Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik, starosta
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Primátor severočeských Teplic, senátor, dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák. To je Jaroslav Kubera.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Divíte se? Ale ano, i v politice se to dá. Dokonce natolik, že se jej pár lidí snažilo dotlačit k vyšším funkcím našeho státečku, a to buď kandidaturou na hlavu státu nebo na předsedu občanských demokratů. Jaroslav Kubera ale odmítl.

Přízeň si získává především svým humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal by přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám ale přiznává, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 patří k občanským demokratům, ale zkusil si i komunistickou stranu v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal Jaroslav Kubera poprvé senátorem, mandát však obhájil i v dalším volebním období. I když byl vybízen kandidaturou na jiné funkce, razantně je odmítl.

Do života Tepličanů, se zapsal i některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když jejich primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže dnes Teplice za parkování opět platí a dále volí Kuberu.

 

Články o celebritě

ODS si zvolila do čela opět Fialu. Při projevu se opřel do Zemana: Potřebuje si odpočinout ODS si zvolila do čela opět Fialu. Při projevu se opřel do Zemana: Potřebuje si odpočinout ODS si v sobotu na kongresu v Ostravě zvolilo staronové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala,… číst článek
Obchody se o svátcích zase otevřou? ODS našla spojence v Babišovi s Okamurou Obchody se o svátcích zase otevřou? ODS našla spojence v Babišovi s Okamurou Jeden ze svých „hlasitých“ cílů začala krátce po volbách plnit ODS. Ve Sněmovně už leží návrh na… číst článek
Cigarety i EET v Senátu: Potěšili odpůrce kouření Cigarety i EET v Senátu: Potěšili odpůrce kouření O tom, jestli se má kouření alespoň částečně vrátit do hospod, se v Senátu včera málem pohádali jako… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil papež Benedikt XVI.
papež Benedikt XVI.
zobrazit profil Pavlína  Jirásková Nedvědová
Pavlína Jirásková Nedvědová
zobrazit profil Jan Hartl
Jan Hartl
zobrazit profil Daniel Franbauer
Daniel Franbauer
zobrazit profil Matt Damon
Matt Damon
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Jan Werich
Jan Werich
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková