Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Martin Maxa je český zpěvák a herec, namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání má přezdívku „zpívající tělocvikář“.

Sedm let se Martin Maxa živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafie. V občance má sice napsáno jméno Ivan Varga, známý je jako Martin Maxa už od roku 2000, kdy se stal Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku s názvem C’est La Vie (francouzky „To je život“). O rok později se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním si Maxa nejčastěji píše sám. Mezi jeho největší hity patří právě písnička C’est La Vie či duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Ačkoli není Martin Maxa ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, žije s dlouholetou partnerkou Sylvou. Podle Maxy ale spí s přítelkyní odděleně. Se Sylvou má dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z prvního manželství má navíc již dospělou dceru Barboru. Své děti vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu je i po padesátce v dobré kondici.

Kromě zpěvu Martin Maxa dost koketuje i s herectvím, kromě muzikálů (např. Tři mušketýři, Naháči...) se objevil hned v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) a dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkové, ve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay pomrkávající po mladíkovi.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do senátu za uskupení Politika 21 Jany Bobošíkové.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Jacob  Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko