Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Chovanec je ministr vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Proslul především podezřele krátkým studiem i tím, že dokázal zhubnout 65 kilo.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance, po revoluci začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10,5 milionů.

Poté se již Milan Chovanec vrhl na politiku. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla zatím jeho nejkontroverznější kauza. Chovanec totiž navštěvoval kurzy celoživotního vzdělávání, po splnění nejasných podmínek však skočil rovnou do 3. ročníku a za 9 měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byl Milan Chovanec zvolen v plzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U Sobotky, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Proto je momentálně v Sobotkově vládě ministrem vnitra.

 

Články o celebritě

Stropnický kritizuje Zemana za vyzrazení tajné zprávy. Sám jednu „propálil“ Stropnický kritizuje Zemana za vyzrazení tajné zprávy. Sám jednu „propálil“ Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) není úplně spokojený s posledním veřejným vystoupením Miloše… číst článek
Horáček a spol. budou sbírat na prezidentské petice i čísla občanek nebo pasů Horáček a spol. budou sbírat na prezidentské petice i čísla občanek nebo pasů Při sběru 50 tisíc podpisů, které jsou potřeba pro přijetí lidové kandidatury na prezidenta, budou… číst článek
Babišův poslanec chce kontrolovat, koho Češi ubytují u sebe doma Babišův poslanec chce kontrolovat, koho Češi ubytují u sebe doma Informace prezidenta Miloše Zemana, že se po Česku pohybuje nebezpečný Afričan, vyprovokovala poslance… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová