Karel Janák

Datum narození: 24.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Tvůrci nového Pana Tau naštvali Viktora Preisse: Obrali ho o roli! Tvůrci nového Pana Tau naštvali Viktora Preisse: Obrali ho o roli! Legendární postavu Pana Tau ze stejnojmenného seriálu máme neodmyslitelně spjatou s hercem Otto Šimánkem… číst článek
NÁVRAT SERIÁLU PAN TAU. Zpověď zklamaného Preisse (70): JAK HO PŘIPRAVILI O ROLI! NÁVRAT SERIÁLU PAN TAU. Zpověď zklamaného Preisse (70): JAK HO PŘIPRAVILI O ROLI! Jednání o nových dílech slavného seriálu Pan Tau pořádně naštvala Viktora Preisse (70)! Od začátku… číst článek
Tajemství pohádky Korunní princ: Ustrašený Děrgel, Hádek krok od zmrzačení! Tajemství pohádky Korunní princ: Ustrašený Děrgel, Hádek krok od zmrzačení! Největším přítelem každého rytíře byl od nepaměti kůň. V pohádce Korunní princ ale rozhodně přátelství… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis
zobrazit profil František Filip
František Filip
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka