Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Vláda nejspíš přežije, míní politologové. Co bude klíčové pro další osud ČSSD? Vláda nejspíš přežije, míní politologové. Co bude klíčové pro další osud ČSSD? Klíčovým dnem pro menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovanou KSČM bude pátek. Poslanci se sejdou na… číst článek
„Otloukánek“ ČSSD: Babiš se schoval, Hamáček to schytal. „Jsme v nelehké situaci,“ přiznal „Otloukánek“ ČSSD: Babiš se schoval, Hamáček to schytal. „Jsme v nelehké situaci,“ přiznal Střípky dělají celek. Z mozaiky postřehů se dá poskládat příběh o ne příliš jednotné sociální demokracii.… číst článek
Exministr Chovanec měl bouračku: Skončil v nemocnici! Odnesly to jen plechy, tvrdí   Exministr Chovanec měl bouračku: Skončil v nemocnici! Odnesly to jen plechy, tvrdí Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) měl autonehodu. Chybí v Poslanecké sněmovně. Blesk Zprávám… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek