Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Muž roku Matyáš Hložek: ROZCHOD s přítelkyní! Muž roku Matyáš Hložek: ROZCHOD s přítelkyní! Tak jak se to stává zpravidla Misskám, skončil po vítězství vztah i novopečenému Muži roku. Lékem… číst článek
Miss Hadašová ukázala půvabnou sestru, která dostala kopačky od Muže roku Miss Hadašová ukázala půvabnou sestru, která dostala kopačky od Muže roku Došla s ním až na vrchol, a pak přišel konec! Sestra České Miss Lucie Hadašové (31) Kateřina (25)… číst článek
Standa Hložek je hrdý na syna: Potetovaný Matyáš vyhrál titul Muž roku 2017! Standa Hložek je hrdý na syna: Potetovaný Matyáš vyhrál titul Muž roku 2017! Vítězem soutěže Muž roku 2017 se stal osobní trenér Matyáš Hložek (23) z Prahy, který je synem zpěváka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný