Stanislav Hložek

Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: Zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. Na LUŠ (Lidové umělecké škole) se učil na 5 let na klavír a 4 roky na akordeon. A od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Stanislav Hložek vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Zlíně a poté šel studovat novinařinu na Faluktu socálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent. Díky ní se seznámil s Karlem Vángnerem a právě on se stal jeho patronem.

Nejdříve mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele Hany Zagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes 1 milion nosičů (gramofonových desek). Úspěch opět slavil i s písní Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech založil agenturu S. A. Produciton, která se podílí a vyváří dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. V kongresovém centru uvádí zábavný pořad nazvaný Posezení u cimbálu, do něhož se pustil díky vřelému vztah k lidové hudbě. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály např. Želvy Ninja, Rodina Nessova atd. Přesto, že se v roce 2010 s Petrem Kotvaldem udobřili a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, se žádný velký comeback kdysi milované dvojice nekonal.

Standa Hložek je podruhé ženatý, s druhou manželkou Alenou mají syna Matěje (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali).

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Josef Zíma slaví 85 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Josef Zíma slaví 85 85. narozeniny dnes slaví zpěvák Josef Zíma. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Proč Lucie Bílá nepřišla na pohřeb Věry Špinarové? Její omluva je zarážející! Proč Lucie Bílá nepřišla na pohřeb Věry Špinarové? Její omluva je zarážející! Věru Špinarovou (†65) obdivoval a respektoval téměř celý národ. Takže informace o jejím úmrtí zarmoutila… číst článek
Pohřeb Věry Špinarové bez hvězd: Kdo nemohl přijít a kdo jenom nechtěl? Pohřeb Věry Špinarové bez hvězd: Kdo nemohl přijít a kdo jenom nechtěl? Za života Věru Špinarovou (†65) všichni její kolegové hluboce obdivovali, někteří s ní nazpívali… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones