Ilona Svobodová

Datum narození: 20.6.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Svobodová z Ulice s milencem v Paříži: Můj přítel je reinkarnace mého manžela! Svobodová z Ulice s milencem v Paříži: Můj přítel je reinkarnace mého manžela! Od smrti manžela Petra Skoumala (†76) uplynul už nějaký ten pátek a tak herečka už netruchlí.… číst článek
Ilona Svobodová z Ulice, vdova po muzikantu Skoumalovi (†76): Líbačka s novým mužem! Ilona Svobodová z Ulice, vdova po muzikantu Skoumalovi (†76): Líbačka s novým mužem! Před čtyřmi lety Ilona Svobodová (58) přišla o svého milovaného manžela, muzikanta Petra Skoumala… číst článek
Zamilovaná  hvězda Ulice Ilona Svobodová (58): Rande s novým milencem! Zamilovaná hvězda Ulice Ilona Svobodová (58): Rande s novým milencem!  Omládla a září jako sluníčko. Ilona Svobodová (58), která před čtyřmi lety pochovala manžela, muzikanta… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková