Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik, starosta
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Primátor severočeských Teplic, senátor, dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák. To je Jaroslav Kubera.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Divíte se? Ale ano, i v politice se to dá. Dokonce natolik, že se jej pár lidí snažilo dotlačit k vyšším funkcím našeho státečku, a to buď kandidaturou na hlavu státu nebo na předsedu občanských demokratů. Jaroslav Kubera ale odmítl.

Přízeň si získává především svým humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal by přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám ale přiznává, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 patří k občanským demokratům, ale zkusil si i komunistickou stranu v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal Jaroslav Kubera poprvé senátorem, mandát však obhájil i v dalším volebním období. I když byl vybízen kandidaturou na jiné funkce, razantně je odmítl.

Do života Tepličanů, se zapsal i některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když jejich primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže dnes Teplice za parkování opět platí a dále volí Kuberu.

 

Články o celebritě

Šéf nemá lidi. Politici s novým úřadem na kontrolu stran zaspali Šéf nemá lidi. Politici s novým úřadem na kontrolu stran zaspali Měl fungovat od Nového roku, jenže zatím existuje jen formálně. Řeč je o novém Úřadu pro dohled nad… číst článek
Senátoři vrátili zákon o víně do Sněmovny. „Na pivo také žádný nemáme,“ soptil Kubera Senátoři vrátili zákon o víně do Sněmovny. „Na pivo také žádný nemáme,“ soptil Kubera Do svého finále dorazila vinařská novela, která vzbudila v posledních měsících velké emoce. Hrozil… číst článek
Zavřené obchody o svátcích míří k Ústavnímu soudu. Senátoři podávají stížnost Zavřené obchody o svátcích míří k Ústavnímu soudu. Senátoři podávají stížnost Zákon o prodejní době v maloobchodě bude mít dohru u Ústavního soudu. Postará se o to Hospodářská… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Jean Reno
Jean Reno
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Gabriela Dvořáková
Gabriela Dvořáková
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley

Nejnovější profily celebrit