Karel Janák

Datum narození: 24.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Opuštěný Vojta Dyk na premiéře: Vilhelmová nikde, tak se přitulil ke krásce ze Slovenska! Opuštěný Vojta Dyk na premiéře: Vilhelmová nikde, tak se přitulil ke krásce ze Slovenska! Obvykle jsou jako dvě hrdličky a vzájemně se podporují na koncertech i při představeních. Tentokrát… číst článek
Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Mají vedle sebe krásné a mladé manželky a vedle nich se dmou pýchou. Herci Rudolf Hrušínský (47)… číst článek
Režisér Karel Janák se pochlubil krásnou manželkou! Tahle žena nahradila Hanu Gregorovou Režisér Karel Janák se pochlubil krásnou manželkou! Tahle žena nahradila Hanu Gregorovou Je nejenom velmi atraktivní, ale i úspěšná. Režisér Karel Janák (47) se loni v létě oženil s Romanou… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil Barbora Námerová scenáristka
Barbora Námerová scenáristka
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek