David Matásek

Místo narození: Praha
Profese: filmový, seriálový a divadelní herec a hudební
Znamení:Vodnář

Související celebrity

Životopis

David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a také hudebník. Proslavila ho skinheadská kapela Orlík, v níž působil s Danielem Landou.

David Malásek se na narodil v Praze, na Žižkově, kde žije dodnes. Otec je scénograf a matka se věnuje grafice. Vystudoval Pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984.

Jeho prvním filmem a vlastně i filmem, kterým se dostal do podvědomí diváků, byl v roce 1981 snímek Jak svět přichází o básníky, kde si zahrál Kendyho, nejlepšího kamráda hlavní postavy, kterou ztělesnil Kříž. Stejnou postavu hrál i v dalších filmech z této série – Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básnící neztrácejí naději.

V roce 1988 se podílel spolu s Danielem Landou na založení skupiny Orlík. Byli známí hlavně díky svému vypjatému nacionalismu a skinheadskou image. Vydali dvě alba Oi! a Demise!, kterých se prodalo asi 200 tisíc. V roce 1992 oznámili konec skupiny, údajně i z důvodu, že se na jejich koncertech hajlovalo. Po rozpadu působil David Matásek jako kytarista ve skupině Hagen Baden.

V letech 1991 až 1995 působil David Matásek v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla. V divadle Roxy ztvárnil hlavní roli ve hře Starý nácek. V Divadle Kladno si zahrál Jaromíra Jágra ve hře Kladeňák. Také je dost známý z televizních seriálů Redakce, Letiště a Přešlapy.

Jeho první manželkou byla Eva Turnová, basistka skupiny Plastic People of the Universe. Druhou manželkou byla Simona Matásková, novinářka a dramaturgyně, má s ní dceru Lindu a jeho současná manželka je Kateřina Matásková, se kterou má dceru Marii a syna Benjamina.

V roce 2014 byl spolu s Janem Dolanským a desítkami dalších osob obviněn za podplacení rozšíření řidičského průkazu na silnější motocykly. Stíhání ale bylo nakonec zastaveno.

 

Články o celebritě

Jaro na ČT: Kopta dostane talkshow, Doktor Martin film, Čermák dvojku Rapla Jaro na ČT: Kopta dostane talkshow, Doktor Martin film, Čermák dvojku Rapla Česká televize nabídne na jaře řadu nových původních seriálů, filmů a minisérií. Divákům se představí… číst článek
Daniel Landa slaví 50: Orlík, Valčík, Žito a kejle, které nedopadly Daniel Landa slaví 50: Orlík, Valčík, Žito a kejle, které nedopadly Vyřvával „bílá liga, jsi Čech“ a opěvoval těžký boty až nahoru zavázaný. Byl vůdčí ikonou české skinheadské… číst článek
Matásek terčem padesátnic: Mám to těžký! Matásek terčem padesátnic: Mám to těžký! V poslední době září hlavně jako komisař Bříza v seriálu Polda. A právě ten teď David Matásek (55)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová