Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

„Práskač“ Zdechovský vytáhl Babiše v Bruselu. Komisař chce nulovou toleranci podvodů „Práskač“ Zdechovský vytáhl Babiše v Bruselu. Komisař chce nulovou toleranci podvodů Čapí hnízdo se opět dostalo na přetřes na půdě Evropského parlamentu. Evropský komisař pro rozpočet… číst článek
„Babiši, ukaž OLAFa,“ vyzývá aktivista. Zprávu k Čapímu hnízdu nedostanou ani europoslanci „Babiši, ukaž OLAFa,“ vyzývá aktivista. Zprávu k Čapímu hnízdu nedostanou ani europoslanci Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) odmítl vydat českým europoslancům zprávu o vyšetřování… číst článek
„Plno žluči. Vyměňme ho.“ Politici se opřeli do Zemanova poselství Česku „Plno žluči. Vyměňme ho.“ Politici se opřeli do Zemanova poselství Česku Prezident Miloš Zeman pronesl na zámku v Lánech poslední vánoční poselství, ve kterém stejně jako… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský