Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Babiš o námluvách s ČSSD: „Podrazák“ Sobotka měl pustit mandát a jít pracovat Babiš o námluvách s ČSSD: „Podrazák“ Sobotka měl pustit mandát a jít pracovat Vládní námluvy pokračují a Andrej Babiš (ANO) už nemluví jen o tom, že by koalice ANO s ČSSD a podporou… číst článek
Skončí platforma Zachraňme ČSSD? „Není důvod,“ tvrdí Škromach a další lidé od Zimoly Skončí platforma Zachraňme ČSSD? „Není důvod,“ tvrdí Škromach a další lidé od Zimoly Jen pár týdnů před zásadním sjezdem České strany sociálně demokratické založili nespokojení straníci… číst článek
Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se ve středu poprvé sešel s novým vedením ČSSD - předsedou Janem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová