Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Chovanec je ministr vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Proslul především podezřele krátkým studiem i tím, že dokázal zhubnout 65 kilo.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance, po revoluci začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10,5 milionů.

Poté se již Milan Chovanec vrhl na politiku. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla zatím jeho nejkontroverznější kauza. Chovanec totiž navštěvoval kurzy celoživotního vzdělávání, po splnění nejasných podmínek však skočil rovnou do 3. ročníku a za 9 měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byl Milan Chovanec zvolen v plzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U Sobotky, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Proto je momentálně v Sobotkově vládě ministrem vnitra.

 

Články o celebritě

Schillerová budí Chovancovy rozpaky: Brabec si sedne výš? Schillerová budí Chovancovy rozpaky: Brabec si sedne výš? O svém dobrovolném odchodu z vlády nechce ministr financí Andrej Babiš (62, ANO) ani slyšet. Řekl… číst článek
Premiér Sobotka po grémiu své strany: Ať Babiš jde! Trvám na tom! Premiér Sobotka po grémiu své strany: Ať Babiš jde! Trvám na tom! To je nepřijatelné! Tak označilo včera grémium ČSSD návrh prezidenta Miloše Zemana (72) na odstoupení… číst článek
Chovanec: Schillerová má kaz a Zeman chce konec Sobotky Chovanec: Schillerová má kaz a Zeman chce konec Sobotky Prezident Miloš Zeman navrhl špičkám koalice ve středu v Liberci kromě rezignace Andreje Babiše také… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura