Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik, starosta
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Primátor severočeských Teplic, senátor, dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák. To je Jaroslav Kubera.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Divíte se? Ale ano, i v politice se to dá. Dokonce natolik, že se jej pár lidí snažilo dotlačit k vyšším funkcím našeho státečku, a to buď kandidaturou na hlavu státu nebo na předsedu občanských demokratů. Jaroslav Kubera ale odmítl.

Přízeň si získává především svým humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal by přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám ale přiznává, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 patří k občanským demokratům, ale zkusil si i komunistickou stranu v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal Jaroslav Kubera poprvé senátorem, mandát však obhájil i v dalším volebním období. I když byl vybízen kandidaturou na jiné funkce, razantně je odmítl.

Do života Tepličanů, se zapsal i některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když jejich primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže dnes Teplice za parkování opět platí a dále volí Kuberu.

 

Články o celebritě

Prezident Zeman už má transparentní účet. Začal vybírat na kampaň Prezident Zeman už má transparentní účet. Začal vybírat na kampaň Současný prezident a kandidát další prezidentské volby Miloš Zeman už má svůj transparentní účet.… číst článek
Podnikatel Boštík chce být prezidentem. Má 63 tisíc podpisů a dluhy za 6 milionů Podnikatel Boštík chce být prezidentem. Má 63 tisíc podpisů a dluhy za 6 milionů V čele Česka chce v příštím lednu stanout i podnikatel a bývalý starosta obce Vraclav na Orlickoústecku… číst článek
Čuba chybí už rok. Valenta: Má zase jiskru v oku. Ať složí mandát, zní Senátem Čuba chybí už rok. Valenta: Má zase jiskru v oku. Ať složí mandát, zní Senátem „Slušovický zázrak“ František Čuba (81, SPO) už rok nepřišel do práce, ale stále si ji udržel. Naposledy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Tereza Franková
Tereza Franková
zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Petr Basika
Petr Basika
zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová