Dušan Uhrin

Datum narození: 5.2.1943
Místo narození: Nová Ves nad Žitavou, SR
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Dušan Uhrin je úspěšný fotbalový trenér vicemistrů Evropy a řady klubů v Česku i zahraničí. Jeho syn Dušan Uhrin ml. také působí jako fotbalový trenér.

Dušan Uhrin se narodil 5. února 1943 ve slovenské obci Nová Ves nad Žitavou, ale již od mládí žije v Praze. Hrál aktivně fotbal za Admiru Praha, kde působil pět sezón. Následovala jedna sezóna v týmu TJ Slavia Karlovy Vary. Dušan Uhrin byl především úspěšný trenér.

Jako trenér vedl Dušan Uhrin řadu českých fotbalových týmů, jako třeba pražskou Spartu, RH Cheb nebo FK Teplice. Byl i reprezentačním trenérem Kuvajtu a České republiky. Jeho největším úspěchem s českou reprezentací bylo druhé místo na EURO 96. Působil též v zahraničí, např. ve Švédsku, na Kypru či v Gruzii, kde získal v roce 2008 s klubem FC Dinamo Tbilisi po třech letech mistrovský titul. Roku 2007 získal Cenu Václava Jíry.

Dušan Uhrin má syna Dušana Uhrina mladšího, který působí také jako fotbalový trenér. Neteří je Pavlína Žipková, filmová producentka.

 

Články o celebritě

Zrádné sluníčko. Slávisté na výsluní nechtěli, raději se choulili ve stínu Zrádné sluníčko. Slávisté na výsluní nechtěli, raději se choulili ve stínu PŘÍMO Z RAKOUSKA | Bylo to zvláštní pohled. Sice jednoduché, avšak účelné lavičky náhradníků ze dřeva… číst článek
Pamatujete? Šmicer před 20 lety letěl z EURO na svatbu. Byl to blázinec, říká Pamatujete? Šmicer před 20 lety letěl z EURO na svatbu. Byl to blázinec, říká Neskutečné, jak to letí. Fotbalový internacionál Vladimír Šmicer se svou ženou Pavlínou letos oslaví… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Rostislav Klesla
Rostislav Klesla