Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Chovanec je ministr vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Proslul především podezřele krátkým studiem i tím, že dokázal zhubnout 65 kilo.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance, po revoluci začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10,5 milionů.

Poté se již Milan Chovanec vrhl na politiku. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla zatím jeho nejkontroverznější kauza. Chovanec totiž navštěvoval kurzy celoživotního vzdělávání, po splnění nejasných podmínek však skočil rovnou do 3. ročníku a za 9 měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byl Milan Chovanec zvolen v plzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U Sobotky, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Proto je momentálně v Sobotkově vládě ministrem vnitra.

 

Články o celebritě

Expert Šándor má z metra „práci snů“. Za rady tu bere 2500 korun na hodinu Expert Šándor má z metra „práci snů“. Za rady tu bere 2500 korun na hodinu Hodně lukrativní práci má bezpečnostní expert Andor Šándor. Za 2500 korun na hodinu radí pražskému… číst článek
Europoslanci zpřísnili přístup k arzenálu Europoslanci zpřísnili přístup k arzenálu Přes odpor Čechů schválili europoslanci směrnici, která zakazuje nabývat některé druhy zbraní. Bojuje… číst článek
Rozhovor se Špidlou: Babiš je součást přírody. ČSSD by měla řešit jiné věci Rozhovor se Špidlou: Babiš je součást přírody. ČSSD by měla řešit jiné věci Spokojeností a optimismem oplýval na konci sjezdu ČSSD její bývalý předseda, expremiér a eurokomisař… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová