Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Chovanec je ministr vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Proslul především podezřele krátkým studiem i tím, že dokázal zhubnout 65 kilo.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance, po revoluci začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10,5 milionů.

Poté se již Milan Chovanec vrhl na politiku. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla zatím jeho nejkontroverznější kauza. Chovanec totiž navštěvoval kurzy celoživotního vzdělávání, po splnění nejasných podmínek však skočil rovnou do 3. ročníku a za 9 měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byl Milan Chovanec zvolen v plzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U Sobotky, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Proto je momentálně v Sobotkově vládě ministrem vnitra.

 

Články o celebritě

Zoufalá vdova po Ransdorfovi: Úřady nám nabídly jen kontakt na advokáta Zoufalá vdova po Ransdorfovi: Úřady nám nabídly jen kontakt na advokáta Vlasta Ransdorfová s dcerou Anetou stále čekají na informace z případu jejich zesnulého manžela a… číst článek
Babiš „pálil“ kolem sebe: Topolánek by měl jít do vězení, Kalousek to „podělal“ Babiš „pálil“ kolem sebe: Topolánek by měl jít do vězení, Kalousek to „podělal“ Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) neudržel v neděli nervy na uzdě. Při vysvětlování podezřelého nákupu… číst článek
Chovanec na Ostravsku jen remizoval s Tejcem. Sobotka si veze 13. nominaci Chovanec na Ostravsku jen remizoval s Tejcem. Sobotka si veze 13. nominaci Moravskoslezská ČSSD ve čtvrtek navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas

Nejnovější profily celebrit