Dagmar Damková

Datum narození: 29.12.1974
Místo narození: Plzeň
Profese: předsedkyně ústřední komise rozhodčích FAČR

Související celebrity

Životopis

Dagmar Damková je první ženskou rozhodčí, která řídila zápasy nejvyšší české fotbalové ligy mužů a předsedkyně ústřední komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.

Dagmar Damková je česká bývalá fotbalistka, rozhodčí, předsedkyně ústřední komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR a předsedkyně Řídící komise pro Čechy. Jejím životním partnerem je bývalý fotbalový rozhodčí a místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr.  

Dagmar Damková hrála fotbal aktivně od svých 14 let, ve věku 21 let se rozhodla pro dráhu fotbalové rozhodčí. Je první ženou, která kdy pískala nejvyšší českou fotbalovou soutěž mužů. Stalo se tak v říjnu roku 2003 na libereckém stadionu U Nisy při prvoligovém zápasu Liberce a Českých Budějovic.

Dagmar Damková se v srpnu 2007 zúčastnila coby rozhodčí MS ve fotbale žen v Číně, kde řídila semifinálový zápas mezi družstvy Norska a Německa. Na Letních olympijských hrách 2004 v Aténách i Pekingu roku 2008 působila jakožto mezinárodní rozhodčí ženského fotbalového turnaje. Dne 21. srpna 2008 dosáhla největšího úspěchu, kdy na LOH v Pekingu rozhodovala finále ženského fotbalového turnaje.

Dagmar Damková dne 7. srpna 2011 ukončila kariéru rozhodčí, protože se stala jako vůbec první žena členkou komise rozhodčích UEFA a už nemůže dál jako rozhodčí působit. Dne 5. září 2011 byla jmenována předsedkyní ústřední komise rozhodčích FAČR. 

Dagmar Damková byla na valné hromadě FAČR dne 8. června 2013 zvolena předsedkyní Řídící komise pro Čechy, která má ve své funkci pod dohledem Českou fotbalovou ligu a v Čechách hrané divize. Stala se tak první ženou v historii, která získala post ve výkonném výboru české a československé fotbalové asociace.

Dagmar Damková figurovala jako svěděk v korupční aféře známé jako Křetinského kabela. Spolu s ní svědčí v kauze předseda FAČR Miroslav Pelta, šéf Sparty Daniel Křetínský, šéf Viktorie Plzeň Tomáš Paclík, rozhodčí Adámek s Býmou i funkcionář Martin Svoboda.

 

Články o celebritě

Zkorumpovaná ČFL? Živanice by měly tasit důkaz, FAČR ukázat sebereflexi Zkorumpovaná ČFL? Živanice by měly tasit důkaz, FAČR ukázat sebereflexi Není to poprvé, kdy někdo napadl poměry v nižších fotbalových soutěžích. Věty typu „pravá džungle… číst článek
Malík a Berbrova podržtaška? Takový cejch ho štve, ale přesně tak se chová Malík a Berbrova podržtaška? Takový cejch ho štve, ale přesně tak se chová Předseda fotbalové asociace Martin Malík nezažívá klidné období. Český fotbal za jeho vlády ani nevzkvétá,… číst článek
Vácha ji poslal ke sporáku, teď se vrací do ligy. Jak jsou na tom ženské sudí? Vácha ji poslal ke sporáku, teď se vrací do ligy. Jak jsou na tom ženské sudí? Nerada to slyší, ale nejvíc se proslavila jako „ta, co nemávla v Brně ten obří ofsajd“. Už… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová