Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Babiš se za „nahotinku“ a Chovance omlouvat nemusí. Spor s PR agenturou vyhrál Babiš se za „nahotinku“ a Chovance omlouvat nemusí. Spor s PR agenturou vyhrál Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat PR agentuře Bison&Rose za to, že ji spojil… číst článek
Části spisů unikají od policie nebo zástupců, tvrdí Benda. Komise chystá závěrečnou zprávu Části spisů unikají od policie nebo zástupců, tvrdí Benda. Komise chystá závěrečnou zprávu Vyšetřovací komise pro únik z vyšetřovacích spisů končí svou práci. Její členy čeká už jen schvalování… číst článek
Sobotka a Chovanec se shodli, že víc zaslouží i policisté: „Nepřidáváme jen před volbami“ Sobotka a Chovanec se shodli, že víc zaslouží i policisté: „Nepřidáváme jen před volbami“ Platy u bezpečnostních sborů by od letošního listopadu měly vzrůst o deset procent. Po bilanční schůzce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek