Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, tělocvikář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Martin Maxa se proslavil jako namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání dostal přezdívku Zpívající tělocvikář.

Sedm let se Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech, a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafieMartin Maxa se do povědomí široké veřejnosti dostal roku 2000, kdy byl vyhlášen Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku C’est La Vie (To je život).

MARTIN MAXA DOSTAL PODMÍNKU ZA NAPADENÍ

Roku 2001 se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním jsou z větší části jeho dílem. Mezi největší hity Martina Maxy patří skladba C’est La Vie a duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Kromě zpěvu začal Martin Maxa koketovat s herectvím. Objevil se v muzikálech (např. Tři mušketýři, Naháči...), v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) či ve dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkovéve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do Senátu za uskupení Jany Bobošíkové Politika 21.

O MARTINU MAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Maxa není ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, ale léta žije s partnerkou SylvouPodle jeho slov spí odděleněSylva mu porodila dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z dřívějšího manželství má Zpívající těcvikář dceru Barboru. Své potomky vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu se i on udržuje v dobré kondici, takže nemá problém s nějakou rvačkou.

 

Články o celebritě

Posun v případu Martina Maxy: Padlo obvinění! Zpěvákovi hrozí vězení Posun v případu Martina Maxy: Padlo obvinění! Zpěvákovi hrozí vězení Již od listopadu se táhlo vyšetřování incidentu z Moravské Třebové, kterého se měl účastnit i Martin… číst článek
Zpěvák Maxa o údajném napadení: Banální záležitost! Nechápu, co vyšetřují Zpěvák Maxa o údajném napadení: Banální záležitost! Nechápu, co vyšetřují Říká se sice ‚Jak na Nový rok, tak po celý rok‘, ale zpěvák Martin Maxa (56) teď jistě doufá, že… číst článek
Martin Maxa po operaci páteře: Bolesti v krunýři! Martin Maxa po operaci páteře: Bolesti v krunýři! Po náročném zákroku Martin Maxa (56) vyměnil nemocniční lůžko za domácí. Po operaci krční páteře… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář