Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Michaláková se bojí o Denisovo zdraví. Norové navíc neučí děti mluvit česky Michaláková se bojí o Denisovo zdraví. Norové navíc neučí děti mluvit česky V květnu to bude šest let, kdy norská sociálka Barnevernet rozhodla o odebrání dětí Evě a Josefovi… číst článek
Letní čas 2017: Kdy nastane a proč ho ještě pořád máme? Letní čas 2017: Kdy nastane a proč ho ještě pořád máme? I letos se na konci března ručičky hodinek posunou o hodinu vpřed z 2:00 na 3:00 a Česko ze zimního… číst článek
Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák.  „Teroristé se směrnici EU smějí“ Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák. „Teroristé se směrnici EU smějí“ Kontroverzní směrnici EU o zbraních, se kterou čeští politici často nesouhlasí, projednají europoslanci… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra