Ondřej Pavelka

Datum narození: 10.9.1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Jakub Štáfek alias Lavi z Vyšehradu: Lidé často fandí sebevědomým dementům Jakub Štáfek alias Lavi z Vyšehradu: Lidé často fandí sebevědomým dementům Ze sympatického a milého Matěje Jordána se zrodil sebevědomý fotbalový génius (a dylina) Julius Lavický,… číst článek
Nový seriál Bohéma: Utajované osudy Buriana, Nového, Marvana... Nový seriál Bohéma: Utajované osudy Buriana, Nového, Marvana... Z pláten kin je znal každý, avšak o jejich soukromém životě, jak se zachovali lidsky ve víru divokého… číst článek
Herec Pavelka (61): Trauma kvůli vzpomínkám! Herec Pavelka (61): Trauma kvůli vzpomínkám! Jedno z psychicky nejnáročnějších natáčení má za sebou Ondřej Pavelka (61). Jako vypravěč nového… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík