda. „Snad to bude stačit na invalidní vozík pro maminku. Díky všem a samozřejmě Lábusovi se Čtvrtníčkem,“ reagovala v prosinci 2013 Klára Hanušová.

 

Články o celebritě

Obermaierová o soudu kvůli Hanušové: Ticho po pěšině! Obermaierová o soudu kvůli Hanušové: Ticho po pěšině! Jaroslava Obermaierová (70) měla v minulém roce problémy s potomky zesnulé Jarky Hanušové (†66).… číst článek
4 roky od smrti Jiřiny Jiráskové (†82): Proč válčila se Zdeňkem Troškou? 4 roky od smrti Jiřiny Jiráskové (†82): Proč válčila se Zdeňkem Troškou? Čtyři roky uplynuly od smrti legendární herečky Jiřiny Jiráskové (†82), která podlehla vleklé nemoci… číst článek
Kdo nás opustil v roce 2016? VELKÝ PŘEHLED zesnulých osobností Kdo nás opustil v roce 2016? VELKÝ PŘEHLED zesnulých osobností Ani letošní rok se neobešel bez bolestivého odchodu velkých osobností! Rozloučit jsme se museli se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Igor Orozovič
Igor Orozovič
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach