John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Bubeník Beatles Ringo Starr: Povýšili ho do rytířského stavu! Bubeník Beatles Ringo Starr: Povýšili ho do rytířského stavu! Britský princ William dnes povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra.… číst článek
Vdovu Yoko v tichosti obral: Ukradené věci za 80 milionů! Vdovu Yoko v tichosti obral: Ukradené věci za 80 milionů! Tři diáře, dvoje brýle »lennonky« nebo tabatěrka s deseti cigaretami značky Gitanes. I to se našlo… číst článek
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík už lásku neskrývají! První společné foto Matěj Stropnický a Daniel Krejčík už lásku neskrývají! První společné foto Těsně před volbami herec Daniel Krejčík (23) práskl, že už delší dobu je jeho milencem lídr Zelených… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen