Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Pohřeb manžela Heidi! Zaskočení smuteční hosté: Proč nepřišel Gott?! Pohřeb manžela Heidi! Zaskočení smuteční hosté: Proč nepřišel Gott?! Všichni byli v šoku, že místo Karla Gotta (78) vidí jen věnec, který přinesl jeho řidič! Slavík se… číst článek
Z ošklivého káčátka princem! Syn Standy Hložka Matyáš kandiduje na Muže roku Z ošklivého káčátka princem! Syn Standy Hložka Matyáš kandiduje na Muže roku Matyáš Hložek (23) jako malý kluk nevypadal, že se z něho vyklube dvoumetrový kus chlapa, po kterém… číst článek
Takhle by měla vypadat dokonalá žena! Zeptali jsme se finalistů soutěže Muž roku 2017 Takhle by měla vypadat dokonalá žena! Zeptali jsme se finalistů soutěže Muž roku 2017 Stejně tak jako každý rok odvážné ženy a dívky soutěží o titul České Miss, i muži mají svou soutěž… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa