Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik ODS, předseda Senátu
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Kubera, někdejší starosta Teplic, který proslul jako dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák, se v listopadu 2018 stal šéfem horní komory.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Přízeň si získává humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

JAROSLAV KUBERA NAVRHL PLAT 270 000 KČ

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám Jaroslav Kubera přiznal, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 Jaroslav Kubera patří k občanským demokratům, ale zkusil si i KSČ v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal poprvé senátorem, mandát obhájil a roku 2016 zasedl do křesla 1. místopředsedy horní komory.

Ve volbách 2018 se chystál mandát obhájit znovu, což se mu podařilo. Navíc byl v listopadu téhož roku zvolen předsedou Senátu. Ve finále porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). 

Do života Tepličanů se Jaroslav Kubera zapsal některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže se ve městě za parkování opět platí.

O JAROSLAVU KUBEROVI ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Kubera je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

„Čučkaři a trapní chudáci.“ Zeman se opřel do kyberúřadu a BIS za varování před Huawei „Čučkaři a trapní chudáci.“ Zeman se opřel do kyberúřadu a BIS za varování před Huawei Prezident Miloš Zeman se ostře opřel do Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost… číst článek
Zeman míří znovu do Číny, Babiš do „země milionáře z chatrče“. Za exotikou vyrazí i Kubera Zeman míří znovu do Číny, Babiš do „země milionáře z chatrče“. Za exotikou vyrazí i Kubera Ani letos se cestám do exotických dálek nevyhnou. Nejvyšší ústavní činitelé patrně zamíří do Asie… číst článek
Maláčová věří, že placenou nemocenskou od 1. dne protlačí. Ekonom se zhrozil Maláčová věří, že placenou nemocenskou od 1. dne protlačí. Ekonom se zhrozil Marodit od prvního dne za peníze, nikoli zadarmo? Cíl ČSSD se přibližuje i přesto, že se Senát loni… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha