Stanislav Hložek

Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: Zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. Na LUŠ (Lidové umělecké škole) se učil na 5 let na klavír a 4 roky na akordeon. A od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Stanislav Hložek vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Zlíně a poté šel studovat novinařinu na Faluktu socálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent. Díky ní se seznámil s Karlem Vángnerem a právě on se stal jeho patronem.

Nejdříve mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele Hany Zagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes 1 milion nosičů (gramofonových desek). Úspěch opět slavil i s písní Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech založil agenturu S. A. Produciton, která se podílí a vyváří dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. V kongresovém centru uvádí zábavný pořad nazvaný Posezení u cimbálu, do něhož se pustil díky vřelému vztah k lidové hudbě. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály např. Želvy Ninja, Rodina Nessova atd. Přesto, že se v roce 2010 s Petrem Kotvaldem udobřili a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, se žádný velký comeback kdysi milované dvojice nekonal.

Standa Hložek je podruhé ženatý, s druhou manželkou Alenou mají syna Matěje (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali).

 

Články o celebritě

Pohřeb Věry Špinarové bez hvězd: Kdo nemohl přijít a kdo jenom nechtěl? Pohřeb Věry Špinarové bez hvězd: Kdo nemohl přijít a kdo jenom nechtěl? Za života Věru Špinarovou (†65) všichni její kolegové hluboce obdivovali, někteří s ní nazpívali… číst článek
Střípky z oslavy 75. narozenin Karla Vágnera: Kluci Krainové balili Havlovou a Bučková s No Name Střípky z oslavy 75. narozenin Karla Vágnera: Kluci Krainové balili Havlovou a Bučková s No Name V pondělí večer se v pražské Lucerně odehrál narozeninový koncert skladatele a hudebníka Karla Vágnera.… číst článek
Karel Vágner oslavil 75. narozeniny ve velkém: Dorazila Havlová, Gott i bývalé manželky! Karel Vágner oslavil 75. narozeniny ve velkém: Dorazila Havlová, Gott i bývalé manželky! Slavný hudebník a skladatel Karel Vágner oslavil v Lucerně pětasedmdesátiny. Vzdát mu čest a oslavit… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam