Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Podle Zemana Modlitba pro Martu řvala. Policii děkuje za „adekvátní zásah“ proti zvukaři Podle Zemana Modlitba pro Martu řvala. Policii děkuje za „adekvátní zásah“ proti zvukaři Policejní zákrok v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku byl adekvátní a odpovídal shromažďovacímu zákonu.… číst článek
Požitky předsedů, hospodaření stran, počty členů…Kdo si nahrabal? Požitky předsedů, hospodaření stran, počty členů…Kdo si nahrabal? Politika je zlatonosný potok, který nikdy nevysychá. Štědře ho totiž napájí stát. Někdo z něj sice… číst článek
Na Zemanově akci pustil Modlitbu pro Martu a sebralo ho „komando“. Chovanec žádá prošetření Na Zemanově akci pustil Modlitbu pro Martu a sebralo ho „komando“. Chovanec žádá prošetření Pokuta až 15 tisíc korun hrozí jednapadesátiletému Jaroslavu Henslovi za pouštění hudby během… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy