Luka Modrič

Datum narození: 9.9.1985
Místo narození: Zadar, Jugoslávie
Váha: 65 kg
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Luka Modrič je chorvatský fotbalový záložník v současné době působící v španělském klubu Real Madrid. Je vítězem Ligy mistrů a španělského Superpoháru.

Luka Modrič se narodil 9. září 1985 v Zadaru jako nejstarší dítě leteckého mechanika Stipeho a ženy v domácnosti Radojky. Modričovo dětství bylo provázeno chorvatskou válkou za nezávislost, která se jeho rodiny dotkla přímo. Jeho otec vstoupil do armády a jeho dědeček byl zabit srbskými vojsky v Jesenici. I přes těžké časy se rodiče Lukovi snažili vytvořit podmínky pro rozvíjení jeho fotbalového talentu.

Luka Modrič začal svou kariéru v mládežnickem klubu rodného Zadaru, kde hrál mezi léty 1996-2001, poté podepsal smlouvu s Dinamem Záhřeb, kde strávil většinu své kariéry. Během angažmá ve slavném chorvatském klubu prošel hostováním v bosenském týmu Zrinjski a v chorvatském Interu Zaprešič. S Dinamem slavil třikrát titul v domácí nejvyšší soutěži, dvakrát chorvatský pohár a jednou superpohár. Za sezonu 2006/07 Modrič dokonce získal ocenění pro nejlepšího hráče chorvatské ligy. 

V roce 2008 odešel Luka Modrič jako slibný talent do anglického klubu Tottenham Hotspur, kde strávil čtyři sezony. Tam velmi zaujal svým přehledem a dobrou kopací technikou. Od roku 2012 působí šikovný středopolař ve španělském velkoklubu Real Madrid, který za něj Tottenhamu zaplatil 33 milionů liber, tedy přes jednu miliardu korun a podepsal smlouvu na pět let. S Realem už vyhrál Ligu mistrů, Copa del Rey i Supercopa de España.

Luka Modrič je i zkušený reprezentant. Nastupoval za chorvatskou 17, 19 i 21. Svůj seniorský debut za A Tým odehrál 1. března 2006 proti Argentině. V tomto přátelském zápase vyhrálo Chorvatsko 3:2. Svou zemi reprezentoval na EURO 2008 i EURO 2012, kde byl velkou oporou týmu vedle např. Maria Mandžukiče, Niko Kranjčara nebo kapitána Darija Srny.

Luka Modrič je od května 2010 ženatý s hráčskou agentkou Vanjou Bosnič-Modrič, která je o tři roky starší. Svědkem na svatbě byl Modričův kamarád a taktéž chorvatský reprezentant Vedran Čorluka. Modričsyna Ivana a dceru Emu.

 

Články o celebritě

Stříbrné šílenství v Záhřebu! Chorvaté slaví, z města udělali džungli Stříbrné šílenství v Záhřebu! Chorvaté slaví, z města udělali džungli PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU | V Paříži se jistě bujaře slaví, hlavní město Chorvatska však postihlo hotové šílenství.… číst článek
U Chorvatů při finále! Reportérka na ramenou, pak zklamání i hrdost U Chorvatů při finále! Reportérka na ramenou, pak zklamání i hrdost PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU | Nevyhráli, přesto jsou naši hrdinové. Zaplněné centrum Záhřebu věřilo, že se dočká… číst článek
Modrič: Angličanům chyběla pokora. Podceňovali nás, to byla chyba! Modrič: Angličanům chyběla pokora. Podceňovali nás, to byla chyba! Podle kapitána Luky Modriče pomohlo fotbalistům Chorvatska k postupu do finále mistrovství světa… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil David Rittich
David Rittich
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová