Jan Vlasák

Datum narození: 3.2.1943
Místo narození: Čáslav
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jan Vlasák si splnil svůj dětský sen, být hercem. Herectvím se živí celý život a jeho popularita s přibývajícícm věkem stoupá.

Výrůstal v malé vesničce u své rodné Čáslavi. Tam se také poprvé setkává s herectvím. Mnoho dětí sní o svých budoucích povoláních a Jan Vlasák měl jasno od svých pěti let. Po představení ochotnického divadla bylo rozhodnuto a nikdo mu v tom nezabránil. Dokonce ani otec, který chtěl mít ze syna inženýra.

Po studiích na gymnáziu zkusil DAMU, bohužel bohudík neúspěšně, a to hned dvakrát. Zkusil proto brněnskou JAMU, na kterou se dostal hned poprvé. Na konec pro Jana Vlasáka dobře, dostal hned totiž nabídku v Brněnském divadle v menším rolích.

Během studia se stihnul i oženit a se svou ženou přivézt na svět prvního potomka. Druhé dítě na sebe nenechalo dlouho čekat - chvilku po ukončení studia přišlo další, což mu také bránilo přijmout ne jednu roli, kvůli rodinným záležitostem. Zřejmě z důvodu, že divadelni angažmá nepřinášelo Janovi Vlasákovi stabilní finanční příjem.

Od bněnských po ostravská divadla vystupoval v řadě zajímavých rolí. Obsazován byl hlavně do Shakespearových her. Dostal nabídku i do Národního divadla v Praze. V Praze už zůstal. Diváci Jana Vlasáka nyní mohou spíše vidět v televizních seriálech jako například Ordinace v růžove zahradě, Cesty domů a nebo v úspěšném seriálu První republika (po jeho boku se objevila řada dalších známých hereckých tváří, jeho manželku například hrála Jana Štěpánková, další role Veronika Nová či populární Slovák Ján Koleník).

Jan Vlasák přišel málem dokonce o život. V roce 2008 způsobil těžkou autonehodu, když usnul za volantem a strhnul protijedoucí auto, ve kterém byla žena s třemi dětmi. „Za všechno mohl mikrospánek z mé strany. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jen já jsem měl přeraženou pánev. Byla to strašná bolest.“ , jak sám říká.

 

Články o celebritě

Padla 1. klapka pokračování seriálu První republika! Padla 1. klapka pokračování seriálu První republika! Konečně jsou zase na place! Začalo natáčení druhé řady oblíbeného retro seriálu První republika.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Ladislav Potměšil slaví 71! Ťukněte si s celebritou! Herec Ladislav Potměšil slaví 71! 71. narozeniny dnes slaví herec Ladislav Potměšil. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek
Tvrdá rána pro hvězdu Ulice Maurerovou: Nové díly úspěšného seriálu natáčejí bez ní. V První republice nebude! Tvrdá rána pro hvězdu Ulice Maurerovou: Nové díly úspěšného seriálu natáčejí bez ní. V První republice nebude! Michaela Maurerová (36) zřejmě přijde o desítky tisíc korun a roli v První republice. S její postavou,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová