Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Desítky nehod na D11 u Prahy nutí ministerstvo konat: Dálnici opraví, přibudou pruhy Desítky nehod na D11 u Prahy nutí ministerstvo konat: Dálnici opraví, přibudou pruhy Cesta automobilem do Prahy po D11 by měla být rychlejší a především bezpečnější. Ministerstvo životního… číst článek
Klause namíchl spor o uprchlické kvóty: „Nastal čas odejít z EU“ Klause namíchl spor o uprchlické kvóty: „Nastal čas odejít z EU“ EU zahajuje s Českem řízení kvůli nerespektování přijímání uprchlíků na základě kvót, exprezident… číst článek
„Zdivočelý miliardář, žádný mučedník.“ Babiše pohoršila kritika z Bruselu „Zdivočelý miliardář, žádný mučedník.“ Babiše pohoršila kritika z Bruselu „Andrej Babiš není mučedník, ale příčina problému v Česku.“ Do šéfa ANO se pustila část českých europoslanců… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník