Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Boj za práva novinářů v europarlamentu narazil. Kdo dal šanci Facebooku a Googlu? Boj za práva novinářů v europarlamentu narazil. Kdo dal šanci Facebooku a Googlu? Evropský parlament ve čtvrtek nerozhodl o tom, jak se postaví k plánované změně autorských práv na… číst článek
Skončí církevní restituce u soudu? ANO, ČSSD i KSČM pro zdanění. „Zloději,“ čertí se lidovci Skončí církevní restituce u soudu? ANO, ČSSD i KSČM pro zdanění. „Zloději,“ čertí se lidovci Andrej Babiš (ČSSD) i Jan Hamáček (ČSSD) přesvědčují KSČM, že v případě zákona o zdanění finančních… číst článek
Lidovce povede do eurovoleb Svoboda. Jedná se o kandidátce se Starosty a TOP 09 Lidovce povede do eurovoleb Svoboda. Jedná se o kandidátce se Starosty a TOP 09 Lidovce povede příští rok do voleb do Evropského parlamentu dosavadní europoslanec Pavel Svoboda.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík