Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Sexy sestra Hadašové po rozchodu s Hložkem: Muže roku vyměnila za hokejku! Sexy sestra Hadašové po rozchodu s Hložkem: Muže roku vyměnila za hokejku! Není jen mladší sestrou krásné Miss Lucie Hadašové (32), ale sama oplývá půvaby, blond vlasy i sexy… číst článek
Hudebník Standy Hložka: Tvrdé tresty za jeho zmlácení Hudebník Standy Hložka: Tvrdé tresty za jeho zmlácení Před rokem ho napadli na svatbě, kde hrál, dva bratři. Klávesista Pavel Březina (47) z kapely Standy… číst článek
Suchý, Pilarová i Klus přejí republice do další stovky: Aktivní občany, žádné průšvihy a teroristy! Suchý, Pilarová i Klus přejí republice do další stovky: Aktivní občany, žádné průšvihy a teroristy! Víkend plný oslav je za námi a dalších sto let Česka a Slovenska nás čeká. Mezi řádku gratulantů… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka