Pavel Soukup

Datum narození: 31.12.1948
Místo narození: Praha
Profese: dabér a herec

Související celebrity

Životopis

Herec a dabér Pavel Soukup je především známý jako český hlas Arnolda Schwarzeneggera. Zviditelnil se také rolí Roberta Vejnara v Cestách domů.

Tvář vám možná nic neřekne, ale když promluví, máte jasno. Pavel Soukup, dvorní dabér Arnolda Schwarzeneggera, tomuto herci propůjčil hlas už ve více než dvaceti filmech (např. Komando, Policajt ze školky, Predátor, Dvojčata,…). Kromě Schwarzeneggera si ale Pavel Soukup nadaboval spoustu dalších herců, mezi něž patří i Robert Redford (Butch Cassidy a Sundance Kid, Velký Gatsby, Podraz aj.), Nick Nolte (např. 48 hodin, Zbožňuju trable), Tom Selleck (známý ze seriálů Magnum či Přátelé) a Burt Reynolds. Dříve Soukupovým hlasem promlouvali i Bruce Willis, kterého nyní mluví spíše Alexej Pyško, nebo Schwarzeneggerův „sok“ Sylvester Stallone, s nímž je dnes spjatý Pavel Rímský.

Pavel Soukup se nevyhýbá ani animovaným postavičkám, v pohádce Příběh hraček (Toy Story) namluvil Buzze Rakeťáka a v Za plotem jeho hlasem mluvil mýval RJ. Hlas Pavla Soukupa můžeme také slyšet v mnohých dokumentech a také v pořadu STOP, který se věnuje bezpečnosti silničního provozu. Za dabing v letech 1998-2003 získal hned několik cen Týtý.

Nejenom slyšet, ale i vidět byl Pavel Soukup v menších rolích v mnoha televizních inscenacích a pohádkách už od roku 1980, ale výrazněji na sebe upozornil teprve v roce 1993 v seriálu Život na zámku, kde se v roli profesora Karla Máry ucházel o kolegyni Královou v podání Kateřiny Macháčkové. Později se objevil také v seriálech Ulice a Pojišťovna štěstí, v prvních dílech Ordinace v růžové zahradě hrál inženýra Vlka, kterému za manželkou chodil Michal Šebek (ztělesněný Romanem Zachem). V primáckém seriálu Cesty domů několik sezón za sebou řešil vraždy, dokud v roce 2013 nebyla jeho postava Robert Vejnar sama zavražděna.

Pavel Soukup má celkem čtyři děti, nejstarší syn Adam je z prvního manželství s herečkou Zuzanou Geislerovou (teta Ani Geislerové), s herečkou a dabérkou Isabelou Soukupovou (za svobodna Siegelová, dcera architekta Jiřího Siegela), která je o 17 let mladší, má syna Pavla a dvě dcery Patricii a Pamelu. Obě dcery již od útlého věku dabují a starší Patricie si už po boku svého tatínka Pavla dokonce zahrála i v Cestách domů. S Isabelou je Pavel Soukup ženatý již od roku 1989 a společně přežili i jednu velkou tragédii, když jim náhle zemřela zhruba roční holčička Isabela.

 

Články o celebritě

Utrpení Adamcové (45) ukončil až manžel Utrpení Adamcové (45) ukončil až manžel Jana Adamcová se konečně vrací! Nejedná se sice o návrat na televizní obrazovku, ale i tak má Jana… číst článek
Norisová šéfkou nejlepší "realitky"? Modrava hlásí  VYPRODÁNO! Norisová šéfkou nejlepší "realitky"? Modrava hlásí VYPRODÁNO! Realitní šílenství! To způsobila parta Soni Norisové (44) alias kapitánky Jany Vinické z kriminálky… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Pavel Soukup slaví 68 Ťukněte si s celebritou! Herec Pavel Soukup slaví 68 Herec a dabér Pavel Soukup je především známý jako český hlas Arnolda Schwarzeneggera.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian