Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Standa Hložek a Petr Kotvald: Vztahy na bodu mrazu! Standa Hložek a Petr Kotvald: Vztahy na bodu mrazu! Dříve patřili mezi nejznámější hvězdy českého showbyznysu a jejich slávu jim záviděl kde kdo. Nyní… číst článek
Pohublý Karel Vágner: Poprvé od kolapsu na veřejnosti! Zhubnul 11 kilo Pohublý Karel Vágner: Poprvé od kolapsu na veřejnosti! Zhubnul 11 kilo Ještě před měsícem ležel v nemocnici a celá jeho početná rodina o něj měla velký strach, teď už je… číst článek
Muž roku 2015 se zasnoubil: Svalnatou přítelkyni požádal o ruku v luxusu! Muž roku 2015 se zasnoubil: Svalnatou přítelkyni požádal o ruku v luxusu! Spokojený pár tvoří už téměř pět let a nerozdělil je ani titul v soutěži krásy. A teď chystají i… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Jacob Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová