Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Hamáček se Zimolou Plzeň nedobyli: ČSSD v kraji se do koalice s Babišem moc nechce Hamáček se Zimolou Plzeň nedobyli: ČSSD v kraji se do koalice s Babišem moc nechce Předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola přijeli v neděli do Plzně přesvědčovat… číst článek
Babiš v Ústí ve „vyloučené lokalitě“: Pomůžeme  zlikvidovat byznys s chudobou Babiš v Ústí ve „vyloučené lokalitě“: Pomůžeme zlikvidovat byznys s chudobou O dopravě, zdravotnictví, školství a sociálních problémech jednal v pondělí v Ústeckém kraji premiér… číst článek
„Budeme mít oslí uši.“ Chovanec cupuje jednání ČSSD o vládě opřené o KSČM „Budeme mít oslí uši.“ Chovanec cupuje jednání ČSSD o vládě opřené o KSČM V České republice se pomalu rýsuje nová vláda ANO a ČSSD podporovaná komunisty, která teď závisí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher