Vítězslav Lavička

Datum narození: 30.4.1963
Místo narození: Plzeň
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Vítězslav Lavička je bývalý český fotbalista a trenér v současnosti působící v pražském klubu AC Sparta Praha. Je jedním z nejúspěšnějších českých trenérů.

Vítězslav Lavička s fotbalem začínal v Plzni, když mu bylo devět let. Od 16 hrál pravidelně 2. ligu za seniory a v 19 letech přestoupil do pražské Sparty, se kterou slavil sedmkrát titul. Jako hráč prošel kluby RH Cheb, SK Hradec Králové, Bohemians Praha a SK Chrudim. V současnosti je příležitostným hráčem TJ Sokol Plasy.

Vítězslav Lavička začal svou trenérskou kariéru v Chrudimi, poté působil jako asistent ve Spartě, kde získal čtyřikrát titul. Ve Spartě byl hlavním trenérem v roce 2002, ale byl po nezískání titulu odvolán. Přesídlil tedy na Žižkov a s týmem Viktorky vybojoval v roce 2003 třetí místo v lize, ale již po šesti kolech byl v další sezóně odvolán. 

Vítězslav Lavičkalednu 2004 přijal místo trenéra v Liberci, se kterým získal v sezóně 2005/06 mistrovský titul. Po čtvrté příčce v sezóně následující, Lavička na post trenéra Liberce rezignoval. Po ukončení angažmá v Liberci se stal trenérem fotbalové reprezentace do 21 let. V polovině kvalifikačního cyklu přijal nabídku pražské Sparty, kterou převzal po Michalu Bílkovi. Angažmá se mu opět příliš nevyvedlo.

Vítězslav Lavička poté trénoval v letech 2009-12 v Austrálii klub Sydney FC, který dovedl v sezoně 2009/10 k titulu mistra AustráliePoté se vrátil do České republiky a opět převzal Spartu. V sezóně 2012/13 skončila Sparta v dostizích o ligové prvenství pod jeho vedením na druhé příčce za Viktorií Plzeň.

Vítězslav Lavička v následujícím ročníku už se Spartou zisk ligového titulu slavil. O prvenství bylo jasno již ve 27. kole 4. května 2014. Zároveň dovedl Spartu ke druhému double, 17. května 2014 po výhře 8:7 v penaltovém rozstřelu ve finále Poháru České pošty proti Viktorii Plzeň. Pro pražský klub to byl druhý double od rozpadu federální ligy.

Vítězslav Lavička získal i několik individuálních ocenění. V roce 2006 se stal trenérem roku v anketě Fotbalista roku a stal se čtyřikrát trenérem měsíce Gambinus ligy. Vystudoval střední průmyslovou školu. Je ženatý, s manželkou Irenou má dvě děti - Terezu a Adélu. 

 

Články o celebritě

Schickův perný den! Deset hodin v Juventusu i smršť selfie s fanoušky Schickův perný den! Deset hodin v Juventusu i smršť selfie s fanoušky Na tenhle den Patrik Schick asi jen tak nezapomene, i když si nakonec z jednodenního bleskového „výletu“… číst článek
Schick zvládl jen část prohlídky. S Juventusem má podepsat po EURO Schick zvládl jen část prohlídky. S Juventusem má podepsat po EURO Velký den pro Patrika Schicka. Od čtvrtečního rána se věnoval v Turíně zdravotní prohlídce v Juventusu… číst článek
EURO U21: Česko - Itálie 3:1. Výhra nad favoritem živí postupové naděje EURO U21: Česko - Itálie 3:1. Výhra nad favoritem živí postupové naděje Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli v druhém utkání skupiny C evropského šampionátu v Polsku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil František Ptáček
František Ptáček
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek