Zuzana Geislerová

Datum narození: 14.3.1952
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zuzana Geislerová, teta o něco slavnějších Ani a Ester Geislerových, svou kariéru obětovala péči o rodinu, i přesto má na kontě dost pěkných rolí.

Zuzana Geislerová zdědila herecký talent zřejmě po své matce Růženě Lysenkové, velmi oceňované divadelní herečce, která se sice televizi a filmu tak trochu vyhýbala, zahrála si ale v několika slavných seriálech jako např. Hříšní lidé města pražského, Inženýrská odysea nebo Chalupáři (zde ztvárnila poštovní doručovatelku Marii Bláhovou). Zuzana tedy už v dětství chodila za maminkou do Divadla Komedie, do kterého z domova měla nejblíž, a sledovala zkoušky.

Divadlo ji uchvátilo, ale studovat na DAMU původně Zuzana Geislerová ani nechtěla, protože si nevěřila, podceňovala se a byla velmi nesmělá. Nezbavila se toho úplně ani po dokončení studia, a tak zatímco na divadelních prknech zářila, do filmu se nehrnula. Režisér Karel Kachyňa si ji ale oblíbil, a tak ji obsadil hned do několika svých snímků, např. Smrt krásných srnců.

Dále se Zuzana Geislerová objevila i ve filmech Milenci v roce jedna či Svatba upírů, v seriálech Hříchy pro pátera Knoxe, Dobrodružství kriminalistiky a Sanitka (v původním seriálu i v novodobém pokračování). Zahrála si dokonce i v americkém televizním seriálu Děti Duny, který se natáčel u nás. Příležitostně se herečka objevuje i v dabingu, propůjčila hlas například bohyni Afroditě v původním dabingu slavného filmu Souboj titánů (film je z roku 1981, dabing z roku 87), její hlas jste mohli slyšet i v minisérii Hrabě Monte ChristoGérardem Depardieuem.

Když Zuzanina matka Růžena Lysenková ve stáří již nemohla chodit, rozhodla se Zuzana Geislerová svou kariéru obětovat a o matku se starala až do její smrti v září roku 2013. S bývalým manželem, hercem a dabérem Pavlem Soukupem, má Zuzana Geislerová syna Adama. Má ovšem ještě také dceru Sáru, která v osmnácti prodělala velmi těžkou mrtvici a načas měla ochrnutou půlku těla. Nad nemocí ale zvítězila a již rok poté udělala zkoušky na univerzitu, kde studovala čínštinu. Vybrala si tedy podobnou dráhu jako její strýc Petr, bratr Zuzany Geislerové, který byl japanologem. Právě Petr Geisler, který v roce 2009 podlehl cirhóze jater, byl otcem Ani, Ester a Lenky Geislerových. Zatímco Lenka se živí jako výtvarnice, Aňa i Ester obě pokračují v rodinné tradici herectví.