Ondřej Pavelka

Datum narození: 10.9.1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová! Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová! Stovky přátel a rozvětvená rodina se v pátek rozloučila s překladatelem Jiřím Joskem (†68). Nad rakví… číst článek
Pavelka z Poldy a Ulice: Policejní kontrola! Problémy? Pavelka z Poldy a Ulice: Policejní kontrola! Problémy? „Pane řidiči, vystupte si z vozu!“ Tahle věta musí Ondřeji Pavelkovi (62) alias majoru Fišerovi z… číst článek
Ondřej Pavelka: Konec v Ulici! Konečně řekl proč Ondřej Pavelka: Konec v Ulici! Konečně řekl proč Zatímco herci Tereza Brodská (50) nebo Petr Vacek (53) ohlásili svůj návrat do nekonečného denního… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš