Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Čech Jašek nedostal v Súdánu jen 20 let. Musí zaplatit i statisíce pokuty Čech Jašek nedostal v Súdánu jen 20 let. Musí zaplatit i statisíce pokuty Český misionář Petr Jašek dostal u súdánského soudu 20 let za údajnou špionáž. Vedle toho ho odsoudili… číst článek
Petr dostal v Súdánu 20 let. Monstrproces jako za komunistů, říká rodinný přítel Petr dostal v Súdánu 20 let. Monstrproces jako za komunistů, říká rodinný přítel Čech Petr Jašek dostal u súdánského soudu 20 let za špionáž i protistátní činnost, jeho rodina to… číst článek
Babiš o zrušení webu k EET: Udávat se bude dál. A tu SMS jsem nepsal já Babiš o zrušení webu k EET: Udávat se bude dál. A tu SMS jsem nepsal já Do běla rozžhavil ministra financí Andreje Babiše (62, ANO) páteční článek Blesku. Chtěli jsme mu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk