Jaroslava Brousková

Jaroslava Brousková

Datum narození: 18.7.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jaroslava Brousková pochází z ryze „komediálního“ prostředí. Je dcerou herecké legendy s okouzlujícím hlasem Otakara Brouska staršího, sestrou vynikajícího Otakara Brouska mladšího a manželkou Ladislava Potměšila.

Před kamerou Jaroslava Brousková debutovala jako sedmnáctiletá krasavice, a to v generační romanci Malé letní blues (1967). Objevila se v dodnes známých filmech, jako jsou Sestřičky (1983), Dobří holubi se vracejí (1988) či v seriálech Malý pitaval z velkého města (1982), Když se slunci nedaří (1996), ale také v seriálu Ulice (2005).

JAROSLAVA BROUSKOVÁ - SYN NA VOZÍKU

Stěžejní část práce Jaroslavy Brouskové od 90. let 20. století tvoří dabing. Namluvila ženy z řady filmů a seriálů. Například policejní šéfovou Engelhardtovou v seriálu Kobra 11. „Vůbec jsem netušila, že to bude mít takový ohlas, dokonce i na internetu. Fanoušci tam hodnotili také dabing a u mě bylo napsáno, že jsem byla lepší než německá herečka, která ji hrála. Vím o ní, že ve své profesi je výborná, ale hlasově tomuto fanouškovi zřejmě víc sedl náš dabing,“ shrnula Brousková svůj úspěch v médiích. Jak podotkla, ráda měla práci na filmech se Susan Sarandon či Anette Bening. „Dabování je specifické herecké řemeslo a dělám ho ráda. Jeden můj kolega říká, že kdo se bojí, nesmí do dabingu. Zatím se nebojím,“ žertovala Jaroslava Brousková.

Jaroslava Brousková vystudovala herectví na DAMU a poté nastoupila do Krajského divadla v Kolíně. Objevila se i v televizních seriálech jako Malý pitaval z velkého města, Když se slunci nedaří nebo v seriálu Ulice.

Herečka Jaroslava Brousková je od začátku 70. let 20. století manželkou Ladislava Potměšila. Společně vám mohou poradit recept na šťastné manželství, i když jejich rodina prošla krizovými situacemi. Mají spolu dva syny (Láďu, narozeného v roce 1974, tedy rok po svatbě; a o čtyři roky mladšího Honzu). Jan Potměšil byl již od mládí oblíbeným hercem se slibnou budoucností. Jeho začínající hvězdnou kariéru nabourala nehoda, po níž zůstal na invalidním vozíku. Ale i poté se vzchopil, a vjel na divadlní prkna.

 

Články o celebritě

Ladislav Potměšil je se svou ženou 40 let: „Po velké bouřce si umíme dát pusu,“ říká Ladislav Potměšil je se svou ženou 40 let: „Po velké bouřce si umíme dát pusu,“ říká Nedávno oslavil sedmdesátku, ale bilancovat se mu moc nechtělo. Nakonec mi vyprávěl i to, jaký byl… číst článek
Potměšilova žena "vytlačila" Zawadskou Potměšilova žena "vytlačila" Zawadskou Herečka Valerie Zawadská (50) je v šoku. Pilně zkoušela hru Splašené nůžky a pak se dozvěděla, že… číst článek
Ladislav Potměšil-Jaroslava Brousková: 33let spolu Ladislav Potměšil-Jaroslava Brousková: 33let spolu Jak je možné, že spolu v hereckém manželství vydrželi tak dlouho? Zřejmě znají recept na šťastné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Robin Wright
Robin Wright
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan