Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Petr dostal v Súdánu 20 let. Monstrproces jako za komunistů, říká rodinný přítel Petr dostal v Súdánu 20 let. Monstrproces jako za komunistů, říká rodinný přítel Čech Petr Jašek dostal u súdánského soudu 20 let za špionáž i protistátní činnost, jeho rodina to… číst článek
Babiš o zrušení webu k EET: Udávat se bude dál. A tu SMS jsem nepsal já Babiš o zrušení webu k EET: Udávat se bude dál. A tu SMS jsem nepsal já Do běla rozžhavil ministra financí Andreje Babiše (62, ANO) páteční článek Blesku. Chtěli jsme mu… číst článek
Přítel Čecha vězněného v Súdánu: Petr není fanatik. Má velké srdce Přítel Čecha vězněného v Súdánu: Petr není fanatik. Má velké srdce Misionář a humanitární pracovník Petr Jašek strávil přelom roku v súdánském vězení. Mluvčí českého… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer