Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Diplomaté vozí vězněnému Čechovi do Súdánu léky. A co případ kuchaře v Libyi? Diplomaté vozí vězněnému Čechovi do Súdánu léky. A co případ kuchaře v Libyi? Kolem českého misionáře Petra Jaška, zadrženého na letišti v Chartúmu, je opět živo. Od srpna s ním… číst článek
Čech v Súdánu trpí ve vězení a hrozí mu smrt. Víme, co psal misionář domů Čech v Súdánu trpí ve vězení a hrozí mu smrt. Víme, co psal misionář domů Už bezmála rok pobývá Čech Petr Jašek (53) v údajně hrozných podmínkách súdánského vězení. Jeho utrpení… číst článek
Čech v Súdánu dál čeká na smrt. „Jeho stav se zhoršil,“ varuje europoslanec Čech v Súdánu dál čeká na smrt. „Jeho stav se zhoršil,“ varuje europoslanec Misionáře Petra Jaška v Súdánu vězní pro údajnou špionáž a v pondělí měl soud. Europoslanec Tomáš… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský