Jan Vlasák

Datum narození: 3.2.1943
Místo narození: Čáslav
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jan Vlasák si splnil svůj dětský sen, být hercem. Herectvím se živí celý život a jeho popularita s přibývajícícm věkem stoupá.

Výrůstal v malé vesničce u své rodné Čáslavi. Tam se také poprvé setkává s herectvím. Mnoho dětí sní o svých budoucích povoláních a Jan Vlasák měl jasno od svých pěti let. Po představení ochotnického divadla bylo rozhodnuto a nikdo mu v tom nezabránil. Dokonce ani otec, který chtěl mít ze syna inženýra.

Po studiích na gymnáziu zkusil DAMU, bohužel bohudík neúspěšně, a to hned dvakrát. Zkusil proto brněnskou JAMU, na kterou se dostal hned poprvé. Na konec pro Jana Vlasáka dobře, dostal hned totiž nabídku v Brněnském divadle v menším rolích.

Během studia se stihnul i oženit a se svou ženou přivézt na svět prvního potomka. Druhé dítě na sebe nenechalo dlouho čekat - chvilku po ukončení studia přišlo další, což mu také bránilo přijmout ne jednu roli, kvůli rodinným záležitostem. Zřejmě z důvodu, že divadelni angažmá nepřinášelo Janovi Vlasákovi stabilní finanční příjem.

Od bněnských po ostravská divadla vystupoval v řadě zajímavých rolí. Obsazován byl hlavně do Shakespearových her. Dostal nabídku i do Národního divadla v Praze. V Praze už zůstal. Diváci Jana Vlasáka nyní mohou spíše vidět v televizních seriálech jako například Ordinace v růžove zahradě, Cesty domů a nebo v úspěšném seriálu První republika (po jeho boku se objevila řada dalších známých hereckých tváří, jeho manželku například hrála Jana Štěpánková, další role Veronika Nová či populární Slovák Ján Koleník).

Jan Vlasák přišel málem dokonce o život. V roce 2008 způsobil těžkou autonehodu, když usnul za volantem a strhnul protijedoucí auto, ve kterém byla žena s třemi dětmi. „Za všechno mohl mikrospánek z mé strany. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jen já jsem měl přeraženou pánev. Byla to strašná bolest.“ , jak sám říká.

 

Články o celebritě

Jan Vlasák (74) ze seriálu První republika: Utajený slavný syn! Dcera je ale v ústavu Jan Vlasák (74) ze seriálu První republika: Utajený slavný syn! Dcera je ale v ústavu Ohledně své rodiny je skoupý na slovo. Herec Jan Vlasák (74) se dokonce moc nechlubí ani úspěchy… číst článek
Tajemství herce Jana Vlasáka: Terorizovala je postižená dcera! Tajemství herce Jana Vlasáka: Terorizovala je postižená dcera! Je otcem tří dcer, na které je pyšný, ale s prostřední Barborou si herec Jan Vlasák (74) užil své.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Stanislav Zindulka slaví 85 Ťukněte si s celebritou! Herec Stanislav Zindulka slaví 85 85. narozeniny dnes slaví herec Stanislav Zindulka. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Gregor Bauer
Gregor Bauer
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot