Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Babiš věří blonďaté Ditě. Charanzová má být jedničkou do eurovoleb. Koho nabídnou další? Babiš věří blonďaté Ditě. Charanzová má být jedničkou do eurovoleb. Koho nabídnou další? Další volby pomalu klepou na dveře. Až do roku 2027 musíme být neustále ve střehu. A politici také.… číst článek
Nejžhavějším kandidátem na Junckerův post je lidovec Weber. Jeho volba rozdělila Čechy Nejžhavějším kandidátem na Junckerův post je lidovec Weber. Jeho volba rozdělila Čechy Předseda lidovecké frakce Evropského parlamentu, kam spadají poslanci KDU-ČSL, STAN a TOP 09, bude… číst článek
Babiš se vyhne grilovačce v Bruselu.  „Přednost má Afrika a Asie,“ tvrdí Babiš se vyhne grilovačce v Bruselu. „Přednost má Afrika a Asie,“ tvrdí Více než měsíc bylo jasné, že má český premiér Andrej Babiš (ANO) v lednu vystoupit na půdě Evropského… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Antonín Staněk
Antonín Staněk
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová