Dagmar Damková

Datum narození: 29.12.1974
Místo narození: Plzeň
Profese: předsedkyně ústřední komise rozhodčích FAČR

Související celebrity

Životopis

Dagmar Damková je první ženskou rozhodčí, která řídila zápasy nejvyšší české fotbalové ligy mužů a předsedkyně ústřední komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.

Dagmar Damková je česká bývalá fotbalistka, rozhodčí, předsedkyně ústřední komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR a předsedkyně Řídící komise pro Čechy. Jejím životním partnerem je bývalý fotbalový rozhodčí a místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr.  

Dagmar Damková hrála fotbal aktivně od svých 14 let, ve věku 21 let se rozhodla pro dráhu fotbalové rozhodčí. Je první ženou, která kdy pískala nejvyšší českou fotbalovou soutěž mužů. Stalo se tak v říjnu roku 2003 na libereckém stadionu U Nisy při prvoligovém zápasu Liberce a Českých Budějovic.

Dagmar Damková se v srpnu 2007 zúčastnila coby rozhodčí MS ve fotbale žen v Číně, kde řídila semifinálový zápas mezi družstvy Norska a Německa. Na Letních olympijských hrách 2004 v Aténách i Pekingu roku 2008 působila jakožto mezinárodní rozhodčí ženského fotbalového turnaje. Dne 21. srpna 2008 dosáhla největšího úspěchu, kdy na LOH v Pekingu rozhodovala finále ženského fotbalového turnaje.

Dagmar Damková dne 7. srpna 2011 ukončila kariéru rozhodčí, protože se stala jako vůbec první žena členkou komise rozhodčích UEFA a už nemůže dál jako rozhodčí působit. Dne 5. září 2011 byla jmenována předsedkyní ústřední komise rozhodčích FAČR. 

Dagmar Damková byla na valné hromadě FAČR dne 8. června 2013 zvolena předsedkyní Řídící komise pro Čechy, která má ve své funkci pod dohledem Českou fotbalovou ligu a v Čechách hrané divize. Stala se tak první ženou v historii, která získala post ve výkonném výboru české a československé fotbalové asociace.

Dagmar Damková figurovala jako svěděk v korupční aféře známé jako Křetinského kabela. Spolu s ní svědčí v kauze předseda FAČR Miroslav Pelta, šéf Sparty Daniel Křetínský, šéf Viktorie Plzeň Tomáš Paclík, rozhodčí Adámek s Býmou i funkcionář Martin Svoboda.

 

Články o celebritě

Hádka v komisi rozhodčích! Kvůli Královcovi, který „neposlechl“ video Hádka v komisi rozhodčích! Kvůli Královcovi, který „neposlechl“ video Pokutový kop, znělo doporučení videorozhodčího. Vidím to jinak, rozhodl hlavní arbitr Pavel Královec.… číst článek
Damková o Berbrovi: Říkal, ať nejsem s*áč! Chodila do sprchy s muži? Damková o Berbrovi: Říkal, ať nejsem s*áč! Chodila do sprchy s muži? Po delší době vystoupila ne veřejnosti. Bývalá fotbalová rozhodčí a funkcionářka FAČR Dagmar Damková… číst článek
Moje sázka s Barošem: o prase a sud piva, že Baník neskončí do šestého místa Moje sázka s Barošem: o prase a sud piva, že Baník neskončí do šestého místa Pohár máme doma ve Francii. Jsem rád, přál jsem jí to. Byl to zasloužený titul, měla nejlepší mužstvo,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Conor McGregor
Conor McGregor
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral