Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik, starosta
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Primátor severočeských Teplic, senátor, dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák. To je Jaroslav Kubera.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Divíte se? Ale ano, i v politice se to dá. Dokonce natolik, že se jej pár lidí snažilo dotlačit k vyšším funkcím našeho státečku, a to buď kandidaturou na hlavu státu nebo na předsedu občanských demokratů. Jaroslav Kubera ale odmítl.

Přízeň si získává především svým humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal by přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám ale přiznává, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 patří k občanským demokratům, ale zkusil si i komunistickou stranu v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal Jaroslav Kubera poprvé senátorem, mandát však obhájil i v dalším volebním období. I když byl vybízen kandidaturou na jiné funkce, razantně je odmítl.

Do života Tepličanů, se zapsal i některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když jejich primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže dnes Teplice za parkování opět platí a dále volí Kuberu.

 

Články o celebritě

Zemana má porazit zbrojař od Realistů. O koho jde? Zemana má porazit zbrojař od Realistů. O koho jde? Realisté představili vlastního kandidáta do prezidentské volby. Do boje o Pražský hrad vysílají šéfa… číst článek
Placené ošetřovatelské volno na tři měsíce bude po dohodě se šéfem, souhlasí Senát Placené ošetřovatelské volno na tři měsíce bude po dohodě se šéfem, souhlasí Senát Horní parlamentní komora posvětila normu, která zavede tříměsíční ošetřovatelské volno pro lidi,… číst článek
Veleba je v pasti. Úspěch Zemanova muže ve Sněmovně mu přinese ztrátu v Senátu Veleba je v pasti. Úspěch Zemanova muže ve Sněmovně mu přinese ztrátu v Senátu Předseda Strany práv občanů Jan Veleba, který je stoupencem prezidenta Miloše Zemana, dostal sebe… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav  Tuček
Jaroslav Tuček
zobrazit profil Milada Kerndlová
Milada Kerndlová
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková