Ondřej Pavelka

Datum narození: 10.9.1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace a exmanželka Pavelky herečka Sabina Králová: PODŘEZALA JSEM SI ŽÍLY Hvězda Ordinace a exmanželka Pavelky herečka Sabina Králová: PODŘEZALA JSEM SI ŽÍLY Na psychiatrii nebyla v zimě jen kvůli závislosti na alkoholu! Bývalá hvězda seriálů Ulice a Ordinace… číst článek
Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová! Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová! Stovky přátel a rozvětvená rodina se v pátek rozloučila s překladatelem Jiřím Joskem (†68). Nad rakví… číst článek
Pavelka z Poldy a Ulice: Policejní kontrola! Problémy? Pavelka z Poldy a Ulice: Policejní kontrola! Problémy? „Pane řidiči, vystupte si z vozu!“ Tahle věta musí Ondřeji Pavelkovi (62) alias majoru Fišerovi z… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková