Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Za dva tisíce korun měsíčně a na minimální úvazek pracuje budoucí primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti)… číst článek
Pozvednou ČSSD ženy? Maláčová i Valachová se tlačí do vedení. A návrat vyhlíží i Hašek Pozvednou ČSSD ženy? Maláčová i Valachová se tlačí do vedení. A návrat vyhlíží i Hašek Sjezd vládních sociálních demokratů bude příští rok v březnu. A už teď se ale začíná mluvit o tom,… číst článek
Padne šéf komunistů Filip? A kdo u ČSSD? Levicové strany řeší volební propadák Padne šéf komunistů Filip? A kdo u ČSSD? Levicové strany řeší volební propadák Historický volební propadák odstartoval pro ČSSD a KSČM už v loňských volbách do Poslanecké sněmovny.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel