Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, tělocvikář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Martin Maxa se proslavil jako namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání dostal přezdívku Zpívající tělocvikář.

Sedm let se Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech, a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafieMartin Maxa se do povědomí široké veřejnosti dostal roku 2000, kdy byl vyhlášen Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku C’est La Vie (To je život).

MARTIN MAXA DOSTAL PODMÍNKU ZA NAPADENÍ

Roku 2001 se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním jsou z větší části jeho dílem. Mezi největší hity Martina Maxy patří skladba C’est La Vie a duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Kromě zpěvu začal Martin Maxa koketovat s herectvím. Objevil se v muzikálech (např. Tři mušketýři, Naháči...), v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) či ve dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkovéve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do Senátu za uskupení Jany Bobošíkové Politika 21.

O MARTINU MAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Maxa není ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, ale léta žije s partnerkou SylvouPodle jeho slov spí odděleněSylva mu porodila dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z dřívějšího manželství má Zpívající těcvikář dceru Barboru. Své potomky vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu se i on udržuje v dobré kondici, takže nemá problém s nějakou rvačkou.

 

Články o celebritě

Zpěvák Maxa OBVINĚN! 3 roky v base? Zpěvák Maxa OBVINĚN! 3 roky v base? Za napadení ženy a muže během loňských svatomartinských slavností v Moravské Třebové obvinila policie… číst článek
Policie obvinila Martina Maxu kvůli údajnému napadení dvou hostů v hotelu Policie obvinila Martina Maxu kvůli údajnému napadení dvou hostů v hotelu Za roztržku a následné napadení ženy a staršího muže, která se měla odehrát loni během svatomartinských… číst článek
Posun v případu Martina Maxy: Padlo obvinění! Zpěvákovi hrozí vězení Posun v případu Martina Maxy: Padlo obvinění! Zpěvákovi hrozí vězení Již od listopadu se táhlo vyšetřování incidentu z Moravské Třebové, kterého se měl účastnit i Martin… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén