Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Syn Hložka (63): Vykradený byt a auto! Syn Hložka (63): Vykradený byt a auto! Smolné období má syn zpěváka Standy Hložka (63). Jen co si Matyáš (24) loni v srpnu odnesl z Náchoda… číst článek
Kandidát na prezidenta Petr Hannig: Objevil Bílou,  zastal se Ortela a měl rakovinu Kandidát na prezidenta Petr Hannig: Objevil Bílou, zastal se Ortela a měl rakovinu Hudebník, skladatel, vydavatel a producent Petr Hannig má za sebou v showbyznysu bohatou kariéru.… číst článek
Standa Hložek a Petr Kotvald: Vztahy na bodu mrazu! Standa Hložek a Petr Kotvald: Vztahy na bodu mrazu! Dříve patřili mezi nejznámější hvězdy českého showbyznysu a jejich slávu jim záviděl kde kdo. Nyní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková