Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Chovanec je ministr vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Proslul především podezřele krátkým studiem i tím, že dokázal zhubnout 65 kilo.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance, po revoluci začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10,5 milionů.

Poté se již Milan Chovanec vrhl na politiku. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla zatím jeho nejkontroverznější kauza. Chovanec totiž navštěvoval kurzy celoživotního vzdělávání, po splnění nejasných podmínek však skočil rovnou do 3. ročníku a za 9 měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byl Milan Chovanec zvolen v plzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U Sobotky, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Proto je momentálně v Sobotkově vládě ministrem vnitra.

 

Články o celebritě

Koho vyšle do voleb ODS? Střelkyni, ekonoma i poslance. Němcová lídrem není Koho vyšle do voleb ODS? Střelkyni, ekonoma i poslance. Němcová lídrem není Na programové konferenci představila Občanská demokratická strana lídry pro všechny kraje. Sněmovní… číst článek
Konec krvavých útoků náklaďáky? Země testují protiteroristické sloupy Konec krvavých útoků náklaďáky? Země testují protiteroristické sloupy Stále častěji si teroristé vybírají ke svým útokům jako zbraň nákladní auta. Kamionem pak najedou… číst článek
Chovanec pustil do Česka jen 12 migrantů. Další se moc hemží, čeká pokutu Chovanec pustil do Česka jen 12 migrantů. Další se moc hemží, čeká pokutu Evropské kvóty na přerozdělení uprchlíků zavázaly Českou republiku přijmout do konce letošního roku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola