Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Podle Kalouska Juncker zradil. „Jako odpustit Hitlerovi,“ vzkazují mu Češi za Marxe Podle Kalouska Juncker zradil. „Jako odpustit Hitlerovi,“ vzkazují mu Češi za Marxe Filosof a revolucionář Karl Marx by měl být vnímán v kontextu své doby a neměla by se na něj svalovat… číst článek
„Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví „Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví Kritika ze všech možných stran se na Miloše Zemana valí po jeho oznámení o novičoku, který se dle… číst článek
Česko má mít miliardový okruh pro „sci-fi“ auta. V EU řeší viníky nehod Česko má mít miliardový okruh pro „sci-fi“ auta. V EU řeší viníky nehod Česká vláda se připravuje nově i na autonomní auta. Ta by se měla testovat na Sokolovsku, kde chce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda