Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Martin Maxa je český zpěvák a herec, namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání má přezdívku „zpívající tělocvikář“.

Sedm let se Martin Maxa živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafie. V občance má sice napsáno jméno Ivan Varga, známý je jako Martin Maxa už od roku 2000, kdy se stal Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku s názvem C’est La Vie (francouzky „To je život“). O rok později se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním si Maxa nejčastěji píše sám. Mezi jeho největší hity patří právě písnička C’est La Vie či duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Ačkoli není Martin Maxa ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, žije s dlouholetou partnerkou Sylvou. Podle Maxy ale spí s přítelkyní odděleně. Se Sylvou má dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z prvního manželství má navíc již dospělou dceru Barboru. Své děti vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu je i po padesátce v dobré kondici.

Kromě zpěvu Martin Maxa dost koketuje i s herectvím, kromě muzikálů (např. Tři mušketýři, Naháči...) se objevil hned v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) a dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkové, ve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay pomrkávající po mladíkovi.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do senátu za uskupení Politika 21 Jany Bobošíkové.

 

Články o celebritě

Kam na víkend? Můžete zažít adrenalin v šapitó, čichat ke květinám a baštit dobroty Kam na víkend? Můžete zažít adrenalin v šapitó, čichat ke květinám a baštit dobroty Víkend je zase tady a tolik skvělých akcí, že jsme zvědaví, jestli si vůbec budete schopni vybrat,… číst článek
Zpěvák Maxa (55) v Guinnesovce! Co ho tam dostalo! Zpěvák Maxa (55) v Guinnesovce! Co ho tam dostalo! Svým sklonem k depresím se zpěvák Martin Maxa nijak netají. Zajímavý je způsob, jak s otravnou depresí… číst článek
Svalovci Maxovi (55) šlo o život: Točil se jako virgule! Svalovci Maxovi (55) šlo o život: Točil se jako virgule! Nějaký ten »ťukanec« s autem zažil snad každý řidič. Stejně je na tom i zpěvák Martin Maxa, ale jednou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao

Nejnovější profily celebrit